Görüş Bildir
Haberler
İngiliz Banka Müşterisini Kalp Atışından Tanıyacak

İngiliz Banka Müşterisini Kalp Atışından Tanıyacak

Caner
15.03.2015 - 13:59
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Halifax bankası, her kişinin kalp atışlarının benzersiz bir ritmi olduğunu söylüyor.

Banka, kalp atışını ölçmek için müşterilerine bileklik dağıtmaya hazırlanıyor. Bileklik kullanıcının kimliğini doğrulamak için ev bilgisayarı ile bağlantı kuracak ve çevrimiçi bankacılığa erişim izni verecek.

Banka, bir kişinin kalp atışını kopyalamanın zor olduğunu ve bu sistemin parmak izi kullanımından daha güvenli olabileceğini söyledi.

Farklı kullanım alanları

Teknoloji Kanadalı firma Bionym tarafından geliştirildi. Mevcut temassız kart teknolojisi gibi, 'nymi' adlı bileklik de ödeme, para çekme gibi işlemler için kasa ya da nakit makinesi ile iletişim kuracak.

Firma 'kalp imzasıyla' kimlik ispatının , göz tarama veya yüz tanıma teknolojilerinden daha güvenli olduğunu ileri sürüyor. Uzmanlar kalp ritminin ofislere erişim, arabaların kilidini açmak ve motoru çalıştırmak gibi başka alanlarda da kullanılabileceğini söylüyor.

Ayrıca hükümetler tarafından sınırlar, toplu taşıma ve diğer tesislerde güvenliği sağlamak amacıyla da kullanabilir. Alarm sistemlerinden TV'lere evlerde çok sayıda elektronik cihazı kontrol etmek için kullanılması da mümkün.

Kaynak: BBC Türkçe

Kaynak: http://www.teknokulis.com/Haberler/Gu...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam