Hayatlarını Alt Üst Eden Uyuşturucu Bağımlılığından Kurtulmaya Karar Vererek Yeni Hallerini ve Yaşadıkları Süreci Paylaşan 27 Kişi

226PAYLAŞIM

'Bırakamam' diyenler için umut olması dileğiyle...

Kaynak: https://www.boredpanda.com/trasformation...

1. "Sokaklarda enfeksiyondan ölmekten, arabamda günlerce aç uyumaya kadar devam eden bir süreç geçirdim.

Beni tedavi etmedikleri için hastaneden uzaklaştırılıp ölüme terk edilmek, temizlenmek, farklı bir hastanede tedavi olmak, ihtiyacım olan kalp ameliyatını yaptırmak için gerekli gücü kendimde buldum. Zor bir yolculuktu ama o zamandan bu yana altı ay geçti! Dün nihayet kendi küçük evime taşındım ve bunun için kendime güzel şeyler satın aldım. Geçen yılın sonunda öleceğimi düşünüyordum ancak şu an her zamankinden daha çok geliştiğimi hissediyorum. Yaşama geri dönmek harika."

2. "Eroin ve esrar bağımlılığımın son yılında otel odaları ve barınaklarda yaşadım...

Çocuklarım benden alındı. Bugün, 21 aydır temizim! Her iki oğlumun da velayetini aldım ve hayatımda ilk kez huzuru buldum."

3. "Birkaç ay önce, Shaun Weiss uyuşturucu suçlamasıyla tutuklandı ancak artık 200 günden fazla süredir ayık ve yepyeni bir gülümsemesi var."

4. "613 gün önce rehabilitasyona girdiğimde fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak çöküşteydim. Her şeyi kaybettim ve hak ettiğim şeyin ölüm olduğunu düşündüm...

613 gündür temiz ve ayığım... Bağımlılığımın bana öğrettiklerinden ders çıkarmak için sürekli geriye dönüp bakıyorum."

5. "Hayatımın son on yılında eroin ve esrar kullandım. Hayatla baş edememem beni bir iğne ve kaşığa sürükledi...

Yıllarca tam bir sefalet ve ihmal içinde yaşadım, kendime acıyordum ve bir sonraki uyuşturucu için etrafımdaki herkesi kullandım. Bağımlılığımın sonucu olarak birden fazla aşırı doz ve hayatı tehdit eden diğer birçok durum yaşadım. Yıllarca evsizdim ve ailem benimle ne yapacağını bilmiyordu. Ayrıca 8 kez tedaviye gittim, her seferinde hiçbir programa veya yeni yaşam tarzına tamamen ayak uyduramadım. 1 Ocak 2020'de sekizinci kez tedavi mahkemesine geldim. Bugün 6 aylık temizim ve hayatımın ne kadar iyi olduğu konusunda şaşkınım. Kötü günler geçiriyorum ancak kötü aylarım ve yıllarım vardı. Muhtemelen eski halime dönmemi bekleyen birçok insan var ve aslında bunun için geçerli nedenleri de var. Nihayet, hayat zorlaştığında bir tane almak zorunda olmadığım için bugün minnettar olduğum noktaya ulaştım. Ben yapabilirsem sen de yapabilirsin."

6. "30 yılı aşkın süredir uyuşturucu, eroin ve hap bağımlısıydı. İlk fotoğraf aktif bağımlılık sürecinde çekildi. İkinci fotoğrafta ise 5 yıldır temizim...

Onunla çok gurur duyuyorum!"

7. "Sonunda yardım istemeye karar verdim. Lütfen siz veya sevdiğiniz biri bağımlılıkla mücadele ediyorsa bize ulaşın! Asla geç değil!"

8. "İlişkimizin ikinci ayında beni banyoda aşırı dozda buldu. Kadınların çoğu benden kaçtı ancak o yanımda kaldı...

Ben hayata tutunmaya çalışırken elimi tuttu. Aşkın ne olduğunu anlamadan önce beni sevdi. Ona bir yıl boyunca cehennemi yaşattım ama o hiç gitmedi. 6 yıldır beraberiz. İlk yılımız berbattı ancak son 5 yıldır hiç uyuşturucu kullanmadım. Dün ise elini tuttum ve karım olmasını istedim. O da evet dedi!"

9. "Yaptığım ve yapmaya devam ettiğim ilk şey zehirli insanları hayatımdan çıkarmak, sonra ilk adım ve çabalarsanız özgürlük geliyor."

10. "Tüm tekrarlamalara rağmen yılmadım ve denemeye devam ettim. Bu konuda yapabileceğiniz tek şey bu...

Artık temizim ve yarın uyandığımda da temiz olacağım. Bazı günler zor geçse de bazı günler kolay oluyor. Denemeye devam edersek kendimizi kurtarırız."

11. "Solda polislerden kaçıyorum, eroin kullanıyorum ve tutuklanıyorum. Bu süreçte hayatımdan ve kendimden nefret ettim...

Bazı günler ölmek istedim. Belki o zaman herkesi hayal kırıklığına uğratmayı ve sevdiğim herkesi incitmeyi bırakırdım. Yaşayacak hiçbir şeyim olmadığını hissettim. Günlerce yemek yemezdim. Para, yiyecek ve her şeyi çalardım. Arkadaşlarımın ve ailemin çoğu benden vazgeçmişti. Birkaç kez rehabilitasyona girip çıktım. Kaçtım, bulunduğum yerden ayrıldım ve polislerden kaçtım. Bir gün tüm bunlar bitmek sorundaymış gibi hissettim. Kimse sonsuza kadar böyle yaşayamazdı. Sonunda hamile kaldım. Öğrendiğimde saatlerce ağladım. Kendime bile bakamıyorken bir bebeğe nasıl bakacaktım? Bağımlılıkla mücadele, hayatım boyunca yaptığım en zor şeylerden biri oldu. Tanrı'nın inanmak için kendimden daha büyük bir şeye ihtiyacım olduğunu bildiğine inanıyorum, bu yüzden bana kızımı getirdi. Bana inanacak ve uğruna savaşacak bir şey verdi."

12. "Hamileliğimde bebeğimin babası da dahil olmak üzere birçok kişi yanımda değildi. Oğlumu dünyaya getirdikten sonra hala bir ergen olmak istediğimi fark ettim ancak bunun nasıl olacağı konusunda bir fikrim yoktu...

Ailem ne kadar yanımda olsa da defalarca uyuşturucu kullandım ve bir gün aşırı dozun eşiğinde olduğum bir gecenin ardından beni bir pislik olmadığıma ikna ettiler. Derinlerde bir kalbim ve ruhum olduğunu bildiklerini söylediler. Eskiden zehrin ve cinsel tacizin bir ürünüydüm ancak artık Tanrı'dan geldiğimi söyleyebilirim."

13. "Soldaki fotoğrafta meth, fentanil ve elime geçen hemen hemen her şeyi kullanıyordum. Evsizdim; arabalarda, kaldırımlarda, çöplüklerin arkasında ya da bulabildiğim hemen her yerde uyuyordum...

Sefalet ve depresyonun içindeyken intiharın eşiğindeydim. Sağdaki resimde, 72 gündür temizim. Kendimi şimdiye kadar hiç bu kadar iyi hissetmemiştim. Şu an oğluma hamileyim ve o ayık kalabilmem için büyük bir motivasyon kaynağı. Ancak her şeyden önce kendim için ayık kalıyorum."

14. "Bugün tam bir yıldır ayığım ve bu benim için elde ettiğim en büyük başarılardan bir tanesi."

15. "Bağımlılığım, en büyük trajedimken en büyük varlığım oldu. Cehennemden sürünerek geldim...

