Görüş Bildir
Haberler
İmamoğlu'nun İşaret Ettiği TRT Dizisi 'Mehmetçik Kut’ül Amare': Ödenen Para 22 Milyon 750 Bin Lira

etiket İmamoğlu'nun İşaret Ettiği TRT Dizisi 'Mehmetçik Kut’ül Amare': Ödenen Para 22 Milyon 750 Bin Lira

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, İBB Başkanın Ekrem İmamoğlu'nun işaret ettiği TRT dizisinin Mehmetçik Kut’ül Amare olduğunu belirtti. Ongun, bir iştirakten 12 milyon 750 bin lira, 4 iştirakten ise 10 milyon lira olmak üzere toplamda 22 milyon 750 bin liranın diziye aktarıldığını ifade etti.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Haber Global’de katıldığı programda, bir TRT dizisine İBB bütçesinden 20-25 milyon lira aktarıldığını söyledi.

Independent Türkçe’den Can Bursalı'nın haberine göre, İmamoğlu’nun sözünü ettiği diziye ilişkin  bilgi veren İmamoğlu’nun danışmanı ve İBB Sözcüsü Murat Ongun, kaynak aktarılan dizinin bu yılın başında final yapan Mehmetçik Kut’ül Amare dizisi olduğunu söyledi.

5 iştirak sponsor olmuş

5 iştirak sponsor olmuş

Ongun’un geçen hafta Halk TV’de katıldığı programda, Kut’ül Amare dizisine İBB iştiraki Medya A.Ş.’den 12 milyon 750 bin lira aktarıldığını söylemişti. Ancak diziye sponsor olan tek iştirak, Medya A.Ş. değil. KİPTAŞ, Kültür A.Ş., İGDAŞ ve İSFALT da dizinin yayında olduğu dönemde sponsorluk yaptı.

Toplamda 22 milyon 750 bin

Toplamda 22 milyon 750 bin
İçeriğin Devamı Aşağıda

Ongun, KİPTAŞ, Kültür A.Ş., İGDAŞ ve İSFALT’ın bütçesinden 2 milyon 500 biner lira sponsorluk için Mehmetçik Kut’ül Amare dizisine aktarıldığını ifade etti. Yani, TRT’de yayınlanan Mehmetçik Kut’ül Amare dizisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden 22 milyon 750 bin liralık sponsorluk geliri elde etti.

34 bölüm yayınlanan dizi, 1. Dünya Savaşı’nda Osmanlı ordusunun İngiliz ordusuna karşı kazandığı zaferi anlatıyordu.

İmamoğlu: "Diziye sponsor olmak belediyenin işi mi?"

İmamoğlu: "Diziye sponsor olmak belediyenin işi mi?"

Ekrem İmamoğlu’nun sözleri şöyleydi:

'Bir TRT dizisine 20-25 milyon lira para niye aktarsın İBB. Bir televizyona bir dizi yapılacaksa buna sponsor olmak belediyenin işi mi? Televizyon reklam alır oradan para kazanır. Sadece bir iştirakten 12,5 milyon TL verilmiş. Bunun gibi sorgusuz sualsiz yapılan harcamalarda İstanbul halkının cebinden çıkacak lüzumsuz paraları kurtarıyor ve tekrar İstanbul hakının cebine sokuyorsak, bunu ilk alkışlayacak olan, bu kadim kentin geçmişte belediye başkanlığını yapmış Sayın Cumhurbaşkanı’dır. Sayıştay’dan müfettişler geldi, uzun zamandır gelmemişler. Gelsinler, biz hesabını veririz.Sadece bir iştirakinden 12,5 milyon liralık bir para aktarılmış diziye.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
575
185
76
53
12
8
7
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Tıntın

Erdoğan'ın bu dizinin ilk çıktığı ya da çıkacağı zamanlar da "Tarih öğrenmek istiyorsanız Kütul Amare izleyin. " vari bir açıklaması vardı, oradan belliydi z... Devamını Gör

Deniz Yılmaz

şaka gibi ya, allahım ne günahım vardı da bu ülkede doğdum kdfjglkdjf

asihancan

şükret arabistanda değilsin. çükünü keserlerdi. kadınsan eğer o daha kötü cariye olurdun

eurus

16 Milyon İstanbul'lunun parası nereye mi gidiyor? Görüp inanmayan var mıdır hala?

Mr Logical

Sadece inanmayanlar olsa yine iyi. "Ne olmuş yani tarihimizle ilgili bir diziye destek olunmuş. Zorlarına mı gidiyor" nevinden yorumlar yapan zevatlar bile v... Devamını Gör