Heijan'a Attığı Diss ile Fenomen Olan Urfa'nın Rapstar'ı Dj Dikkat'e Yapılmış 15 Goygoy

-

Dj Dikkat Heijan Diss

Heijan'a çektiği videoyla insanları kahkahaya sürükleyip fenomenleşen Dj Dikkat'e yapılmış en komik paylaşımları derledik. İyi eğlenceler :)

1. İsot Money

2. Steal His Look

3. Relationship Goals

4. Öncelikle

5. İşte bu güzel bi haber

6. İsotçular out

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
victormrsal

böyle şeylere nasıl katlanabiliyorsunuz? bütün kekoları ve barzoları bir araya getirip çimentoyla dondurup sonra hepsini bloklar halinde taşıyarak atlas okyanusunun derinliklerine atmak istiyorum, bir bitmediniz!

Gizli Kullanıcı

Al birini vur ötekine ... :D Şive değil ağız olacak . Ceza dışındaki Türk rapcilerinin hepsi boş . (Belki bir kaç tane daha iyi vardir ) Yaptiklari rapleri max 16 yaşındaki kişiler dinliyor . Üstteki keko gibileri çok var Türk Rap camiasında . Pop desen ülkenin Pop muzigide berbat ...

blueslover

Rap müzik felan değildir. Sadece gürültü ve zırvalık. Repçilerde müzisyen ya da sanatçı değildir bu kadar net. Renkler ve zevkler tartışılamaz diyeceksiniz. Bende diyorum ki renk var mı ki zevkin olup olmadığını tartışalım ? Pop dediğin şeyde müzik değildir ve ülkeye ait değil ki ülkenin popu berbatolsun. dünyada berbat olan birşey bu. Bizim ülkemizin ozanları, aşıkları var. Türkülerimiz var. Rep pop felan bize bağlı olmayan ve müzikle alakası olmayan şeyler.

ahmet-aykut-aslan

Rape Müzik değil demek fsm Padişah değil demek gibi şaçma bir şey Sadece gürültü ve zırvalık dediğin şey gerçeklerin anlatılmasıdır sagopa ceza olmak üzere bir çok rapçinin anlam dolu sözleri vardır ki cok büyük rap sanatcılarıda vardır. Belliki sen Galiba ,Med cezir ney,m var ki rapten gayri dinlememiş adamsın.Ki Sezen aksu gibi bir çok önemli değerli sanatcılarda vardır.pop olarak

hera-sude-r

Haklısın. Aslında Türkiye de ne cevherler var rapçiler ama işte ünlü değiller rap camiası bile tanımıyor onları.

hera-sude-r

Rap neden müzik değildir anlatır mısın?

Gizli Kullanıcı

Rap ve Pop , muzik turleri arasındadır. Cok tuhaf bir şekilde reddediyorsun . :D Yabanci Pop muzuklerini Türk Pop muzige tercih ediyorum . Cunku her iki turu de layıkıyla yapan cok az sanatci var ülkede. Ayrica kimse ulkemizin ozanlarina , turkulerine kotu bir sey demedi ki .. Cogu kisi icin bunlarin yeri milli oldugu icin ayridir . Ben mesela cok istesemde Türkü dinleyemem bu zevk meselesi . Ama digerlerine gore daha degerlidir . Keza ozanlarimizda öyle. ..

blueslover

bu onedio bozuk mesajlarım gitmiyor

blueslover

tekrar etmeyeceğim rep gürültüdür

hera-sude-r

Haha :) bende kayda değer bir şey söyleyeceksin sanmıştım. Bir şey gürültü diyip müzik türü değildir diyip kaçmak... Çok garip değil mi? Sanırım sen metal böğürmektir diyenlerdensin aynı zamanda...

blueslover

yine mesajım gitmedi tamam pes ediyorum gerçekten rep müziktir. sakın jazz blues dinlemeyin..

hera-sude-r

Jazz blues'i sevmediğimi nerden çıkardın? Ayrıca rap blues'dan gelmektedir. Rep değil Rap. Nasıl mesajın gitmedi anlayabilir miyim? :) Nasıl sadece bir cümleyle mesaj anlatıyorsun öyle?

blueslover

upuzun birşey yazıyorumda gitmiyor. Ayrıca rep ve blues ne alaka allah aşkına daha fazla konuşmak istemiyorum gerçekten kapansın konu

blueslover

en iyi 10 metal grubu içeriğine baktım. metal pek sevmem fakat seçtiğin gruplar bence pek hoş değil.

hera-sude-r

Rap ve blues ne alaka mı? Of... Konuya sen bayağı cahil kalmışsın anlaşılan.

blueslover

inan ki müzik bilgimle seni yerin dibine sokarım, bir daha çıkamazsın. Cahil kalmayacağım en büyük konudur müzik. Mesajlarım gitmiş olsaydı yazacak bir cevabın bile olmazdı. Şimdi müzikten anladığını sanmaya devam et. Bu konuda daha fazla tartışmaya gerek yok. Rap ile Blues’i bir tutmandan anladım ne olduğunu. Gelip siyahiler acıları sitem diyeceksen harbi cahilsin. Beni ilgilendiren konusu değil, sadece müziğidir ve hiçbir alakası yok. Çünkü repin müzikle alakası yok. haydi.