Bağımlılıklarından kurtulanlar bana yol gösterdiği için fazlasıyla minnettarım. Soldaki fotoğraftan hiç utanmadım çünkü ne kadar ilerlediğimi ve sağdaki kız olmak için neyin üstesinden geldiğimi bilerek yoluma devam etmem gerektiğini gösteriyor."

16. "Kullanmayı bırakmayacağım zamanlarda beni kovduğu ve bağımlıyken bana hiç para vermediği için anneme teşekkür ederim...

Seni duymadığım zamanlarda bana bağırdığın için teşekkür ederim. Beni hayatından çıkardığın için teşekkür ederim. Terapistlerimle konuştuğunuz için teşekkür ederim. Ben tedavideyken bana yazdığınız mektuplar için teşekkür ederim. Kimsenin telefonu açmadığı zamanlarda yaptığınız telefon görüşmeleri için teşekkür ederim. Bana asla yalan söylemediğin için teşekkür ederim. Döktüğün gözyaşları için teşekkür ederim. Gözlerinde gördüğüm hayal kırıklığı için teşekkür ederim. Bir tren istasyonunda uyuduğum geceler için teşekkür ederim. Beni büyümeye zorladığınız için teşekkür ederim. Annem olduğun için teşekkür ederim. Kurbanı oynamama izin vermediğin için teşekkür ederim. Şimdi, tüm bu süreçte ne yaptığını çok daha iyi anlıyorum."

17. "8 yıl boyunca bağımlıydım, birkaç kez aşırı doz kullandım ve 2018 yılında uyuşturucudan dolayı yaşam ünitesine bağlandım...

Yasal olarak başım belada olduğu için çocuklarımı kaybettim. Umutsuzdum ve ölmek istiyordum. Tanrı bana bir şans daha vermeyi uygun gördü ve rehabilitasyona girdim. İyileştikten sonra 5 çocuğumun da velayetini geri aldım. Kendi evim var ve tıpkı benim gibi olan diğer kadınlara yardım ediyorum. Orada gerçek bir umut var ve o da yaratıcının içinde."

18. "5 yıllık ayıklık ve nihayet gurur duyduğum bir hayat! İki kez hapse girdim ve hatırlayamadığım kadar gözaltına alındım...

Bugün bir işte çalışıyorum. Evliyim ve sağlıklı bir ilişkim var. Çocuklarımla birlikte nihayet gurur duyabileceğim bir insanım. Hikayemin bu kadarını anlatabilmek bile bana çok cesaret verdi. Umarım bir kişi bile olsa benim değişikliğimi görebilir ve umudu olduğunu gibi hissedebilir!"

19. "5 yıl önce; kırgındım, kaybolmuştum, kafam karışmıştı ve kendimle ilgili her şeyden nefret ediyordum...

Kollarım izlerle dolmuştu. Yaptığım yaraları göstermemek için yüzüme bant takardım. Hayatımın farklı olacağını hiç düşünmemiştim. O kızı artık tanımadığım için minnettarım. Ne kadar ileri gittiğinin ya da ne kadar umutsuz göründüğünün önemi yok. Her zaman bir umut olduğunu unutmayın."

20. "İlk fotoğrafta 44 kiloyum. Hapishaneye girdiğimde nöbet geçirdim ve yine neredeyse ölüyordum.

Acil servise götürülmek ve solunum cihazına bağlanmak zorunda kaldım. Hapishanedeki gardiyanlar öldüğümü düşündüğü için ağlayıp üzülmüşlerdi. Soldaki resimde, tüm sorunlarından ve hatalarından kaçan üzgün küçük bir kız görün. Kendim yapabileceğim her şeyle uyuşturuyordum. O zamanlar bunları yaşamasaydım bugün bulunduğum yerde olamazdım. Farklı bir şey denemeden önce zor da olsa hayatımı öğrenmem gerekiyordu. 21 ay sonrasında bambaşka bir insan oldum. Artık sadece temiz değilim aynı zamanda kendimi seviyorum. Hiç sahip olmadığım bir iş ahlakım ve huzurum var. Kendime güveniyorum. Arkadaşlarımı ve hayatımı seviyorum. Çocuklarımın anneleri geri döndü."

21. "258 gün önce temizlenmeyi seçtim. Eskiden, vücuduma bir şey sokmadan dakika geçiremezdim...

Ancak temiz ve ayık olmanın faydaları olağanüstü...Uyuşturucu ve alkol sorunun sadece bir parçasıydı. Bu son 8,5 ayda, derinlerde bir sorun olduğu gerçeğiyle nihayet yüzleştim. Şimdi ise bununla mücadele ediyorum."

22. "Soldaki fotoğraf üçüncü ve neredeyse sonuncu doz aşımımdı. Günlerce komadaydım ve zar zor hayata tutundum...

O hayattan daha fazlası olduğumu fark ettim. Bugün, dört aydır ayığım ve eğer yaptığım şeyi yapmaya devam edersem bu son doz aşımım olacak."

23. "30 yaşındayım ve uzun yıllar uğraştıktan sonra bir yıl ayık kaldım. Eczanede çalışıyordum ve 2012 yılında bağımlı oldum...

Her şey haplarla başladı. Daha sonrasında eczacı ve uyuşturucu bağımlısı olan birisiyle birlikte oldum. O süreçte çok kötü şeyler yaptım. Birden fazla kez aşırı doz aldım. En az 8 rehabilitasyona gittim. 2 yıldır ayık olan en harika adamla tanıştım ve bugün nişanlandık. Florida'ya gelmeden önce, kendimi yetersiz hissediyordum ve annemin benim üzerimde yasal vesayet almasının eşiğindeydim. Kendime bakamayacağıma ikna olmuştum ve ölmek istedim. Bugün en güzel hayata sahibim. Artık faturalarımı ödüyorum, harika bir işim var ve kendime bir araba aldım. Bir yılda işler bu kadar harika olduysa bundan 5 ya da 10 yıl sonra hayatın ne kadar muhteşem olacağını hayal bile edemiyorum!"

24. "Şu an hayallerimin ötesinde bir hayat yaşıyorum. Uzun bir yoldan geldim. Fazla değil ancak kesinlikle 18 aydır yaptığım en dürüst iş buydu...

Bunu, başta kendim olmak üzere benimle aynı şeyleri yaşayan insanlar için yapıyorum. Bu yeni yaşam tarzının mümkün ve elde edilebilir olduğunu kanıtlayabilirim."

25. "12 yaşımdan beri opiat bağımlısıyım. 25 yaşımdayken meth bağımlısı oldum. 31 yaşında ilk kez eroini denedim...

35 yaşında, bulundurma suçundan hapse atıldım. 3 ay sonra 3 yıl ertelenmiş hapis cezasıyla çıktım. Şimdi 18 aydır ayığım. İlk fotoğrafta 3 aydır ayıktım."

26. "5 yıl önce bugün: Güneş doğdu, hayatımın en kötü gecesine son verdi. Bütün geceyi arabamda methle kendimi öldürmeyi planlayarak geçirdim...

Eğer mücadele ediyorsanız bunun hikayenin sonu olmadığını bilin. Bu tarafta çok daha iyi bir hayat sizi bekliyor."

27. "Ayık olmak saklanacak veya utanılacak bir şey değildir. Soldaki fotoğrafta sadece uyuşturucu kullanmak için yaşıyordum ve başka bir yol bilmiyordum...

Şu an 2018'den beri ayığım."

İlginizi çekebilecek diğer içeriklere buradan ulaşabilirsiniz 👇

Uyuşturucu Bağımlılığından Dolayı Acı Çekmemesi İçin Annesinin Öldürmeye Çalıştığı Yücel Kuran'ın Acılarla Örülü Hikayesi - onedio.com
Uyuşturucu Bağımlılığından Dolayı Acı Çekmemesi İçin Annesinin Öldürmeye Çalıştığı Yücel Kuran'ın Acılarla Örülü Hikayesi - onedio.com
Kimi Terörist İlan Edildi, Kiminin de Uyuşturucu Kaçakçısı Olduğu Ortaya Çıktı! İşte Güzellik Yarışmalarında Yaşanan 13 Olay - onedio.com
Kimi Terörist İlan Edildi, Kiminin de Uyuşturucu Kaçakçısı Olduğu Ortaya Çıktı! İşte Güzellik Yarışmalarında Yaşanan 13 Olay - onedio.com
Son Günlerde Oldukça Artan Uyuşturucu Kullanımından Çocuklarımızı Nasıl Koruruz? - onedio.com
Son Günlerde Oldukça Artan Uyuşturucu Kullanımından Çocuklarımızı Nasıl Koruruz? - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bombilibom

chemical(kimyasal) maddelerle keneviri asla bir görmeyin bir gören gerizekalılar önce bitki hakkında kitaplar botanik bilgi edinsin okusunlar. Esrar sokak adı o adı veren toplumun cibiliyetini sikeyim. esar diye bir şey yok onun adı kenevir bitkisidir tamamen doğaldır.insan ürünü değildir. Bağımlılığı yoktur olduğunu idda edenler ise toplumu tekel altında tutmaya çalışan obsesif gerzek psikiyatri doktorlarıdır. Bitki hakkında binlerce makaleler vardır insan bedenine yararları ve zararlı hakkında medikal boyutları hakkında tonlarca yazılar deneyler mevcuttur. Beceriksiz başarısız ezik karaktersiz iradesi olmayan basit asalak türü insanlar yüzünden adı kötüye çıkmış petrokimya sektörürün baş düşmanı olmuş bir bitkidir. Orada gördüğünüz fotolardaki kötü hallerinin kenevirle hiç bir bağı yoktur.

bombilibom

o hallere düşmesinin tek sebebi kimyasal maddelerdir.gelişmiş bazı ülkelerde düzenli tütketiminde insan bedenine pozitif yararları gözlemlenmiş ancak devletlerin toplumu kontrol altında tutma içgüdüsünden asliyetine izin vermemişlerdir.,

kevinmask

Kenevirin bağımlılığı yok diyerek nasıl bir andavallık sergilediğinin farkında mısın?

bombilibom

andaval olarak senin gibileri sergilerde gösterdiğimin farkındayım. sizin gibiler için andaval sergileri açıyoruz senide kayıt ettirelim andavalist olarak.bekleriz ucuzlukta sınır yok.

kevinmask

Sen eğitilmez bir gerizekalısın başka da bir bok değilsin kusura bakma. Sen otunu içmeye devam et. Yakında potheadlere döneceksin bilincindeki 2 gram akıl da buharlaşıp gidecek. Amele sümüğü.

deen-tharkuho

Sağlıklı yaşamak varken bir şeye bağımlı yaşamak nedir? İnsan vücuduna bu kötülüğü nasıl yapar?

sciencesoldier

psikolojik problemler, değersizlik hissi, sevgisizlik, toplumda kabul görmeme vs...

ahmet.burma.9

Bir makalede eroinin beyinde kalıcı hasar bıraktığını okumuştum.

johnfrusciante

Hala televizyonda internette sanki uyuşturucu kullanmak iyi bokmuş gibi espirileri yapılıyor.Sokaklar uyuşturucu kullanan çocuklarla dolu. Ne yazık ki çok bir çalışma yapılmıyor.Leonardo Di Caprio'nun "Günlük" isimli filmi bu konuyu çok güzel ele almış.

momster

Allahım sen evlerden uzak et!!

Görüş Bildir