İntihara Sürüklediği Söylenen Sivilce İlacıyla Tedaviye Başladım! 2. Ayda Beni Nasıl Kötü Etkilediğini Anlattım!

-
Abone ol

2. ay, ilk aya göre çok kötü geçti!

Merhaba arkadaşlar! Bildiğiniz gibi geçtiğimiz ay sivilce tedavisine başlamıştım. 1. ayda ilacın beni nasıl etkilediğini sizlerle paylaşmıştım. Şimdi de 2. ayımın nasıl geçtiğini sizlerle konuşmak istedim.

İntihara Sürüklediği ve Karaciğere Zarar Verdiği Söylenen Sivilce İlacıyla Tedaviye Başladım! 1. Ayda Beni Nasıl Etkilediğini Anlattım! - onedio.com
İntihara Sürüklediği ve Karaciğere Zarar Verdiği Söylenen Sivilce İlacıyla Tedaviye Başladım! 1. Ayda Beni Nasıl Etkilediğini Anlattım! - onedio.com

3. ve 4. ayı da anlatacağım.

1. ayın sonundaki halim buydu. 1. ayın sonunda hastaneye gidip kan testi yaptırdım ve test sonuçları normal çıktığı için ilacı alıp 2. aya başladım. Bu arada doktorum kilomdan dolayı ilacın dozunu yükseltmedi.

Yüzümü kontrol eden doktorum, sivilcelerin 2. ayda daha çok çıkacağını hazırlıklı olmam gerektiğini söyledi. Yani eğer bir aksilik çıkmazsa ilk 2 ay kusma dönemi son 2 ay da iyileşme dönemi olacak şekilde ilacı bitireceğim.

Sizlere gözümün ve burnumun kuruluğundan bahsetmiştim. Bunları doktora ilettim ve bana burun nemlendiricisiyle göz damlası verdi. Çok sık sık olmasa da kullanmaya gayret ediyorum.

Tamam dudaklarım hala kurumaya da devam ediyor ama ben burnumdan çektiğim kadar dudaklarımdan çekmedim. Yok böyle bir şey! Burnumun içi sürekli yara ve yaradan dolayı burun deliklerim kapanıyor. Özellikle geceleri nefes almakta güçlük çekiyorum.

Geceleri çoğu kez kalkıp burnumu temizlemek zorunda kalıyorum ve bunun sonucunda da oluk oluk kan akıyor. İçerideki yaralar hafif oynasa bile kan akıyor. Bu yüzden burnumu hareket ettiremiyorum. Hala devam ediyor bu durum.

Bunun yanı sıra da her an patlamaya hazır bir bomba gibi etrafta dolaşıyorum. Bana "Bu ilaç insanı katil eder" demişlerdi. Şimdi anlıyorum ne demek istediklerini. En ufak hoşuma gitmeyen bir durum karşısında aşırı tepkiler veriyorum. Bu da hala devam ediyor.

İş arkadaşlarım izin almamı ofise gelmememi söylediler. Durumun ciddiliğini siz düşünün artık.  😅

Elimden geldiğince kendimi frenlemeye çalışıyorum fakat mümkün değil, olmuyor. İlla ki karşımdaki kişiye ya da duruma tepki göstereceğim yoksa kendimi yiyorum.

Bu durumlar sanki yeterli değilmiş gibi bir de 2 hafta boyunca ortalıkta Küçük Emrah gibi dolaştım durdum. Sürekli bir ağlak durumdaydım. En ufak şeye ağlıyordum ve her şeyi kafama takıyordum. İnanın yaşama isteğim bile kalmamıştı ama sonunda o ruh halinden kurtuldum.

İlacın bu etkisini de söylemişlerdi de "Yok be öyle olmam ben" cevabını vermiştim. Demek ki büyük konuşmamak gerekiyormuş. :)

Gelelim saç meselesine! Size diğer içerikte saçlarımın dökülmeye başladığını söylemiştim. Beni rahatsız edecek şekilde fazlasıyla dökülmeye başladı. Bu nedenle omuzlarımda olan saçlarımı daha kabarık ve çok gözükmesi için kısa ve kat kestirdim.

