İBB'den İhtarname: Eminönü’nde Balık Ekmek Satan 3 Tekne Boşaltılacak

 > 
109PAYLAŞIM

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Eminönü’nde balık ekmek satışı yapan ve İBB’ye kira ödeyen teknelerin kira sözleşmelerinin yenilenmeyeceğini belirterek teknelerin 1 Kasım itibarıyla boşaltılmasını talep etti.

Hürriyet’ten Dinçer Gökçe’nin haberine göreİBB Emlak Yöntemi Daire Başkanlığı, 18 Ekim’de Galata Köprüsü ile Turyol İskelesi arasındaki bölgede üç teknede balık ekmek satışı yapan kiracılara ihtarname gönderdi.

Yerlerin boş ve işgalsiz olarak belediyeye teslimi istendi

Yazıda, kira sözleşmesinin 1 Kasım 2019 itibarıyla dolduğu kaydedildi. İBB yazısında, anılan yerlerin boş ve işgalsiz olarak belediyeye teslimi istendi. Yazıda, aksi bir durumda söz konusu yerlerin polis zoru ile boşaltılacağı bildirildi.

"Evet zaman zaman bazı tatsız olaylar da oldu"

İhtarname gönderilen kiracılardan Tarihi Eminönü Turizm Balık Ekmek Kooperatifi Başkanı Arif Hikmet İlke, alınan karara ilişkin “Balık-ekmek, bu bölgedeki kültürün bir parçası… Alınacak kararlarda bunun göz önünde bulundurulmasını istiyoruz. Evet zaman zaman bazı tatsız olaylar da oldu. Ancak, biz tekne sahipleri olarak buraya gelen insanlara en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. İBB’nin, bundan sonra burası ile ilgili nasıl bir tasarrufta bulunacağını bilmiyoruz” dedi.

Emniyet'ten 'Üç Dakika Sonra Oradaydık' Açıklaması: Tarihi Eminönü Balıkçısı'ndaki Yaşanan Darp Olayı Gündemde - onedio.com
Emniyet'ten 'Üç Dakika Sonra Oradaydık' Açıklaması: Tarihi Eminönü Balıkçısı'ndaki Yaşanan Darp Olayı Gündemde - onedio.com

İBB: "Tarihi yarımadaya çok da yakışmayan görüntüler söz konusu"

Konu ile ilgili İBB kaynakları ise, Hürriyet’e şu açıklamayı yaptı: “Tarihi yarımada ile ilgili bütüncül bir proje geliştiriliyor. Eminönü de bu projenin bir parçası. Orada, tarihi yarımadaya çok da yakışmayan görüntüler söz konusu. Şunun bilinmesi gerekir ki, o bölgede mevcut kiracılar gidecek yerine başka kiracılar gelecek şeklinde bir durum söz konusu değil.”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir