Görüş Bildir
Haberler
'Hani Tacizde Kadının Beyanı Esastı?'

'Hani Tacizde Kadının Beyanı Esastı?'

FreiGeist
06.03.2015 - 12:20 Son Güncelleme: 06.03.2015 - 12:48
İçeriğin Devamı Aşağıda

Erdoğan 'Kabataş'ta Taciz' İddiasını Tekrarladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Metal Sendikası Kadın İşçiler 20. Büyük Kurultayı'nda kadın haklarına dair açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Kabataş'ta taciz' iddiasını yineledi ve 'Hani tacizde kadının beyanı esastı?' diye sordu...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyük Anadolu Oteli'nde düzenlenen Türk Metal Sendikası Kadın İşçiler 20. Büyük Kurultayı'nda açıklamalarda bulunuyor.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

'Konuşmamın hemen başında bugün ebediyete uğurlayacağımız kahraman pilotlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Ailelerine sabır diliyorum.

Ey batı! Lafa gelince kadın haklarını savunuyorsunuz. Ama bize sığınan mülteciler için ne yaptınız. Biraz mali destek verin dediğinizde oraya hiç yanaşmazlar. Tüm batıda 150 bin sığınmacı var. Bizde ise 2 milyon. Bu nerden geliyor. Bu kültürümüz ve inancımız gereği yaptığımız bir uygulamadır. Onun için Türkiye güçlüdür ve büyümeye devam edecektir.

İnsana değer vermeyen hiçbir ülkeyi büyükler kategorisinde saymam. Yıkılan evin başında gözyaşı döken, eşini kaybettiği için ağlayan, evi yıkıldığı için yüreği yanan kadındır. Acısı hissedilmeyen bu kadınların yaşadıkları insanlığın yarasıdır.

Bir tarafta kadın hakları diye kamuoyu ayağa kaldırılırken diğer tarafta kadınların yaşadıkları konusunda duyarsızlık var. Bir tarafta eşitlik diye yer gök inletilirken diğer tarafta ölümler ve şiddet karşısında eşitlik oluyor. Bombalar atarak kadını mağdur etmek suç değil mi.

Kadının önce yaşama hakkına saygı duyulmalı.

Hayatı her ana tehdit altında bulunan evi başına yıkılmış olan aile fertlerinin her birinin geleceği hakkında endişe duyan kadına siz kadınlar günün anlatamazsınız. Çünkü o gün her gün varlık yokluk içinde. O kadın kendisine çiçek uzatılmasını istemiyor. O kadın huzur istiyor barış istiyor.

Mısır'da Esmaları katledenlerin kadının adını ağzına almasına almaya hakkı yoktur.

Ülkelerinde bir meta gibi alınıp sayılan kadınlara ses etmeyip de kadının örtünmesini yasaklayanların kadınını ağzını almaya hakkı yoktur.

Kadınla erkeği aynı yarışa sokmak kadının hakkını savunmak değildir. Kadını Allah'ın bir emaneti olarak görmek kadına karşı ayrımcılık değil tam tersi kadını baş tacı etmek kadını yüceltmektir. Kadının analık vasfına vurgu yapmak ayrımcılık değildir. Bazıları diyor ki bize ana demeyim biz kadınız.

Ben anasının ayaklarının altını öpen bir evladım. Anacığım ayağını çekerdi ben zorla öperdim derdim ki benden cennetin kokusunu mu esirgiyorsun. Bu idrake varabilmek kolay bir iş değil.

'SADECE BAŞÖRTÜLÜ DİYE MERVE HANIMA YAPMADIKLARINI BIRAKMADILAR'

Bu ülkenin Meclisi'nde sadece başörtülü olduğu için Merve hanıma yapmadıklarını bırakmadılar. Hatta vatandaşlıktan çıkardılar.

Benim de iki kız evladım aynı akıbete uğradılar. Evlatlarım kotaya, katsayıya tabi tutuldu. Siz imam hatip mezunusunuz dediler üniversiteye sokmadılar. Bizim kızlarımızı cebren okullardan dışarı attılar.

Erkek ve belli kalıpta bayanlar kamuda çalışıyor da neden başörtülü kadınlar kamuda çalışmasın. Bu İngiltere'de ABD'de oluyor da benim ülkem de neden olmasın.

Başı açık başı örtülü bu ayrımcılık niye. Yıllarca bunu yaptılar.

'BİR ANNE KABATAŞ'TA TACİZE MARUZ KALDI'

Gezi olayları yaşadık değil mi. Gezi olayları sırasında bir genç kadın. Bir belediye başkanının gelini. Bir anne yanında çocuğu olduğu halde Kabataş'ta tacize maruz kaldı. Kimse o kadını taciz edenleri kınamadı, peşine düşmedi.

Tacize uğrayana kadına ise etmediklerini bırakmadılar. Terbiyesizce ahlaksızca o kadının üzerine gittiler.

Hatta o hanımefendiyle ilgili yazılar yazan 4 tane bayan köşe yazarına da olmadık hakaretler ettiler. Şimdi de sosyal medyada üzerine gitmeye devam ediyorlar.

Hani tacizde esas olan kadının beyanıydı.

Çarşaflı kadınlara rozetler takarken diğer tarafta çarşaflı kadınları köle olarak gösteren sergiler açtılar.

Benim annem de başörtülü edebiyatı yaparken elleri öpülesi anaları evlatlarının mezuniyetlerine almadılar. Demek ki bunlar için önemli olan kadının kendisi değil sadece bazı kadınlar.'

haberler.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
volkandemirrr

simdi biri cikip rte beni taciz etti dese kadinin beyani esasti diyip bunu gercek kabul edicez yani.Ama bu diktatörlerin beyni farkli calisiyo adamin dedikle... Devamını Gör

Ömer Çetin

Deri eldivenli üstleri çıplak arkadaşları bul gerçi doğru mobese kameralarında öyle birşey olmadığı ortaya çıkmıştı. E neden şimdi tekrar açıyorsun bunun gün... Devamını Gör

Mustafa BİLGEN

Seçimler yaklaştı, bu aralar din iman laflarını arttırmak lazım, eyi gider.