Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İnceleme Başlatıldı: 'Yağ Aldırma Ameliyatı' Sonrası Ölüm İddiası

Anasayfa > Gündem

İzmir'de özel bir hastanede gerçekleşen yağ aldırma ameliyatı sırasında ince bağırsağının delindiği, bu nedenle geçirdiği operasyonlara karşın hayatını kaybettiği iddia edilen Alaattin Bayrak'ın yakınları, Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Alaattin Bayrak'ın kızı Ferhan Kaya, İzmir Adli Tıp Kurumu önünde AA muhabirine yaptığı açıklamada, 52 yaşındaki babasının 8 Ekim'de yağ aldırma ve göz ameliyatı için İzmir'de özel bir hastaneye yattığını belirtti.

"Bir buçuk haftada 3 ameliyat geçirdi"

"Bir buçuk haftada 3 ameliyat geçirdi"

Ameliyatın ardından babasının ağrıları olduğunu dile getiren Kaya, şöyle dedi:

'Çok söylememize rağmen doktorlar ağrıları fark etmedi. İki gün sonra fark edildi. İnce bağırsakta delinmenin olduğunu söylediler. Babamı, hayati riskinin olduğunu söyleyerek hemen aynı hastanede ameliyata aldılar. 10 gün yoğun bakımda kaldı. 21 Ekim'de üçüncü kez ameliyata alındı. Bize babamın bağırsağında kaçak olduğunu, dikişlerin tutmadığını, yeniden ameliyata alınması gerektiğini söylediler. Sağlık durumu çok kötüydü. Bir buçuk haftada 3 ameliyat geçirdi. Hastane hiç ilgilenmedi. Yoğun bakım doktorları ilgilendi ama diğer doktorlar hiç ilgilenmedi.'

"İnsan hayatı bu kadar ucuz değil"

"İnsan hayatı bu kadar ucuz değil"

Babasının ameliyat olduğu hastanede dün yaşamını yitirdiğini dile getiren Kaya, 'Otopsi sonucunu bekliyoruz. Konunun incelenmesini istiyoruz. İnsan hayatı bu kadar ucuz değil.' ifadelerini kullandı.

Bayrak'ın ölümüne ilişkin İzmir İl Sağlık Müdürlüğü'nün inceleme başlattığı öğrenildi.

Bayrak'ın ölümüne ilişkin İzmir İl Sağlık Müdürlüğü'nün inceleme başlattığı öğrenildi.
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
67
27
16
7
2
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?