Bu durum benim canımı çok sıktı. Zaten ince telli saçlarım vardı. 2 tutam saç kalacak diye korkmaya başladım.

Tabii bundan doktoruma bahsettim o da bana bu şampuanı almamı söyledi. Yanında da vitamini vardı. Vitaminden çok almıyorum ama artık saçlarımı bu şampuanla yıkıyorum. Sanki biraz dökülmeyi azalttı gibi geldi bana.

Reçetesiz olan bu ürünü birçok internet sitesinde bulabilirsiniz.

Son olarak da çok fazla yememe rağmen hiç kilo alamıyorum aksine zaten zayıftım daha da zayıfladım. İlacın yağları yakma gibi bir işlevi de var sanırım.

Galiba ilacın bütün yan etkilerini yaşadım, yaşamaya da devam ediyorum. Su içmeyi de ihmal etmiyorum.

İlk 2 fotoğraf geçen ayki halim, diğer 2 fotoğraf da şimdi halim. 3. ayın sonunda da son halimi paylaşacağım sizlerle. Umarım daha az sivilceyle karşınıza çıkarım. :)

İlk 2 fotoğraf geçen ayki halim, diğer 2 fotoğraf da şimdi halim. 3. ayın sonunda da son halimi paylaşacağım sizlerle. Umarım daha az sivilceyle karşınıza çıkarım. :)
İlk 2 fotoğraf geçen ayki halim, diğer 2 fotoğraf da şimdi halim. 3. ayın sonunda da son halimi paylaşacağım sizlerle. Umarım daha az sivilceyle karşınıza çıkarım. :)

Mart ayında da beraber bu tedaviyi bitireceğiz. :) 

Siz neler düşünüyorsunuz? Bu etkileri yaşayanlar var mı aranızda?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yusuf-coskun9

Ben de ilacı kullanmaktayım şuan 4. ay bitiyor. İlacın yat etkilerinden aşırı derce bahsedip insanları korkutmaya gerek yok bence tabi bu yan etkiler olabilecek yan etkiler ama ben de bu kadar abartılı bir durum olmadı (inş kullanacak diğer arkadaşlarda da olmaz :) ) dudak kuruluğu garanti zaten, vücut kuruluğu ve eklem ağrıları oldu... bende aşırı bir kusma dönemi olmadı, çevremdeki insanlar ilacı halen kullanmış olmama rağmen cildimin büyük bir oranda düzeldiğini söylemekteler aynı şekilde doktorum da gidişattan çok memnun. Umarım bu sıkıntılarımıza değer. İlacı kullanmayı düşünenlerin de en yakın zamanda düşünmeden doktora gitmesini tavsiye ediyorum.

doask

altı ay kullandım bitti tedavim kestikten üç ay sonra tekrar çıkmaya başladı sağ olsun çektiğim bütün çileler boşa gitti

mavibiyik

Bende suan 3. ayıma girdim. fakat söylediklerinin %5lik kısmına katılabilirim sadece. Herkeste yan etki farklıdır tabiki ama bana biraz abartı geldi :/ dudaklarda kuruluk tabiki kaçınılmaz, burun içindede oluyor tabiki ama oluk oluk kanama söz konusu değil :/ ayrıca ilacın yağ yaktıgı falan yok :D Regl düzensizliği ve azalmasını da buraya ekleyebilirim. Psikolojim ise Türkiye de yasayan herhangi biri gibi işte.

jesus-cry

Psikolojim ise Türkiye de yasayan herhangi biri gibi işte. sdfgsdgsdfgsdfgdf

gulcan-sayrac

1,5 yıl önce bende kullandım. Dudak kuruluğundan başka hiç bir yan etkisini yaşamadım. ne yüzümün kusması, burun kanaması, sinir stres hiç bir şey yaşamadım. Bünyeye göre değişkenlik gösteriyor herhalde.

hephaklisinbusu

bende kullanıyorum 2. ay bitti aşırı kuruluk var tabi ben hametan krem kullanıyorum tavsiye ederim birde Chucky gibi gezdiğim zamanlar olmuyor değil onun dışın da sorun yok insanları korkutmak manasız bence şuan yüzüm mayın tarlası gibi ama inşallah 3. aya sönücek hepsi

Görüş Bildir