Gizli Kullanıcı

Lutfen tekrar yazıp gondermeyı dener misin ? Ben bu konudaki acıklamalarını gercekten merak ettım . Istemıyorsan da tamam.

blueslover

Müzik kavramının temeli enstrümanlara dayalıdır ve enstrümanlarla yapılır. Bu sebeple rapci ya da popculara müzisyen değil şarkıcı denir. Rapte müziğe dair hiçbirşey yoktur. Rap müzik değil hızlı şarkı söyleyebilme yeteneğinden ibarettir ( genel olarak ). Müzikte anlam aramayın çünkü temeller enstrümana dayalıdır, söze değil. Bu yüzden iyi söz değil iyi vokal önemlidir. Aynı sözleri küçük çocuğa okut bakalım anlamlı geliyor mu? Müzikte vokal olması şart değil enstrüman olsa yeterli, ama sadece vokal tek başına yeterli değil enstrüman mecburidir.

blueslover

70 li yıllardan beri müzik piyasası gün geçtikçe çürüyor ama insanlar dinlediklerinin müzik olduğunu sanıyorlar. Günümüzde müzikler bilgisayar aracılığı ile yapılıyor. Enstrümana yer verilmiyor. Popular akıma kurban edilmiştir. Pop müzikte sizi etkileyen şey müziğin ritimi ya da duygusu değildir, bilgisayarın beat efektleridir, sese gelince dediğim gibi ses önemli değil ama onuda bilgisayarla oynuyorlar zaten.

blueslover

Hala yapanlar var mı var ama çok az, hiçbiri gündemde değil. Eski müzikler diye nitelendirirsiniz belki fakat müziğin aslıdır, enstrüman ile yapılır. Rapte anlamdan ziyade saçma sapan isyanlar, küfürler, zıtlıklar mevcuttur. Anlam arayan şiir dinlesin, okusun. Müzikte anlam son plandadır. Müziği hoşuma gitmedikten sonra anlamı beni hiç ilgilendirmiyor. Müzisyen kişi isterse ıslık çalsın, isterse dümdüz çığlık atsın ya da bap bap bop saçma sapan sesler çıkarsın çokta önemli değil önemli olan kulağa gelen seslerdir ve bunun enstrüman ile uyumudur.

blueslover

Anlattıklarıma gelince sadece enstrüman olması ya da ses olması yetmiyor, bunu nasıl kullandığında bir o kadar önemli. Anlattıklarımın hangisi rep ya da popta vardır ? Sesi güzel olanh varsa enstrümanı yoktur vs. günümüzde yetenekli sanatçılar var fakat popular kültüre ayak uydurmak durumundalar. Popta enstrüman yok beat sesleri ve vokalle oynama mevcut. Kısacası şarkı diyoruz. Rapte vokalle oynamazlar pek ama enstrüman yok.

blueslover

Saçma sapan küfürler, müziğe dair ne ses ne enstrüman hiçbirşey barındırmayan isyankar bir serseri. Kimisi hızlı şarkı söyler ritimi sizi çeker, kiminin sözleri. Sizi etkileyen şeyler bunlar müzik değil. Evet şarkıdır ama müzik değildir. Rap ile Blues bağlantısına gelince. Blues zencilerin köleliklerinden acılarından doğmuştur. Alt kökenleri müzikal olarak jazz, blues rock, rhythem and blues ve rock’n roll müziğidir. Konu ve tema olarak rap ile özleşebilir fakat dediğim gibi anlamlar bizi müzikte alakadar edecek son şey. temel kavram kulağa müziğin hoş gelmesidir

blueslover

Vokalsiz yapılan müziğe örnek verecek olursak müziğin aslına ve kökenine göz gezdirebilirsin. Klasik müzikte örnekleri vardır. Anlamın çokta önemli olmadığını anlamak istiyorsan eğer Focus - Hocus Pocus parçasına bir göz atabilirsin. King Crimson - In the Wake of Poseidon bu da benim tarzımdan en sevdiklerimdendir. Tüm bunları dinleyerek eğer müzik kulağın gelişmişse pop ve rap kültürünün müzikle alakası olmadığını anlayabilirsin ya da müzik kulağını geliştirebilirsin. Söyleyeceklerim bu kadar. Gelip hala müzik diyecekseniz gülerim, şarkıdır açık ve net.

