Görüş Bildir
Haberler
İktidara Sedat Peker Soruları: 'Oğlunu TRT Dizisinde Neden Oynattınız?'

İktidara Sedat Peker Soruları: 'Oğlunu TRT Dizisinde Neden Oynattınız?'

CHP Milletvekili Yunus Emre, katıldığı TV programında Sedat Peker üzerinden iktidara 14 soru yöneltti. CHP'li Emre, Sedat Peker'in oğlunun TRT'de yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinde oynadığını hatırlattı. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Türkiye son haftalarda organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in YouTube hesabından paylaştığı videoları konuşuyor. Peker AKP içerisindeki bazı önemli isimlere cinayet, tecavüz ve uyuşturucu gibi ağır suçlamalar yöneltti.

Habertürk yayınına katılan CHP İstanbul Milletvekili Yunus Emre ise yönelttiği 14 soru ile AKP iktidarı ve Sedat Peker arasındaki yakınlığa dikkat çekti. Emre'nin soruları şöyle:

1- Sedat Peker'in oğlu TRT’de Diriliş Ertuğrul dizisinde boy gösteriyor. Ben üç senedir milletvekiliyim, ondan önce senelerdir öğretim üyeliği yaptım, benim şu yüzüm TRT ekranlarında bir kere görünmedi. Sedat Peker'in oğlunu niye dizide oynatıyorsunuz? Ben mi yaptım bunu?

2- Meclis'te 5 tane grubu bulunan siyasi parti var. Bu partilerin genel başkanları arasında Sedat Peker'le fotoğrafı olan genel başkan hangisidir?

3- Hangi iktidar döneminde Sedat Peker'e koruma verilmiştir?

4- Hangi iktidar döneminde Sedat Peker’e çakarlı araba verilmiştir? Ben milletvekiliyim, benim çakarlı aracım yok.

5- Hangi iktidar döneminde ‘jammer’ (sinyal bozucu) verilmiştir?

Kültür Bakanının katıldığı etkinlikte "Türk Hakanı" ödülü

Kültür Bakanının katıldığı etkinlikte "Türk Hakanı" ödülü

6- Hangi iktidar döneminin Kültür Bakanı, Sedat Peker'in katıldığı etkinliğe katılmıştır, o etkinlikte Sedat Peker'e ‘Türk Hakanı’ ödülü verilmiştir?

7- Hangi iktidar döneminde Türkiye'nin önemli bir gazetesi Sedat Peker'e 'Yılın En Hayırsever İşadamı' ödülünü vermiştir?

8- Hangi iktidar döneminde Sedat Peker çıkmış, “Akademisyenlerin kanlarıyla banyo yapacağız” demiştir ve bununla ilgili hiçbir mahkumiyet almamıştır?

9- Hangi iktidar döneminde Sedat Peker'in adamları bir eski milletvekilini karakolda darp etmiştir, dövmüştür? Bunun azmettiricisi Sedat Peker'le ilgili hiçbir işlem yapılmamıştır.

10- Hürriyet baskını ile ilgili daha geçen gün AK Parti'nin zamanının Gençlik Kolu Başkanı açıklama yapıp 'Biz orada sadece masum protesto yaptık, Sedat Peker'in adamları camları çerçeveleri indirmişler' dedi. Bu hangi iktidar döneminde oldu?

"Hangi partiyi desteklemek üzere mitingler yaptı?"

"Hangi partiyi desteklemek üzere mitingler yaptı?"
İçeriğin Devamı Aşağıda

11- Sedat Peker 2015-2018'de hangi partiyi desteklemek üzere mitingler yaptı?

12- 2017 referandumunda Sedat Peker hangi partiyi desteklemek üzere mitingler yaptı?

13- Birtakım gazetecilerle irtibatı ortaya çıktı, bu gazeteciler kimlerdir, kimlere yakındır?

14- Siyasette kendisinin en yakın arkadaşları, sabah-akşam telefonda görüştükleri insanlar kimlerdir?

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
73
21
4
3
2
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

bence chp ve kılıçdaroğlu diyin, halk seviyor özellikle karadenizliler eli silahlı suç örgütü olmayı vatanseverlik sanıyor sığırlar:D

tc Elif

Sedat Pekerin veya X kişinin fark etmez ne olursa olsun çocukların isminin cisminin herhangi bir konunun içinde geçmesine karşıyım.! Sizin kirli saçma sapan ... Devamını Gör

safirmavideniz

Bu o dövmelinin çocukluğu değil di mi ?