Hamilelikte Vücutlarında Oluşan Çatlaklar ile Poz Veren Kadınları Görünce Anne Olmadan Önce Bir Kez Daha Düşüneceksiniz!

279PAYLAŞIM

Sizinle gurur duyuyoruz ❤️

1. Birçok kadının hamilelik sırasında vücudunda belirli değişiklikler oluyor.

2. Bazılarının ayakları şişiyor,

3. Bazılarının kalçalarında ya da karınlarında çatlaklar meydana geliyor...

4. Aslında birçok kadın başta bunlardan rahatsız olmuyor,

www.instagram.com

5. fakat gören insanların verdiği tepkiler yüzünden utanıyorlar...

www.instagram.com

6. Dünyaya bir mucize getiren bu kadınlarla bizler gurur duyuyoruz, onlar da kendileri ile duymalılar ❤️

www.instagram.com

7. Doğum sonrası oluşan çatlaklar,

www.instagram.com

8. Ya da alınan kilolar,

www.instagram.com

9. Hepsi onların bir parçası 😍

www.instagram.com

10. Bazı kadınlar var ki bu değişiklikleri hiç umursamadan cesurca poz veriyorlar...

View this post on Instagram

Time will push you to your limits, faster than you want it to, aging you in ways that make you ache, slow down, grow tired and weak. Laugh. Walk. Eat. Drink. Dance. Garden. Skip. Make an effort and stop time. Stand beneath a rainshower, let yourself become completely drenched. Nap under a tree, when the rest of the world goes to work. Get on a bicycle and go for a cruise. Drink that wine or milkshake slower than you ever thought you could... savour each drop. Babies will suck your energy up. Children will treat your body like a jungle gym, bruising your skin, and pulling your muscles. Jobs will have you sitting indoors for too long. Partners may take you for granted. Friends will be under the illusion that they are too busy for simpler times spent together. Musical instruments will sit in their cases, forgotten. Hair will go unwashed. First dates will be boring and waste your time. Lovers will rip your heart out and put you through emotional hell and back, leaving you gutted, insecure and distrusting. Labor and birth and early motherhood will be painful, hard and depleting; leaving you with a body you may not know so well, or feel so good about. The path of adulthood is textured and often, uphill. But. ❤ You are incredible. You are soft, and precious. Giving, and nurturing. Beautiful and sensual. 🔥❤You are worth honouring.❤🔥 🔥❤You are worth loving.❤🔥 🔥❤Stop for a moment, and love yourself.❤🔥 Repeat x infinity.

A post shared by 𝐞 𝐥 𝐥 𝐢 𝐚 𝐧 𝐚 𝐚 𝐥 𝐥 𝐨 𝐧 (@elliana_allon) on

11. Keşke bütün kadınlar onlar kadar cesur olabilse...

www.instagram.com

12. İşte o hem kendilerine hem de etrafındakilere ilham olmayı başarmış kadınlardan bazıları 👇🏻

13. 

www.instagram.com

14. 

15. 

www.instagram.com

16. 

17. 

www.instagram.com

18. 

www.instagram.com

19. 