blueslover

Gerçek müzik buysa pop niye gündemde derseniz insanların genelinde müzik kulağının olmasını bekleyemezsiniz zaten. Sadece pop ya da rap değil günümüz rock müziğide aynı şekil vokal ve ritim ön planda enstrümanı müzik olarak değil vokale destek olarak kullanıyorlar. Rock müzik dediğiniz şey günümüzde değil eskiden yapılıyordu.

blueslover

Şu yazılardan sonra gelip rap müziktir diyorsan güler geçerim. Şarkı ile müziğin arasında ki farkı söyledim sana. Şarkı dinlemeyi seviyor olabilirsin ama sana söylemek istediğim şey dinlediğinin şarkıdan ibaret olduğu ve müzik konusunda bir insanın seslendirmesi dışında hiçbir alakası olmadığıdır. İyi günler

blueslover

Aynı zamanda aşık, ozan, türkünün yeri milli olduğu için ayrı değildir. Bir çok kesim için öyledir. Neşet Ertaş hakkında hiçbirşey bilmeyip öldükten sonra Neşet baba diye yas tutan bir çok insan oldu, bunun sebebi popularite. Aşıklar, ozanlar ülkemizin müzikal açıdan en büyük gurur kaynaklarındandır. Saz, bağlama virtüözlerimiz, ya da uzun havalarımız bunlar müzikal açıdan çok ciddi ve önemli şeyler. Milli kültür felan umrumda değil isterse babam yapsın müzikse müzik, değilse şarkı 🙂

Gizli Kullanıcı

Rap ve pop tabiki de müziklerdir . :D:D Beni aydinlattin ve etkiledin cidden . Bilmediğim / yanlış bildiğim çok sey var bunu anladim . Pop ve rap müzik olmayabilirler ama ben yine de seviyorum zira bana müziğin hissettirmedigi duyguları hissettirebiliyorlar.Müzik konusunda çok bilgili olduğunu sezdiğim için rica ettim aciklamani.Ha bu arada şu siralar neden bilmiyorum ama Turkulere sardim batı şarkılarından uzaklaşıp . Beni müzik bilginle yerin dibine sokabilirsin 😉 Müzikle mi ugrasiyorsun ? Muzisyen misin ?

Gizli Kullanıcı

Hera senin de bunları okumani istiyorum .

blueslover

Müzikle uğraşmayı çok istedim. Elektro gitarım vardı les paul o sıralar depresyonda olduğum için aylar boyu çalamadım. Tek istediğim şey yatıp bütün gün müzik dinlemekti. Bana kısmet değilmiş yinede ilerde bir gün nasip olursa saksafon çalmayı çok isterim. Çok araştırdım müziği uyurken bile son ses kulaklıkla dinleyip uyurdum. Bayadır uzağım pek dinlemiyorum bilgilerim siliniyor fakat gruplar sanatçılar hayatları tarihleri elemanları vs çok sıkı bir birikimim vardı araştırmalarımda. Kardeşim kuzenim gitarla uğraşıyor diğer kuzenim piyano. onun dışında yönlendirdiğim müzik hakkında bilgi verdiğim pek çok insan var

blueslover

Kısacası dinleyiciyim sadece. Türkü kanımızda özümüzde olan birşey duygusu çok ağırdır sevmen çok normal. İnsanlar genelde alay eder fakat İbrahim Tatlıses gibi bir sanatçıya sahibiz dünya çapında bir sese sahiptir. Batı müziğinden eksik kalan hiçbir yanı yok. Türkü iyidir sağlam bir ses gerektirir sanat işidir dinlemek lazım. Milli sanatımız gözüyle bakmamak lazım

blueslover

Bu arada rap ve popu seviyorsan eğer ona gelipte müzik değildir demen saçma. Sen onu o şekilde kabul etmişsin ve sana sanatsal ve anlamlı geliyorsa o senin için müziktir. Fakat bana anlamsız geldiği için anlatmadım bunları sadece müzikle alakası olmadığı için anlattım. Senin müziğin tarzın sana göre müzik olan şeyler onlarmış tabii ki. Önemli olan doğrusunu, yanlışını senin kafanda ölçüp tartman, benim söylediklerim genel şeyler sadece.

hugi

bir Asya Kurt'ları vardır birde monaco kurdları...

Görüş Bildir