Hem Gerçek Hem de Perileri Evimize Taşıyan Zamansız Bir Dizi: Sihirli Annem!

2.9bPAYLAŞIM

İlk olarak, 2003 yılında hayatımıza giren Sihirli Annem, 3 yıl sonra yayın hayatına son vermiş; fakat kısa bir süre sonra kanal değiştirerek 2012 yılına dek hayatımızda kalmıştır. 240 bölümüyle periler alemi ve fani dünyayı harmanlayarak bizlere sunan dizi hala çok seviliyor!

1. Evde hep gülen biri, sanki bizden biri, hem gerçek hem de peri Betüş!

Kendisi bir peri olmasına rağmen, önceki evliliğinden 2 çocuğu olan fani Sadık'la evlenmiş, çocuklarına ana ve kendisine eş olmuş; mütevazı bir hayat yaşamayı tercih etmişti. Sihirli güçlerine gerekmedikçe başvurmaz ve bunu da yalnızca iyilik için yapardı.

2. Saf ve temiz kalp timsali, ailesine son derece bağlı, baba gibi baba Sadık!

Biricik eşi Betüş'ün annesi Dudu tarafından hiçbir zaman sevilmese de, bundan asla gocunmamış, ismi gibi sadık bir kişiliğe sahip "vur ensesine, al lokmasını" biriydi.

3. Genel olarak uyumsuz, kardeşlerinin başının belası, Betüş ve Sadık'ın biricik oğlu, bol huysuzluk içeren Cem!

Sevgilisi Tuğçe onun için her şeydi ama, iki kız kardeşine dünyayı dar edebilirdi. Başlarda pek sorumluluk almayı başaramamış, kardeşleriyle tartışmalar yaşamış olsa da, büyüdükçe bu huylarını bir kenara bırakmıştı.

4. Ailenin ortanca çocuğu, güzeller güzeli, hem akıllı hem kurnaz Ceren!

Cem'le küçük tatlı atışmalar içinde kalmış, gençlik döneminde babasıyla sorunlar yaşasa da daima ailesine bağlı bir genç kız olmuştu. Özellikle Çilek'le birlikte izlemelere doyamazdık!

5. Mini minicikken aileye katılmış, bir peri olsa da hemen uyum sağlamış (!), yaramaz olduğu kadar da sevimli Çilek!

Kimsesiz bir peri olan Çilek Peri Esirgeme Kurumu'ndan kaçmış, sonunda kendini Betüş'ün evinde bulmuş; kara büyü nedeniyle başlarda konuşamıyor olsa da aile sevgisiyle dili çözülmüş sevimli mi sevimli evin küçük kızıydı.

Kıskançlığın canlı ifadesi, fanilere güvenilmemesi gerektiğinin savunucusu, kızlarını eşlerinden ayırmaya çalışan Dudu Peri!

Kıskançlığından kendisini aldattığı kocası Taci'yi köpeğe çevirmiş ve kendisiyle yaşamaya mahkum etmiş, kızlarına da bu konuda çok çektirmiş, ama yine de sonraları ponçik bir anneanne olmaya aday olmuştur.

6. Dudu Peri'nin kıskançlığına kurban gitmiş ve görünüşü değişmiş, kocaman bir kalbe sahip dünya tatlısı dede Taci!

7. Deli dolu ve son derece sevecen, Yavuz'a ve kızı Toprak'a aşık, sevgi dolu ve maalesef sonraları ölümsüz bir peri olarak yıldızlara giden Eda!

Saygı ve sevgiyle... 😔

8. Tam bir yaramazlık abidesi, annesinin karnındayken bile sihirle çıkıp çıkıp gezen, ama ne kadar yaramazsa o kadar da tatlı Eda ve Yavuz'un kızları Toprak!

9. Eda'nın biricik aşkı, faniler dünyasının yakışıklısı, bu özelliğiyle Çilek'in de dikkatini çeken Yavuz!

10. Cem'in büyük aşkı, güzelliğiyle hayran bırakan, tam bir akıllı bıdık Tuğçe!

11. Kafayı perilerle bozmuş, aslında çok da doğrusunu yapmış, ama bunu bir türlü kanıtlayamamış komşu Avni!

12. Avni'ye hiçbir zaman inanmamış, bu sebeple kimi zaman onu "gırtlaklamış" Betüş'ün yakın arkadaşı ve komşusu Suzan!

13. Perilerin başı, Dudu'nun başının belası, daima iyilikten yana dünya tatlısı peri Perihan!

Firuze, Kerem, Periliçe ve niceleri! Özlemedik mi?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hilalctn

bugün tacinin insana döneceği mahkeme bölümü sahnesini izledim ve taci insan olmadı duduya çok sinirlendim daha fazla devam edemedim:D:D

doask

ah bu gün bile favorilerimde olan en az elli kesit vardır bu diziden o kadar delisiydim ki defne joyun adını kardeşime bile koyduk benim zorumla

Görüş Bildir