Görüş Bildir
Haberler
Okurken Sizi Geçmişe Götürüp, Duygularınızı Depreştirecek Bir Sevgiliden Vazgeçiş Hikayesi

etiket Okurken Sizi Geçmişe Götürüp, Duygularınızı Depreştirecek Bir Sevgiliden Vazgeçiş Hikayesi

Ekşi Sözlük yazarlarından sadelisu'nun 'Sevilen kişiden vazgeçme eşiği' başlığında paylaştığı bu entrysi sizi de derinden etkileyecek!

Not: Bu yazı, yazarının izniyle yayımlanmaktadır!  

İçeriğin Devamı Aşağıda

Sonra birgün, seni son gördüğüm yerde medikal açılmış, bense annesi hemşire olan bir adamla evlenme kararı almıştım. Sağlık adına iyi gelişmeler. Üzerimde son gördüğün t-shirt çoktan yer bezi oldu, topuklu siyah ayakkabılarımı daha o yaz, Karadeniz'de bir dağın tepesinden fırlattım. Amcam, iyileşti. Sırası gelmemiş olan birkaç kişi öldü. Sen, çoğaldın bir biçimde. Demografi adına iyi gelişmeler. 

Ben bu süre zarfında, elimi sayısız kez bir yerlere vurmuşumdur. Yollarda trafik kazaları görmüş, yanından üzülerek geçmişimdir bence. Geçenlerde polisi bile aradım, o sırada çok acıdı, ama şimdi unuttum sebebini. Bebekleri kokladım, onlara çok şey anlattım ve çocuklarıma. Düşen çocukların yaralarına korkmadan bakmaya alıştım. Hayat, bir şeyler koyuyor tabağına, istemem diyemiyorsun. Yaşıyorsun ne gelirse elinden. Bana zimmetli ömür işte, bir yerine bir şey olsa benden sorarlar. Yalan değil, biraz yaşlandım. Ölürüm biraz, dünya adına iyi gelişmeler, yükü azalır.

Saçlarımı sayısız kez boyattım. Yeni elbiseler aldım bir sürü, hiçbirini bir kez bile görmedin. Babam odama kocaman bir bambu aldı, onunla çok dertleştim. Beni dinleyen odunlar arasında en iyisi oydu, inkar edemem. Hiç üzmedi beni, hiç gittiğini bilmem. Sanırım, ayakların olmaması bu gibi durumlarda iyidir. Hasret adına iyi bir gelişmeler, hasret sabah erken kalkmak gibidir bence, insanın erteledikçe erteleyesi gelir. Hayat; 5 dk daha, hasret için -hep- çok erken.

Çok bayramlar oldu bu arada, ellerini öptüm insanların boynuna sarıldım. Sarılmak hala gündemdeki öne çıkan eylemimdir. Eylem demişken, Taksim'e gittim. Defalarca konsere indiğim sokaklarında, bağırdım, yürüdüm. İnananların gözlerinde, güzel bir dünya gördüm. Bence, oraya düşünmeden gidilir. Bilet, çok kişiliktir, kişiliklidir. Yaşasın bağzı şeyler.

Dua ettim çok defa, hiç pişman değilim. Evimden çok uzakta, yollarca yürüyüp bulduğum camilerde. Biriyle iki kişilik fotoğrafım oldu inanmazsın, hiç ummazdım kendimden bunu. Evinden gidince ben, sokak lambalarının söndüğünü iddia eden bir adamla. Gözlerimi kapatınca gördüğüm. Karanlığı bilirim. Bilirsiniz. bazen yanındayken birinin, karanlıkta kalmamak için gözlerinizi kapatırsınız. Anca, öyle aydınlık olur çünkü. Aşk adına iyi gelişmeler. Bazı sabahlar birinin yanında uyanınca siz, fırınınızdan sıcacık ekmekler çıkar, milyonlarca. Mis. Tahıl piyasası adına iyi gelişmeler. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Sonra, ben, birgün, unutmuştum her şeyi. Hiç hatırlamadım. Kendi adıma iyi gelişmeler. Bence hayat, bunu herkese yapmak için fırsat kolluyor. Bana inanın.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
790
255
204
90
20
17
12
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?