İhap Hulusi Görey’in 119. Doğum Yılı Anısına Düzenlenen "Tutkulu Eller Açıkhavada" Sergisi Sanatseverlerle Buluşuyor!

-

İhap Hulusi, Türkiye'nin ilk grafik tasarımcısı olarak nitelendiriliyor. Almanya'da eğitim gördükten sonra 1925'te Türkiye'ye döndü ve hafızalarımızda yer eden o afişleri, posterleri, tasarımları yarattı.

Çalışmaları arasında; Atatürk'ün isteğiyle yaptığı "ALFABE" kitabının kapak tasarımı, çeşitli bankaların tanıtım posterleri, bildiğimiz o meşhur Kulüp Rakısı etiketi ve pek çok reklam afişi var...

Basako

Türk afiş ve grafik sanatının öncülerinden İhap Hulusi Görey’in 119. doğum yılı anısına düzenlenen ‘‘Tutkulu Eller Açıkhavada’’ Sergisi, İstanbul Şişli ve Ankara billboardlarında sanatseverlerle buluşacak.

Burak Dak

İhap Hulusi Görey’in (28 Kasım 1898) 119. doğum yılında Cumhuriyet öncesi ve sonrasında yapmış olduğu çalışmalar, artnivo sanatçıları tarafından yeniden yorumlandı.

Didem Dayı

Sanatçılardan Basako, Burak Dak, Didem Dayı ve Sinem Karaduman tarafından yapılan bu yeni çalışmalar, açıkhava sergisi olarak İstanbul ve Ankara’da 24 Kasım - 9 Aralık tarihleri boyunca sergilenmek üzere billboardlarda yerini alıyor.

Sinem Karaduman

Çalışmalar, artnivo, Arvak, Şişli Belediyesi, Stroer KentVizyon ve İlancılık Reklam Ajansı sponsorluğunda İstanbul ve Ankara billboardlarında meraklılarıyla buluşuyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir