Görüş Bildir

etiket Emniyet'ten 'Üç Dakika Sonra Oradaydık' Açıklaması: Tarihi Eminönü Balıkçısı'ndaki Yaşanan Darp Olayı Gündemde

Haberler
> Emniyet'ten 'Üç Dakika Sonra Oradaydık' Açıklaması: Tarihi Eminönü Balıkçısı'ndaki Yaşanan Darp Olayı Gündemde

İstanbul’da bir vatandaş, Eminönü’nde balıkçı teknesi çalışanlarının kendisine ve kardeşlerine saldırdığını, polislerin olay sonrası vurdumduymaz davrandığını iddia etti. Emniyet ise iddiayı yalanlayarak ihbarı aldıkları andan 3 dakika sonra olay yerine gidildiğini, insan kalabalığı ve yürüme mesafesi nedeniyle  5-6 dakika sonra da yaralı kişiyle görüşüldüğünü açıkladı.

Ekşi Sözlük’te yayınlanan ‘Tarihi Eminönü balıkçısında yaşanan vahşet’ başlıklı paylaşımda 4 Ağustos Pazar günü, saat 17.00 sıralarında beş kişilik bir ailenin, teknedeki restorandan balık ekmek aldığı belirtildi.

Çıkan tartışma ardından 20 kişilik bir grubun aileye saldırdığı öne sürüldü.

Çıkan tartışma ardından 20 kişilik bir grubun aileye saldırdığı öne sürüldü.

Servis yapan garsonların aileden bir kadına birkaç defa çarpması üzerine tartışma çıktığı, çalışanın da hakaret ettiği aktarılan metinde, tartışmanın kavgaya döndüğü ifade edildi. 

Çalışanlar ve turşuculardan oluşan 20 kişilik bir grubun aileye saldırdığı, kavgada aileye karşı tekme ve yumruğun yanı sıra kesici alet kullanıldığı, bir kişinin kafasına kesici alet ile darbe aldığı, saldırganların yerde kan birikince uzaklaştığı aktarıldı.

"Tutanak tuttuklarını ve karakolda ifade verdikten sonra şikayette bulunabileceğimizi belirttiler"

"Tutanak tuttuklarını ve karakolda ifade verdikten sonra şikayette bulunabileceğimizi belirttiler"

Paylaşımda Emniyet mensuplarına yönelik bazı suçlamalar da yer aldı: 

“10 dakikalık yürüme mesafesindeki Sirkeci Karakolu’ndan en az 25 dakika sonra geldiler. 20 kişi tarafından saldırıya uğradığımızı ihbar etmemize rağmen sadece iki kişi gelmişlerdi. Hiçbir müdahalede bulunmadan olayla ilgili sorular sordular. Tutanak tuttuklarını ve karakolda ifade verdikten sonra şikayette bulunabileceğimizi belirttiler. Emniyet ekiplerinden yaklaşık 15 dakika sonra ambulans geldi. Ambulans geldiğinde emniyet ekipleri bir anda kayboldular. Hastanede üçümüz de darp raporu aldıktan sonra karakola ifade vermeye gittik. İşletmenin yetkilileri biz gittiğimizde oradaydı. Polis aracılığıyla özür dileyip uzlaşmak istediklerini söylediler, kabul etmeyip sürece devam etmek istediğimizde tutanağın tutulmadığını öğrendik. Tutanağın tutulmadığını duyan daha rütbeli olduğunu düşündüğümüz polis ‘Olay yerine kim gittiyse o uğraşsın’ deyip kapıyı çarparak odasına girdi. Bizimle hiçbir polis ilgilenmek istemiyordu.”

İstanbul Emniyet Müdürlüğü: "İhbar kavga değil darba uğramış vatandaş olarak geldi"

İstanbul Emniyet Müdürlüğü: "İhbar kavga değil darba uğramış vatandaş olarak geldi"

İstanbul Emniyet Müdürlüğü de iddiaları yalanlayan bir açıklama yayınlayarak ilk ihbarın saat 16.54’te komuta merkezine ulaştığını, “Çalışanlar ağabeyime sopayla vurdular” şeklinde olduğunu, ihbarın kavga değil darba uğramış vatandaş olarak geldiğini aktardı.

"Yaralı kişiyle ihbarı aldıktan beş-altı dakika sonra görüşebildik"

"Yaralı kişiyle ihbarı aldıktan beş-altı dakika sonra görüşebildik"

'Bölge ekibinin olay yerine saat 16.57’de ulaştığı, ‘insan kalabalığından ve yürüme mesafesinden dolayı’ yaralı kişiyle ihbarı aldıktan beş-altı dakika sonra görüşebildiği belirtilen açıklamada şöyle denildi:

 “Ekip memurları yaralı şahısla mülaki olduklarında şahsın kafasından yaralandığını görmüş ve telsiz marifetiyle yaralı şahıs olduğunu 112 ekiplerinin acele etmesi konusunda uyarılmasını merkeze bildirmiştir. Yaralı şahsa olayı kimlerin yaptığı sorulduğunda yaralı şahıs, şu an yapanları gösteremeyeceğini, önce hastaneye gitmek istediğini belirtmiştir. Şahsın yanındaki aile bireylerine kimlerin yaptığı sorulmuş, onlar da şimdi söyleyemeyeceklerini, şahısların şu an orada olmadığını, daha sonra şikayetçi olacaklarını belirtmişlerdir. 112 ekiplerinin ivedi gelmesi için ekip memuru konu ile alakalı kendi cep telefonu ile 112’yi aramış, akabinde 112 ekipleri gelmiş ve şahsa ilk müdahaleyi yapıp Cerrahpaşa Hastanesi’ne götüreceklerini beyan etmişlerdir.

Diğer aile fertleri de kendi araçları ile gideceklerini, hastanedeki işlerinden sonra şikayetçi olacaklarını ifade etmiş, ekip memuru da bu konuda nasıl yol izlemeleri yönünde bilgi verdikten sonra devam eden bir konu olmadığını, şahısların daha sonra şikayetçi olmak istediklerini komuta merkezimize bildirdikten sonra olay yerinden ayrılmıştır.'

Açıklamaya göre olaydan sonra 8 kişi gözaltına alındı, bu kişiler de savcılık talimatıyla ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Açıklamaya göre olaydan sonra 8 kişi gözaltına alındı, bu kişiler de savcılık talimatıyla ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
554
135
35
11
6
3
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Kayzer Soze

Bu tarz durumlarda 155`i aradığınızda "darp ediliyoruz" diye değil "burada 3-5 kişi toplanmış Tayyip istifa diye bağırıyor" diye şikayetçi olun daha çabuk po... Devamını Gör

Deniz Kuzey

++++++++++++++++++

serhat

Boktan eğitimle üniversite mezunu olan herkesi polis yaptılar. Eski polis de yeni poliste karaktersiz. Kaç kere başımızdan olay geçti kimse ilgilenmiyor. taa... Devamını Gör

Zy Zy

birader oncelikle şu yazmis olduklarin bir suc emniyet mensuplarina ağır hakaret söz konusu , bu soylemlerinden senin seviyenin ne kadar düşük oldugu gayet a... Devamını Gör

Bu polisler hep böyle. Oturdukları yerden para kazanıyorlar. Üniformayı giyince aslan kesiliyorlqr