View this post on Instagram

Absolutely Beautiful ❤️❤️ #repost @th3littlestavenger Words written by my husband:⁣⁣⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣⁣⁣ Hayley asked me to write something about her postpartum body.⁣⁣⁣⁣⁣⁣ I figured it’d be easy but then I started thinking—what is there to even write about?⁣⁣⁣⁣⁣⁣ Sure, things look and feel slightly different--but in the grand scheme of things, nothing changed.⁣⁣⁣⁣⁣⁣ The reasons I fell in love with her had nothing to do with any of the body parts affected by her postpartum.⁣⁣⁣⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣⁣⁣⁣ She still has the same beautiful smile, determined mind, banging body, and strong work ethic as the girl I fell in love with over 15 years ago.⁣⁣⁣⁣⁣⁣ She still has the same sense of humor.⁣⁣⁣⁣⁣⁣ She still smells great and tastes great too.⁣⁣⁣⁣⁣⁣ Her postpartum body does look and feel slightly different, but why should that be a factor in my life at all?⁣⁣⁣⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣⁣⁣⁣ The soft pillowy skin around her belly button held my three best friends for 18 months.⁣⁣⁣⁣⁣⁣ The marks show the strength it took to carry the weight of two beautiful girls that will be raised by this bad ass mom.⁣⁣⁣⁣⁣⁣ Nothing has changed or altered my love for my wife.⁣⁣⁣⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣⁣⁣⁣ I get praised for being a ‘great husband’, but that’s nonsense.⁣⁣⁣⁣⁣⁣ I’m literally doing the bare minimum by loving my wife for who she is, “imperfections” and all. ⁣⁣⁣⁣ Imperfections make the world fun.⁣⁣⁣⁣⁣⁣ If everything was Barbie doll perfect, wouldn’t we all get bored?⁣⁣⁣⁣⁣⁣ How else would we show what life has put us through?⁣⁣⁣⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣⁣⁣⁣ So whether it’s regrettable tattoos, scars, surgeries, dumb facial hair, or a postpartum tummy, honestly...who gives a shit?⁣⁣⁣⁣⁣⁣ Be good to each other. Learn from mistakes-yours and others. Help those in need and let’s stop dwelling on who looks like what.⁣⁣⁣⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣⁣⁣⁣ My wife isn’t perfect and that’s what makes me love her.⁣⁣⁣⁣⁣⁣ That’s why you are all reading this. ⁣⁣⁣⁣⁣⁣ If she was perfect, not a one of you would be able to relate to her. ⁣⁣⁣⁣⁣⁣ And to the husbands out there that don’t do their fair share of diaper duty, cooking, cleaning, and telling your wife how beautiful she is—step up your game bro.⁣⁣⁣⁣⁣⁣ You’re a team.⁣⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣⁣ So yeah, I was supposed to write... continued in comments

A post shared by Labor, Loved. (@laborloved) on

20. 

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
whypush

bak şimdi başlıkta anne olmadan önce bi daha düşüneceksiniz yazıyor. Tivitlerin altında hallerinden memnun oldukları, kendilerine güvendikleri, çocuklarıyla mutlu oldukları, kocalarının onlara yazdığı iltifatlar ve vücutlarını şekle sokmak için yaptıkları şeyler yazıyor. Başlık bildiğin clickbait, Onedio editörleri saçma sapan işler peşinde. Ha bi de benim ablam, kuzenlerim, arkadaşlarımda doğum yaptı, o kadar denize havuza giriyoruz hiç birisinde bu kadar çatlak görmedim. Görseydim de garipsemezdim 10 sene sonra benim de götüm göbeğim sarkacak ne olacak yani.

arsenic

Anne olmak kadının hayatını baştan sona değiştiren birşey ve bence bu değişim bazı romantiklerin anlattığı gibi güzel değil. Asla geri dönüşü olmayan sonu gelmeyen bir sorumluluk ve zaaf sahibi olmak, kim ne derse desin ortalama kazanan bir ailenin içindeki annenin yani Kadının özgürlüğünü tamamen kaybetmesi demek, Kadında fiziksel berbat değişiklikler, çatlak, selülit, kilo ve de uykusuzluk ve stresle daha çabuk yaşlanma demek, ruhsal olarak daha kaygılı, stresli ve çocuktan bir de beklediğiniz geri dönüşleri alamamışsanız hayal kırıklığına uğramış olmak ve mutsuzluk demek. Sakın çocuğu nasıl yetiştirirsenlerle gelmeyin, kendinizden pay biçin.. Anne baba ve kardeşlerinzden ne kadar farklısınız mesela. Annelik, kadınlara uydurulmuş bir masaldır. Zengin ve kültürlüyseniz o ayrı. Çünkü çocuğun maddi olarak geleceğini garanti altına almak onu büyüdüğünde daha kaygısız ve mutlu yapar, dolayısıyla daha eğitimli düzgün bireyler yetişir. Ayrıca hiçbir çocuk hevesleri kursağında büyümemeli.

