Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hollywood'ta Kanuni Devrini Anlatan Bir Film Çekilse Oynaması Muhtemel 16 Oyuncu

 > 
51PAYLAŞIM

Hollywood'da Osmanlı tarihine el atıp Muhteşem Yüzyıl'a rakip bir Kanuni devri filmi ya da dizisi yapmak istese seçebileceği oyuncuları sizler için buldum. İşte Hollywood tarzı Muhteşem Yüzyıl....

1. Kanuni Sultan Süleyman

Güçlü bir görünüme sahip, olgun ve karizmatik biri şarttı Kanuni için. Ve bu isim elbette Eric Bana....

2. Hürrem Sultan

Hollywood'un gelmiş geçmiş en güzel kızılı tabi ki de Hürrem Sultan rolüne en uygun kişi olurdu. Kate Winslet... Nam-ı diğer Rose...

3. Valide Hafsa Sultan

Meryl Streep. Asil ve güzel bir valide sultan için daha uygun kim olabilirdi ki!

4. Mahidevran Sultan

Güzel olmasına rağmen yeterince zeki değildi... Bu yüzden kaybetti. Natalie Portman, Mahidevran Sultan için fazlasıyla güzel bile sayılabilir.

5. Pargalı İbrahim Paşa

Hırslı ve Hatice Sultan'ın gönlüne girecek kadar karizmatik biri olmalıydı... Colin Farrell

6. Hatice Sultan

Kanuni'nin kız kardeşi ve Pargalı İbrahim'in eşi. Ama uğradığı ihanetler ve tüm sevdiklerini kaybetmek onu yavaş yavaş idam edilen kocası Pargalı gibi birine dönüştürecekti... Tutkulu ve güçlü bir kadın için en iyi isimlerden biri, Eva Green.

7. Şehzade Mustafa

Hakkı yenilen yiğit bir şehzade rolü için, yeni Süperman'den iyisi olamaz.. Henry Cavill!

8. Şehzade Mehmet

Hürrem'in ilk göz ağrısı! Kanuni'nin en sevdiği oğlu... Ama kader ilk önce onu çekip aldı... Erken yaşta yitip giden bu şehzademiz için yine başka bir yapımda erken yaşta yitip giden Richard Madden!

9. Mihrimah Sultan

Dünyanın en güzel kadınlarından biri diye anılan Mihrimah Sultan'ı yine dünyanın en güzel kadınlarından biri oynamalıydı: Scarlett Johansson

10. Rüstem Paşa

Güzeller güzeli Mihrimah'ın aksak ve yaşlı ama bir o kadar kurnaz kocası, Rüstem paşayı, Ralph Fiennes oynasa süper olurdu...

11. Sarı Selim

Bir sonraki Padişah, Sarı Selim... Chris Evans, sarhoş Selim'in hakkını iyi verirdi doğrusu!

12. Şehzade Bayezid

Öfkesine yenik düşen bahtsız şehzademizi Ian Somerhalder oynardı büyük ihtimal. Chris Evans ile olan rekabetlerini izlemek de süper olurdu.

13. Nurbanu Sultan

Kraliçe olma sevdasıyla yanıp tutuşan Venedikli Baffo kızı Nurbanu'yu yine kraliçeyi oynamakta ustalaşmış bir isim Lena Headey oynamalı sanırım. Bir zaman gelecek Valide Sultan olacak biridir Nurbanu ve Valide Sultan olarak onu izlemenin nasıl bir his olacağını Game of Thrones hayranları az çok tahmin edebilir herhalde.

14. Sokullu Mehmet paşa

Başarılı bir devlet adamı olmasının yanında kadınların taht mücadelelerine karışmakta Rüstem Paşa'dan geri kalmayan Sokullu Mehmet'i oynayacak ismimiz ise, Gerard Butler!

15. Şehzade Cihangir

En küçük şehzademiz Cihangir aynı zamanda kambur! Hiç sancağa çıkmamış, herkese sevgiyle yaklaşmış bir isim. Ölümünün nedeni bile sevgisizliktir. Babasının, yani Kanuni'nin abisi Mustafa'yı öldürtmesine şahit olan minik şehzade, bunun verdiği acıya dayanamayıp kısa sürede can vermiştir... Onun masumluğunu bir bakışıyla yansıtabilecek isim ise Anton Yelchin.

16. Ve.......Safiye Sultan

Kanuni'nin son yıllarında saraya giren ve kısa sürede Nurbanu Sultanın beğenisini kazanan Safiye, kısa sürede güçlenecek ve Nurbanu sultanı gölgede bırakacak kadar güç kazanacaktır... Osmanlının en güçlü Valide sultanlarından birine dönüşecektir... Bu karakter için çok düşünmeye gerek yok. Sarışın olmalı, dişli olmalı, bir bakışıyla size asaletli ve güçlü olduğunu belli etmeli... Charlize Theron tabi ki.....

Bonus: Kate Winslet - Hürrem

Bonus-2: Scarlett Johansson - Mihrimah

Bonus-3: Lena Headey - Nurbanu

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
grousalugg

hayaller photoshop hayatlar paint terk..

pers-prensi

bonus. ölümcül bonus . devlet photoshopu zorunlu ders yapmalı

asphodeldragon

Seçimler süper photoshop paint terk kashdkajd

menemen

o photoshopları gormeyeydim iyiydi gozlerim yandı aq

poponheppipimdedursun

bugün yarım gündü ya ondan canı sıkıldı da yaptı bu galeriyi. yoksa işi gücü olan adamın işleri değil bu galeriler.

Görüş Bildir