İlkokul Mezunu Ayşe Nine 3. Kitabını Çıkarıyor: 'Hayatınızı Lüzumsuz Laflarla Geçirmeyin'

 > 
214PAYLAŞIM

Ordu'da yaşayan ve bugüne kadar bir şiir bir de hikaye çıkaran ilkokul mezunu Ayşe Çapanoğlu, üçüncü kitabını çıkarmaya hazırlanıyor. 

Ordu'da yaşayan 71 yaşındaki Ayşe nine, 6 yılda biri şiir, diğeri öykü olmak üzere 2 kitap yazdı.

AA'nın haberine göre çeşitli problemlerden dolayı ilkokuldan sonra eğitimini devam ettiremeyen Ayşe Çapanoğlu, 65 yaşında kitap yazmaya başladı ve iki kitap çıkardı.

6 yıl önce Sessiz Çığlık adlı şiir kitabını yayınlayan Ayşe nine, daha sonra doğa hikayelerinin yer aldığı Yeşil Uçurtma'yı kaleme aldı.

Ayşe nine, muhabire yaptığı açıklamada "ilkokul mezunu olmasına rağmen hiçbir zaman okumaktan ve yazmaktan vazgeçmediğini" söyledi.

Gününü kütüphanede geçiren Ayşe nine, üçüncü kitabını yazmaya hazırlanıyor.

Zamanının büyük kısmını Ordu Halk Kütüphanesi'nde geçiren Ayşe nine, şu sıralarda iki kadının hayatını anlattığı üçüncü kitabını yazıyor.

Eğitimine devam edemediği için pişman olduğunu söyleyen Ayşe nine, "Ancak daha fazla 'keşke' dememek adına kitap yazmaya karar verdim. Eşim vefat ettikten sonra yalnız yaşamaya başladım. Biraz da yalnızlıktan kendimi okumaya, yazmaya verdim. İyi ki okuyorum, iyi ki yazıyorum. Böyle çok mutluyum." dedi.

'Güzel tepkiler alıyorum'

Yaşıtlarına 'boş durmamaları' gerektiğini söyleyen Ayşe nine, şu ifadeleri kullandı:

"Lüzumsuz laflarla hayatlarını geçirmesinler. Çocuklara örnek olacak ve onları güzelliklere teşvik edecek bir iki kelime de yazsalar, çok şey başardıklarını görecekler. Yeter ki okusunlar, yeter ki yazsınlar. Ben yaşadığım güzel duyguları içimde tutmak istemedim. Onun için iki kitap yazdım. Gönül pınarımdan gelen güzel duyguları şiirleştirdim, gözlemlediğim şeyleri de öykü kitabında buluşturdum. Allah ömür verdiği sürece yazmaya ve okumaya devam edeceğim."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir