Görüş Bildir

İngiliz Kraliyet Ailesinin Sıra Dışı Yaşamlarını Konu Alan 11 Yapım

Anasayfa > Cafe

Hepimizin bir fikir sahibi olduğu kraliyet ailesinin, yaşamlarını seyretmek de oldukça keyifli. Geçmişte ve günümüzde devam eden skandalları her geçen gün magazinde karşımıza çıkıyor. Kraliyet ailesini daha yakından tanımak için birbirinden başarılı yapımlar içeriğimizde.👇

1. William & Kate

1. William & Kate

IMDb 5,0

2011 yılı yapımlı, yönetmenliğini Mark Rossman'ın yaptığı film adından anlaşılacağı üzerine Prens William ve Kate Middleton arasındaki ilişkiyi konu alan Amerikan Televizyon filmidir. Eleştirmenlerin olumsuz tepkilerine rağmen başarılı reyting yakalayan filmin başrollerinde Camilla Luddington ve Nico Evers-Swindell yer aldı.

2. Diana

2. Diana

IMDb 5,5

Yönetmenliğini Oliver Hirschbiegel'in yaptığı 2013 yapımlı film, 1997 yılında şüpheli bir şekilde ölen Prenses Diana'nın Dodi Fayed'den önceki Pakistanlı sevgilisi kalp cerrahı Hasat Khan ile ilişkisini üzerinde duruyor. Prensesin 1995-1997 yılındaki sürecini anlatan filmin başrol oyunculuğunu Naomi Watts yaptı.

3. Boleyn Girl

3. Boleyn Girl

IMDb 6,7

2008 yapımlı Boleyn Girl'ün yönetmenliğini Justin Chadwick yapmaktadır. İki kız kardeşin aynı krala aşık olmasıyla işlenen konu üzerinde, iki zıt karakterin serüvenini izliyoruz. Geçmişi yeniden karşımıza çıkaran Boleyn Girl'ün başrollerinde ise Natalie Portman, Scarlett Johansson ve Eric Bana yer aldı.

4. The Young Victoria

4. The Young Victoria

IMDb 7,3

II. Elizabeth'ten sonra en uzun tahtta kalmış olan Birleşik Krallığın Kraliçesi Victoria'nın hayatını anlatan 2008 yapımlı film, Kraliçenin aşk hayatını gözler önüne sermektedir. İngiltere'nin hakimiyetinin yanı sıra genç kızın büyüme serüvenini anlatıyor. Oldukça katı ve tutucu bir lider olduğunu bildiğimiz Victoria'yı bu filmde bambaşka özellikleri ile tanıyacağız.

5. The Queen

5. The Queen

IMDb 7,3

Herkesin gözdesi olan Diana'nın ölümüyle sessizliğe bürünen, Kraliyet ailesi Balmoral Kalesine kapanıp yas tutarlar. Büyük şaşkınlık yaşayan halk Kraliçeden bir açıklama beklemektedir. 2006 yapımlı filmin yönetmen koltuğunda Stephan Frears oturmaktadır. Helen Mirren'ın canlandırdığı II. Elizabeth rolü ile En İyi Kadın Oyuncu Akademi Ödülü'nün sahibi oldu.

6. Diana: 7 Days That Shook the Windsors

6. Diana: 7 Days That Shook the Windsors

IMDb 7,4

2017 yılında BBC tarafından yapılan, Birleşik Krallıkta yayımlanan  bir belgeseldir. Diana'nın ölümünü odak noktası alan ve halk üzerindeki etkisine de dikkat çeken belgesel, yüksek izlenme sayısına ulaşmış olup, yönetmenliğini Ben Ryder üstlenmiştir.

7. Elizabeth

7. Elizabeth

IMDb 7,4

1998 yılında çekilen oldukça eski olan bu yapım ise, kötü haldeki Büyük Britanya'nın Kraliçe Mary'yi yok saymasıyla başlayan ve ülkenin yoksul halkının isyanıyla devam etmektedir. Kraliçe Mary'nin ölümüyle, ortaya çıkan yeni Kraliçe I. Elizabeth gittikçe yükselmektedir. Shekhar Kapur'ın yönetmenliğinde çekilen film birçok Oscar ve Altın Küre kazandı. Oyunculuğu ile büyüleyen Cate Blanchett ise başrolde kendini gösterdi.

8. Elizabeth at 90: A Family Tribute

8. Elizabeth at 90: A Family Tribute

IMDb 7,8

2016 yapımlı televizyon belgeseli, II. Elizabeth'in 90. yaş gününü kutlamak amacıyla yaratıldı. Arşivden alınan görüntülerin yanı sıra, aile içinde çekilen gizli görüntülerde yer aldı. BBC tarafından üretilen belgeselin yönetmenliğini John Bridcut yapmıştır.

9. The Story of Diana

9. The Story of Diana

IMDb 8,0

2017 yapımlı Prenses Diana'nın hayatını konu alan bir başka yapımda The Story of Diana'dır. Birçok araştırma sonrası oluşturulan belgesel, Lady Di'nin ölümünün 20. yılında yayımlanmıştır. Arşiv görüntüleri ve Prenses'e yakın olan kişilerin de görüntüleri belgeselde yer almaktadır. Keyifli ve Diana'nın hayatını merak edenler için muhteşem bir yapım.

10. The King Speech

10. The King Speech

IMDb 8,0

4 Oscar ödülü kazanan içlerinde En İyi Film ve En İyi Yönetmen Oscar'larının yer aldığı The King Speech, İngiliz Kraliyet ailesi üyelerinden VI George'un kekemeliğini yenmesini konu alıyor. Babası V George öldükten sonra tahta geçmekte zorlanan VI George, Avusturyalı Lionel Logue ile terapiye başlar. Terapi de oldukça zorlu ama istikrarlı geçer. 2010 yılının en önemli filmlerinden biri olan The King Speech'in yönetmenliğini Tom Hooper yapmıştır.

11. The Crown

11. The Crown

IMDb 8,6

Son dönemlerinde en çok konuşulan yapımlarından biri The Crown... II. Dünya Savaşı sonrası yaşanan kargaşayla birlikte tahta geçen II. Elizabeth ile yeni bir döneme adım atılır. Dizide hem Kraliyet ailesinin yaşantısını göz önüne seren hem de siyasi rekabetler, aşk ve 20. Yüzyılın ikinci yarısına şekil veren olaylar anlatılmaktadır. Yaratıcıları Peter Morgan ve Stephen Daldry'dir. Birçok başarılı oyuncu yer alıyor.

Bu içerikler de ilgini çekebilir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
11
2
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?