Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hayat Kurtarıcı Özelliği Olmasına Rağmen Kolayca Denk Gelemeyeceğiniz 16 Altın Değerinde Tavsiye

4.7bPAYLAŞIM

Oldukça basit gözükmesine rağmen hayatınıza önemli etkiler yapabilecek altın değerinde 16 tavsiyeyi sizler için derledik.

1. Yapıştırılmış bir zarfı buzlukta dondurarak zarar vermeden açabilirsiniz.

2. Bir atacı sık kullandığınız kabloların etrafına bu şekilde dolarsanız, onların çabuk eskimesini engellemiş olursunuz.

3. Zarınız yoksa altıgen kurşun kalemleri zar olarak kullanabilirsiniz.

4. Birinin size bilerek yanlış numara verdiğini düşünüyorsanız, teyit amacıyla verdiği numarayı hatalı olarak okuyun. Sizi düzeltiyorsa verdiği numara doğrudur.

5. Yeni aldığınız değerli eşyaların kutularını evin dışına atmayın. Bu potansiyel hırsızların dikkatini çekecek ve sizi hedef haline getirecektir.

6. Eğer tez yazıyorsanız, her seferinde ifadeleri tamamlamak yerine cümlelerinizi yarım bırakın. Bu, sonrasında devam etmenizi kolaylaştıracaktır.

7. Duvara özel delikler açmanız gerekiyorsa, kılavuz olacak yüzeyin fotokopisini çekip onun üzerinden delin.

8. Gardırobunuzdaki giysileri türüne göre değil, giyme amaçlarınıza göre düzenleyin. Böylece onları seçerken vakitten kazanırsınız.

9. Eğer arkadaşlarınız yeni çocuk sahibi olduysa, gelemeyecek olsalar bile onları önceden çağırdığınız etkinliklere çağırmaya devam edin. Böylece yalnız hissetmeyip, sosyal yaşamlarının tehlikede olduklarını düşünmeyeceklerdir.

10. Mail yazarken, yazacaklarınızı bitirmeden alıcı kutusunu doldurmayın. Böylece yanlışlıkla gönderimlerin önüne geçmiş olursunuz.

11. Yediklerinize dikkat ederken, sağlıksız fakat çekici bir yiyecek size önerildiğinde, "Yemiyorum" demek yerine "Yiyemiyorum" diyin. Bu hem ikramı yapan, hem de sizin için daha ikna edici olacaktır.

12. Uyumadan önce herhangi bir ekrandan okuma yapmanız, uykuya geç dalmanıza sebep olacaktır. Sağlıklı bir uyku için bunun önüne geçmeye çalışın.

13. Ders çalışırken Pomodoro tekniği adı verilen tekniği uygulayın. "25 dakika çalışma, kısa bir ara. Bunu dört kez yaptıktan sonra uzun bir ara. Başa dönüş."

14. Aracınızı otoparka, valeye ya da tamire bırakmadan evvel fotoğrafını çekin. Sonrasında yaşanabilecek anlaşmazlıklar için kanıt niteliğinde olacaktır.

15. Eğer ayakkabılarınız kötü kokuyorsa, bir gece önceden içine çay poşedi atın.

16. Soyut düşünce ve yaratıcılık gerektiren bir konuda çalışacaksanız, yüksek tavanlı mekanları tercih etmeye çalışın.

Kaynak

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yusuftok

Yardım içerikli biri site. Benim için önemli olan flash diskimi bu sitede yer alanlar la kurtardım bence çok yararlı bir site flash diskimi bu yazı sayesinde kurtardım

hadi.ravullu

beyaz eşya servisi - ankastre servisinden başarılar dileriz...

cibili-cibili

Gerçekten çok hayat kurtarıcı inanılmaz derecede hayat kurtarıcı bilgiler verdiniz yani yarına çıkamak diyordum fakat zarfı buzdolabında fln dondurup yırtmadan açıp hayatta kalacağım sayenizde çok teşekkür ederim.

servet-ugur

link şu başlıkla sunulmuş ama 16 bilgi var biri kayıp: https://onedio.com/haber/hayat-kurtarici-ozelligi-olmasina-ragmen-kolayca-denk-gelemeyeceginiz-17-altin-tavsiye-734334?utm_source=onedioiq&utm_campaign=onedioiq+-+top+3+links+11+oct&utm_medium=facebook_paid&utm_content=-_Male_-

Gizli Kullanıcı

kaynak buzzfeed.com

Görüş Bildir