Görüş Bildir

'Hayvanlara Eziyet' Gerekçesiyle Aşı Yaptırmayan Adam Koronadan Hayatını Kaybetti: 'Keşke Aşı Olsaydım'

Anasayfa > Gündem

İngiltere'de koronavirüs aşılarının hayvanlar üzerinde test edildiği gerekçesi ve 'hayvanlara eziyet' endişesiyle aşı olmayı reddeden bir vegan, koronavirüse yakalanarak hayatını kaybetti.

İngiliz medyasına yansıyan haberlere göre 54 yaşındaki Glynn Steel, geçtiğimiz ay kendini kötü hissetmeye başladı. Soğuk algınlığıyla başlayan ama günler içerisinde kötüleşen hastalık nedeniyle eşi Emma en sonunda hastaneye başvurma kararı aldı.

1 hafta sonra komaya girdi

1 hafta sonra komaya girdi

Bilinci kapalı haldeki eşini Worcestershire Royal Hastanesi'ne götüren Emma, Glynn'nin bir hafta içerisinde komaya girmesi sonucu yaşam destek ünitesine bağlandığını ifade etti.

Emma, eşinin bağlı olduğu makinenin kapatılmasından 20 dakika sonra Glynn'i kaybettiğini söyledi.

Emma, eşinin bağlı olduğu makinenin kapatılmasından 20 dakika sonra Glynn'i kaybettiğini söyledi.

Emma'nın aktardığına göre koronavirüs aşılarının hayvanlar üzerinde teste edildiği gerekçesi ve 'hayvanlara eziyet' endişesiyle aşı olmayı reddeden Glynn'in ölmeden önce söylediği son sözler şunlar oldu:

'Hiç bu kadar hasta hissetmemiştim. Keşke aşı yaptırsaydım.'

'Yoğun bakımdayken aşı olmak için yalvardı ama çok geç olduğunu söylediler'

'Yoğun bakımdayken aşı olmak için yalvardı ama çok geç olduğunu söylediler'

Vegan oland Glynn, ölmeden önce eşinden 'tanıdığı herkese aşı yaptırmaları gerektiğini söylemesini' istedi. Emma, 'Tanıdığım herkesten, aşı olmalarını istiyorum. Bu çok kalp kırıcı. Hayat destek ünitesine girmeden önce yoğun bakımda olduğu sırada aşı olmak için yalvardı ancak bunun için çok geç olduğunu söylediler' dedi.

Glynn'in Pfizer-BioNTech, Moderna ve Johnson & Johnson aşılarının hayvanlar üzerinde denendiğini öğrendikten sonra aşı olmama kararı aldığı belirtildi.

Emma, 'Son derece iyi bir insandı. Vegandı ve hayvanlar üzerinde test edildikleri için koronavirüs aşısı olmak istemedi' ifadelerini kullandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
22
9
3
3
3
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Dinçer Kök

Adamın en azından aşı yaptırmama nedeni kobaylıktan kaynaklı. Bizimkiler hala çip diyor, kısır olacağını sanıyor.. Kendisini duyarlı düşüncesinden dolayı teb... Devamını Gör

Dinçer Kök

hahahaha ekonomi böyle giderse zaten çoğalamayız kanka. Ama onlar makarna yiyerek çoğalmaya devam eder :(

selin_nothanks

Her şeyi bilinçli yapın. Sevmeyi de, korumayı da. Yoksa bu mal gibi canınızdan olursunuz. Çok sevdiği doğa kendisini ne kadar önemsedi görün. Doğal seçilim a... Devamını Gör

Baki Kılınç

teorinin gerçek karşısında insanı yok edebileceğine iyi bir örnek.