Görüş Bildir

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan İstifa Etti! Elvan’ın Yerine Nureddin Nebati Atandı…

Anasayfa > Güncel

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan bu akşam istifa etti. Elvan'ın yerine Hazine ve Maliye Bakan Yardımcılığı görevini yürüten ve Hazine ve Maliye Eski Bakanı Berat Albayrak’a yakın isimlerden olan Nureddin Nebati atandı. Bu kararla Türkiye bir yıl içinde üçüncü kez Hazine ve Maliye Bakanı’nı değiştirmiş oldu. İşte detaylar…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son grup toplantısında, “Bu yolda ben, faizi savunanla beraber olamam, olmam” sözlerini alkışlamayan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ı görevden aldı. Erdoğan, Elvan’ın yerine Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati’yi Bakan olarak atadı. 

Hazine ve Maliye Eski Bakanı Berat Albayrak’a yakın isimlerden olan Nureddin Nebati üç ay önce İstanbul Süleymaniye'de birlikte yemek yerken görüntülenmişti. O günden bu yana Nebati’nin ismi Bakanlık koltuğuna yakın olan isim olarak öne çıkıyordu. 

Elvan’ın görevden alınacağı haberi geçtiğimiz haftanın kulislerinde yankılanmış ancak geçen hafta Cuma günü karar alınmamıştı. Bu kararla Türkiye bir yıl içinde üçüncü kez Hazine ve Maliye Bakanı’nı değiştirmiş oldu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?