Instagram'da Keşfedilip Gucci Defilesine Çıkan İlk Türk Model Sosyal Medyaya Dert Oldu

18bPAYLAŞIM

Tüm dünyada fırtına gibi esen moda haftaları nihayet tamamlandı. Podyumda daha önce gördüğümüz isimler kadar yeni isimler de vardı. Ancak içlerinden bir tanesi bizi çok ilgilendiriyor. Milano moda haftasında podyuma çıkan ilk Türk model, 20 yaşındaki Öykü Baştaş. Onun farklı güzelliği ise sosyal medyada çok konuşuldu. Buyrun detaylara bakalım...

Öykü Baştaş, 1997 doğumlu genç bir model. Onun isminin duyulması ise geçtiğimiz Milano moda haftasında podyuma çıkan tek Türk manken olması sebebiyle oldu.

Öykü, Instagram'da Amerikalı bir ajans tarafından keşfedilmiş. Ardından yüz yüze görüşmeler başlamış ve Milano, Paris moda haftasında Gucci gibi dev markaların podyum yüzü olmaya başlamış.

İsminin duyulmasının ardından televizyon programları Öykü'yü konuk etmeye başladı. Habertürk sunucusu Oylum Talu, Instagram'a Öykü ile olan programından bir kare koydu.

Sosyal medya yine tüm acımasızlığıyla devredeydi tabii. Bir kullanıcı Öykü'den bahsederek "Umarım körümdür" yazan bir tweet attı.

Tam bu esnada kimsenin beklemediği bir şey oldu ve Öykü, az evvel kendisini eleştiren kullanıcıya bir cevap yazdı.

Ve mahcubiyetler...

Öykü'nün olgun ve demokratik tavrına hayran olmamak mümkün değil...

Bütün aşklar böyle başlar zaten; çok tatlı bir son oldu bu.

Not: Bu arada işaret ettiğimiz zaman dilimi olan "şu an" kelimeleri ayrı ayrı yazılır.

Öykü, kendi Twitter hesabından konuyla ilgili şöyle bir Tweet yazdı. Medeni olmak ne demek, bir bakar mısınız?

Kullanıcının, Öykü'ye aşık olmadan önce yaptığı acımasız eleştirisine karşı tepki verenler de oldu tabii.

Güzelliğin paket halde sunulmayan bir şey olduğunu gösterdiği için,

Dünya çapındaki markalarda bizi temsil ettiği için,

Bu genç yaşında olgun ve özgürlükçü bir ruhu içinde taşıdığı için,

Biz de Öykü ile gurur duyuyoruz!

Yolun açık olsun Öykü!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
babasi-kilikli

2 ihtimal var 1. Kadının yüzünden ziyade fiziğini kullanarak giydiği kıyafetin dikkat çekmeisnin istenmesi. 2. ihtimal ise zenginlerin ulan bunda böyle duruyorsa bende kimbilir nasıl durur algısının yaratılamsı. :lasnfdljasnd

flemengo

Kızın ben güzelim diye bir iddası yok zaten.O seçmiyo yalnız gucci onu istiyo.Eleştiride bulunan arkadaş parmakların çalışacağına beynin çalışsaymış keşke.

byrico

şişman modeller gördüm, hamile modeller,zayıf ve güzel modeller ,iç çamaşırı modelleri v.s öykü arkadaşımız acaba hangi kategoride

breezy

sıradan güzellik anlayışına inanmayıp model standartlarına uyması (hem de gucci'nin) bu ne yaman çelişki böyle

breezy

bu modellik olayında esas olan yüz değil vücut güzelliği. o açıdan bakacak olursak gucci'nin modeli olmaması için hiçbir sebep yok. siz dönün de kendi sıfatınıza bir bakın vizyonsuzlar. yoksa güzel bulduğunuz modifiyeli ünlüler gibi estetik yaptırmayı o da bilir. ama herkesin kaygısı farklı. mesela bu kızımız da nasıl aç geziyodur şimdi yazık. herkes bir breezy kadar rahat olamıyor napalım :,)

Görüş Bildir