Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Okurken Sizi Geçmişe Götürüp, Duygularınızı Depreştirecek Bir Sevgiliden Vazgeçiş Hikayesi

-

Ekşi Sözlük yazarlarından sadelisu'nun "Sevilen kişiden vazgeçme eşiği" başlığında paylaştığı bu entrysi sizi de derinden etkileyecek!

Not: Bu yazı, yazarının izniyle yayımlanmaktadır!  

Sonra birgün, seni son gördüğüm yerde medikal açılmış, bense annesi hemşire olan bir adamla evlenme kararı almıştım. Sağlık adına iyi gelişmeler. Üzerimde son gördüğün t-shirt çoktan yer bezi oldu, topuklu siyah ayakkabılarımı daha o yaz, Karadeniz'de bir dağın tepesinden fırlattım. Amcam, iyileşti. Sırası gelmemiş olan birkaç kişi öldü. Sen, çoğaldın bir biçimde. Demografi adına iyi gelişmeler. 

Ben bu süre zarfında, elimi sayısız kez bir yerlere vurmuşumdur. Yollarda trafik kazaları görmüş, yanından üzülerek geçmişimdir bence. Geçenlerde polisi bile aradım, o sırada çok acıdı, ama şimdi unuttum sebebini. Bebekleri kokladım, onlara çok şey anlattım ve çocuklarıma. Düşen çocukların yaralarına korkmadan bakmaya alıştım. Hayat, bir şeyler koyuyor tabağına, istemem diyemiyorsun. Yaşıyorsun ne gelirse elinden. Bana zimmetli ömür işte, bir yerine bir şey olsa benden sorarlar. Yalan değil, biraz yaşlandım. Ölürüm biraz, dünya adına iyi gelişmeler, yükü azalır.

Saçlarımı sayısız kez boyattım. Yeni elbiseler aldım bir sürü, hiçbirini bir kez bile görmedin. Babam odama kocaman bir bambu aldı, onunla çok dertleştim. Beni dinleyen odunlar arasında en iyisi oydu, inkar edemem. Hiç üzmedi beni, hiç gittiğini bilmem. Sanırım, ayakların olmaması bu gibi durumlarda iyidir. Hasret adına iyi bir gelişmeler, hasret sabah erken kalkmak gibidir bence, insanın erteledikçe erteleyesi gelir. Hayat; 5 dk daha, hasret için -hep- çok erken.

Çok bayramlar oldu bu arada, ellerini öptüm insanların boynuna sarıldım. Sarılmak hala gündemdeki öne çıkan eylemimdir. Eylem demişken, Taksim'e gittim. Defalarca konsere indiğim sokaklarında, bağırdım, yürüdüm. İnananların gözlerinde, güzel bir dünya gördüm. Bence, oraya düşünmeden gidilir. Bilet, çok kişiliktir, kişiliklidir. Yaşasın bağzı şeyler.

Dua ettim çok defa, hiç pişman değilim. Evimden çok uzakta, yollarca yürüyüp bulduğum camilerde. Biriyle iki kişilik fotoğrafım oldu inanmazsın, hiç ummazdım kendimden bunu. Evinden gidince ben, sokak lambalarının söndüğünü iddia eden bir adamla. Gözlerimi kapatınca gördüğüm. Karanlığı bilirim. Bilirsiniz. bazen yanındayken birinin, karanlıkta kalmamak için gözlerinizi kapatırsınız. Anca, öyle aydınlık olur çünkü. Aşk adına iyi gelişmeler. Bazı sabahlar birinin yanında uyanınca siz, fırınınızdan sıcacık ekmekler çıkar, milyonlarca. Mis. Tahıl piyasası adına iyi gelişmeler. 

Sonra, ben, birgün, unutmuştum her şeyi. Hiç hatırlamadım. Kendi adıma iyi gelişmeler. Bence hayat, bunu herkese yapmak için fırsat kolluyor. Bana inanın.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
_oishii_

Çok iyiydi. çünkü kendisi anlayabileceği gibi yazmış. başkalarının onu anlayıp anlamadığını umursamadan. ve bu iyi yazmaktır. aşıklar adına güzel gelişmeler..

mr.karo

Bence güzel yazmış. Yorumlar pek hoş olmadıgı yönünde ama bunu yazanda bir Sabahattin Ali değil sonuçta.. Evet süslü kelimelerle donatılmış olabilir. Siz hiç aşık oldunuz mu bilmiyorum, ama birine aşık olunca onu anlatmak için sade kelimelerden fazlasına ihtiyacınız oluyor. Onun anısından bahsederken, en şaşalı sözcükler bile az geliyor. Siz ki ağzınız da aşkın adını kirletenler, gerçek sevginin ne oldugunu bilmeyenler, sevdiği kız biriyle konuştu diye ayrılanlar... Yollarına kul köle olurum, seninle her yere gelirim deyip, sonra bluşmaya dahi gitmeden mesajla ayrılanlar... Senden başkasını sevemem, sen benim hayatımsın, sensiz yaşayamam deyip, 2 gün sonra daha yakışıklı/güzel biri çıkınca bırakıp gidenler... Sizler bunu bilmezsiniz...

su_anki_id

Bi iki kırıntı..

birgaripmakinamuhendisi

Arkadaşlar şimdi yorumlarınıza bakıyorum da idda ediyorum bu yazı öyle üzerine düşünülmüş bir yazı değil. Oturup bi başlıyorsun yazmaya hiç durmadan duraksamadan 5 dk içerisinde paragraflarca yazmışsın.Zor olan ksımı tam olarak bu yaşamadan yazamazsın.. O yüzden edebi kısmını çok sorgulamamakla birlikte sonuç olarak sayfalarca yazmanın da hiç bir şeyi değiştirmeyeceğine emin olabilirsiniz. Saygılar .

marticanitin

akım derken ishal olmuş..

Görüş Bildir