İnsanların Dini Duygularını İstismar Eden Mücahid Han'la İlgili Şikayetleri Öğrenince Aklınız Tutulacak

1.6bPAYLAŞIM

Gönderdiği kargoyu görünce kendisine mi yoksa ona inanlara mı kızmak lazım gerçekten bilemiyorum!

Şimdi arkanıza yaslanıp derin bir nefes alın çünkü birazdan ihtiyacınız olabilir. İnsanların dini duygularının nasıl istismar edildiğini ve dinin nelere alet edildiğini "Mücahid Han ve Diğerleri" ya da "Mücahid Han ile Metafizik Aleme Yolculuk" programı üzerinden tespit edeceğiz.

Birkaç yıl önce Vine ve YouTube üzerinden şakalı komikli dini sokak röportajlarıyla herkesin tanıdığı bir isim kendisi. 1995 Yozgat doğumlu Mücahid Han, dini inançları ön planda tutan bir ailede büyüdüğü için küçük yaşlarda yolunu seçmiş.

Ancak bu ilgisini bir şekilde "modern hayatın nimeti" sayılan teknolojilere aktarmaktan ve bu şekilde var olmaktan da çekinmemiş. Öyle ki, ulusal kanallar bile kendisinin süper güç tekniklerini ciddiye alıp program yapmışlar. O kanallara çıkıp biz istediğimizi söyleyemeyiz, öyle düşünün.

Mücahid Han'ın olayı, özellikle aşk meşk ilişkilerini "varolduğunu iddia ettiği" kudretiyle çözmek. Çünkü dünyadaki herkesin böyle bir derdi var. Ne kadar ekmek, o kadar köfte!

Tekniği de şöyle: Kendisine sosyal medya hesaplarından isminizi, anne isminizi ve resminizi gönderiyorsunuz. O da canlı yayında elinde tuttuğu son model iPhone telefonla sizin sorununuza bakıp değerlendirmeler yapıyor. Zaten çok büyük ihtimalle de üstünüzde büyü çıkıyor.

Üstünüzdeki büyü değilse eğer "metafizik bir takım durumlar" olduğu sonucuna ulaşıyor. Bu sadece teşhis tabii, daha bunun tedavisi var.

Az evvel söylediğimiz isim, anne ismi, resim ve bir miktar parayı kendisine gönderirseniz size A4 fotokopi kağıdıyla çoğaltılmış bir yazı kargoluyor. Daha da fenası, epilepsi gibi hastalıkları bizzat tedavi ettiğini söylemesi. Bunun için fiziksel olarak kendisiyle görüşmeniz gerekiyor. Vah ki ne vah!

RTÜK geçtiğimiz sene "Mücahid Han ve Diğerleri" isimli programın dini istismar ettiğine ve insanları sömürdüğüne karar verip yerel kanala bir yaptırım uyguladı. Fakat tabii ki bu Mücahit Han için bir son anlamına gelmiyor. Kendisi hâlâ daha cahil insanları din kisvesi altında sömürmeye devam ediyor.

İnternet Mücahit Han ile ilgili sayfalarca şikayetle dolu. Okuyunca insan neye isyan edeceğini şaşırıyor. Hakkaten de sözün bittiği yer burası olsa gerek. Bakın o şikayetlerden bazıları:

Bu ülkede "cenneten arsa tapusu" satan, daha da kötüsü buna inanıp onları satın alanlar var. Görünen o ki bu tür haberler bitmeyecek. İnançlarınızı ve kendinizi bu tip istismarcılardan uzak tutmanız dileğiyle...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tears-drop

Bu tipe baktıktan sonra dolandırıcı olduğunu anlayamıyorsanız zaten para size ne lazım. Verin bari tezgahını büyütsün.

conza

az bile yapmış böyle şeylere hala inanan bunlar gibi gerizekalılara daha fazlası lazım hatta. beyinsiz çomarlar.

heredot-cevdet

Bu da tosuncuğun ''DİN''lenmiş hali olmuş :)))

anil-gok1

Bu tarz insanlara az bile inanıp para veriyorsanız üzülmüyorum sizlere.

emre-akyel1

hahaha , beter olun

sertac-bigun

aa babuş nasılsın :)

Görüş Bildir