Guinness Rekorlar Kitabı'na Girebilmek İçin Vücudunun Tamamını Arılarla Kaplayan Adam

39PAYLAŞIM

Suudi Arabistanlı bir arıcı, Guinness Rekorlar Kitabı'na adını yazdırmak için bütün vücudunu arılarla kapladı. Haberin devamı için dailymail kaynaklı içeriğimize buyurun...

Kaynak: https://www.dailymail.co.uk/news/saudi_a...

Zuhair Fatani adındaki arıcımızın amacı vücudundaki arılarla tartıldıktan sonra 100 kiloya ulaşmaktı çünkü rekoru elinde tutan Çinli Ruan Liangming tam olarak 63.7 kilograma ulaşmıştı.

Fatani bu rekoru kırabilmek için geçen sene de denedi fakat 1 saat arılarla beklemesine rağmen başarısız oldu. Suudi Arabistanlı adamın bütün vücudu bir pelerinle örtülmüş gibi kraliçe arılarla doluydu. 100 kilograma ulaşmak için çok çabalamıştı son denemesinde fakat kraliçe arılardan bir tanesi sokunca rekor denemesini yarıda kesmek zorunda kalmıştı. 

Bugün, Çinli Ruan'ın elinden rekoru alabilmek için tekrar denedi.

Gördüğünüz fotoğraf ise tam olarak bugün Suudi Arabistan'daki yeni denemesinde çekildi.

Fatani geçen sene denediği fakat başaramadığı rekoru tekrar denedi. 3 yıldan fazla bir süredir arıcılık ile uğraştığı için arı sokmalarına karşı bir bağışıklık kazanmış yoksa olacakları düşünmek bile istemiyoruz. Bugünkü denemesine hazırlanmak için yüz kısmını kraliçe arılarla ve diğer bölgelerini de tam 20,000 tane arı ile kapladı.

Gördüğünüz fotoğrafta ise Fatani sabırlı bir şekilde arıların etrafına toplanmasını bekliyor:

Fakat gerçek denemesinde arılardan bir tanesi vücudundan uçarak ayrıldı ve büyük miktarda erkek arı da ilk uçan ile birlikte uçmaya başladı. Bu sebepten dolayı bir kez daha başarısız oldu ve rekoru Liangming'in elinden alamadı.

Guinness Rekorlar Kitabı'na göre "Bee bearding" adı verilen bu rekor 19. yüzyıla dayanıyor ve o dönemde karnavallarda yapılan bir gösteriydi. Performans sanatçıları kraliçe arıyı vücutlarına yerleştirirlerdi ve daha sonra kraliçe arının etrafında diğer uçan böcekler toplanırdı. 

Hala rekorun sahibi olan Liangming ise bu konuda "Zor olan kısım arılarla uğraşırken sakin kalmak. Arılar sizi bir kere soktuklarında öleceklerdir, bu yüzden sizin onlar için bir tehdit oluşturduğunuzu düşünmedikleri sürece sokmaktan kaçınıyorlar. Eğer arıların sabit olmayan bir durumda olduğunu fark ederseniz, sebebini bir an önce çözmeli ve rekor denemesini durdurmalısınız."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
deniz.bellamy

Guinness Rekorlar Kitabına girmese n'olur ? Ölür mü? Adam bence kendini 1 Trilyon arıya sokturcaktıda adamlar izin vermedi. Tamam arı hareket etmediği, kaçmadığı sürece onu sokmaz ama adamın derisinde yürürken arıların ayakları onu gıdıklar ve yanlışlıkla hareket eder, hareket ettiği için arılar onu sokmaya başlar. Ne arısı olduğu belli değil, bazı arıların iğnesinde zehir oluyor. Oradaki arılarında bazısında hepsinde demiyorum bazısında zehir olabilir, adam ölebilir. Ne değişik adamlarsınız ya... Belgeselde çekildiği gibi araştırılıyor mu o arılar? Neden bu kadar şikayet ettim diye soracak olursanız, Benim dayım bir iş için Yurt dışına gitmişti, orada kafasına arı kovanı düşmüştü ve arılar onu sokmuştu, sonrada zehirlenmişti, arılar bu adamın üstüne gelen arılara benziyordu. Allah'tan iyileşti. Zaten yukarıda diyor, Kraliçe arı soktuğu zaman bütün arılar soktu. Ne diyeceğimi bilemiyorum, ALLAH akıl fikir versin...

se.de

bunlar hep işsizlikten

alp_er

değil. düşünsene 40 yıl sonra kim 500 trilyon ister yarışmasında sorusun. geleceğe yatırım bence

se.de

soru sorulan kişiye faydası olur da, adı geçen kişiye pek faydası dokunmaz bence.

alp_er

ölümsüz olmanın tek yolu bu, adını yaşatmak.

yildiz-esra

amaç ? kısa yoldan şöhret olup parayı vurmak.... yazık insan kendi bedenine bu eziyeti yapmamalı

Görüş Bildir