e187157

Hocam altina imza mi attim. Tek bir eklenecek kelimem yok

whypush

çok haklısınız hocam, zengin ve kültürlü ailelerin çocuk sahibi olması lazım. Diğerlerinin soyunu sopunu ecdadını sikeyim.

arsenic

Adem GÖNLÜZENGIN, ironi mi yaptınız bilemedim ama eğer yaptıysanız sanırım yorumumu biraz acımasız buldunuz. 🙂 Ama maalesef böyle. Ha cahil ve hatta fakir olup da çok süper çocuklara sahp olan yok mu? Elbette var. Ama bu bir olasılık. Ayrıca hem aile hem çocuk için çok yıpratıcı. Bunu göze alıp, hakkıyla yaparsın yapmasına ama hayatında kayar. Ayrıca kendinizden düşünün varlıklı ve eğitimli bir ailede dünyaya gelseydiniz şu an biçok insanın dert ettiği şeylerden muaftınız. Bu tabii ki sorunsuz bir hayatınız olacağı anlamına gelmiyor, ama daha az kaygılı olacağınız kesin.

whypush

daha ironi mi yaptım destek mi verdim onu bile kavrayamıyorsunuz. Bahsettiğiniz konuya gelince şundan 1. ve 2. dünya savaşı dönemlerine giderseniz, birçok ülkenin nasıl mezardan dirildiğini görürsünüz. Sizin dediğiniz gibi olsaydı kimse çocuk yapmaz, bu ülkeler belki yok olup belki de asimile olup giderdi. Kaldı ki 1000 sene geriye gitseniz kimsenin kraliyet aileleri dışında kimsenin evlat sahibi olmaması gerekirdi. Tarihin bir akış olduğunu sadece sizin yaşadığınız dönemden ibaret olmadığını hatırlatmak isterim. Tüm canlıların doğasında olan ve belkide en güçlü dürtülerinden birisini yok saymak da ne bileyim...

arsenic

Daha onu bile! kavrayamamışsınız! 🙂 Belki de yeterince başarılı yapamamışsınızdır. İnsanlar elbetteki doğadaki en güçlü üreme güdüsüne sahip her canlı gibi. Ama insanlar düşünebiliyorlar! Özellikle günümüzde bilgiye ulaşmak çok kolay. Nasıl tuvalet hazzını hayvan gibi aklına geldiği anda ortalığa yapmayıp erteleyebiliyorsa, üreme güdüsünü de kontrol edebilir. İnsan nüfusunun çokluğu dünyaya sandığınız kadar güzel şeyler getirmedi ve de getirmeyecek ayrıca. Dünya nüfusunda inanılmaz bir artış var ve kaynaklar sınırlı. Eskiden insanlar kontrolsüz çoğalıyordu çünkü çocuk demek asker gücü demekti, çocuk demek eve fazladan birinin yiyecek getirmesi demekti. Ayrıca eskiden kadın 10 çocuk yapıyor bunun 6 sı belki yaşıyordu. Hastalık, savaş gibi nedenlerle insanlar uzun yaşamıyordu. Şimdi insan ömrü uzadı. Dolayısıyla savunduğuz önermeler bugünün gerçeğiyle pek uyuşmuyor. Ha çocuk sevip, yapma ayrı. Onun da uygun şartlara sahip olmayan bazı günümüz insanını yıprattığını söylüyorum.

snooopy

Hamilelikte hic catlagim olmadi bence abartmayin herkes boyle olmuyor. Ayrica olsa ne olur..

corpse-bride

anne olmanın kolay oldugunu kım soyledı kı zaten baslık cok ıgretı hamılelıgı ve dogumu goze alana su goruntuler tırı vırı daha zor bı surece gırıyor kaldı gobegın seklıne takılsın

m0rello-cherry

39 hafta 6 günlükken son anda zorunlu sezaryen oldum her istedigimi yedim asla özel krem kullanmadim rahattim bol su tükettim ameliyat izimden başka izim yok sıfır catlak şükür.. yani her hamilelik ve dogum sonrası bu sekilde olmuyor.

Görüş Bildir