Habertürk Sunucusu Ersoy'dan 'Musakka' Açıklaması: 'Kurgu ve Algı Yok'

 > -

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, belediye çalışanlarıyla arasında geçen yemek diyaloğunun kurgu olduğu yönündeki iddialara karşı dikkat çeken bir açıklama geldi. Habertürk ekranlarında yayınlanan "Nedir Ne Değildir" programını sunan gazeteci Mehmet Akif Ersoy, büyükşehir belediyesinde çalışan bir arkadaşından bilgi edindiğini belirterek "Orada bir kurgu ve algı yok" dedi.

Uzun itirazların ardından mazbatasını alarak göreve başlayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yeni görevinin ilk gününde belediye personeliyle tanışmış, mutfak bölümünde ise ilginç bir diyalog yaşanmıştı. Menüde ne olduğunu soran İmamoğlu'na "Musakka var. Sizin için de antrikot'' yanıtı verilmiş, İmamoğlu da "Birine musakka, birine antrikot olmaz. Aynı olacak" diyerek menülerin eşitlenmesi talimatını vermişti.

İmamoğlu, Belediyedeki İlk Mesai Gününde Tabldotu Eşitledi: 'Birine Antrikot, Birine Musakka Olmaz' - onedio.com
İmamoğlu, Belediyedeki İlk Mesai Gününde Tabldotu Eşitledi: 'Birine Antrikot, Birine Musakka Olmaz' - onedio.com

Başkan İmamoğlu bu çıkışı ile sosyal medyada büyük beğeni toplarken, hükümete yakın medyada ise olayın kurmaca olduğu öne sürüldü. Söz konusu iddialar Habertürk ekranlarında yayınlanan "Nedir Ne Değildir" programında da dile getirildi. Programın sunucusu Mehmet Akif Ersoy, programın konuklarından Avukat Mehmet Sarı'nın iddiasına yanıt verdi. Ersoy, İBB'nin özel kaleminde çalışan bir arkadaşından olayın nasıl gerçekleştiğine ilişkin bilgi aldığını ifade ederek, "kurgu" iddialarını yalanladı. Ersoy, şunları söyledi:

"İmamoğlu'na hakkını teslim edeyim" 📹

"Sayın İmamoğlu'na hakkını ben de teslim edeyim, az önce İBB Özel Kalem'de çalışan bir arkadaşım bilgileri gönderdi. Yanındaki personelin de ismini soy ismini ve fotoğrafını gönderdi. Videodaki görüntülerin tamamı bende var. Soruyu sorduğu kişi İBB Özel Kalemi'nin mutfağında çalışan, daha önce de belediyede olan bir personel. Beylikdüzü'nden gelen değil. Yanındaki diğer kişi Beylikdüzü Belediyesi'nin özel kaleminde mutfakta çalışan arkadaş. Orada bir kurgu ve algı yok, zira menüyü de gönderdiler, hakikaten musakka ve armut vesair yazıyor. Dolayısıyla bu mesele de sizin düşündüğünüz gibi bir mesele değilmiş, burada hakkını vermiş olayım."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir