Gündemdeki 'Işıklar Yanıyor' Polemiğine Ahmet Necdet Sezer de Dahil Oldu: 'Ankara'nın Başkent Oluşunun Yıl Dönümüydü'

 > 
48PAYLAŞIM

İçişleri Bakanlığı ve AYM Üyesi Engin Yıldırım arasında geçen "ışık" polemiğine ilişkin değerlendirmede bulunan Ahmet Necdet Sezer, "13 Ekim Ankara'nın başkent oluşunun 97. yılıydı, bu yüzden Ankara'da tüm kamu kurum ve kuruluşlarının ışıkları açıktı" dedi.

Anayasa Mahkemesi Üyesi Engin Yıldırım'ın sosyal medya hesabından AYM binasının fotoğrafını "Işıklar yanıyor" notuyla paylaşması büyük tartışma yarattı. Konuyla ilgili iktidar ve muhalefet kanadı, yapılan paylaşımın yanlış olduğunu vurgularken sürpriz bir değerlendirmede 10. Cumhurbaşkanı ve Anayasa Mahkemesi Eski Başkanı Ahmet Necdet Sezer'den geldi.

'Tüm kamu kurum ve kuruluşlarının ışıkları açıktı...'

İçişleri Bakanlığı ve AYM Üyesi Engin Yıldırım arasında geçen "ışık" polemiğine ilişkin konuşan Sezer, 13 Ekim tarihinin Ankara'nın başkent oluşunun 97. yılı olduğunu belirterek "Bu yüzden Ankara'da tüm kamu kurum ve kuruluşlarının ışıkları açıktı" şeklinde konuştu.

Ne olmuştu?

'Işıklar Yanıyor' Gerginliği Büyüyor: İçişleri Bakan Yardımcıları, AYM Üyesi Yıldırım'ı İstifaya Davet Etti - onedio.com
'Işıklar Yanıyor' Gerginliği Büyüyor: İçişleri Bakan Yardımcıları, AYM Üyesi Yıldırım'ı İstifaya Davet Etti - onedio.com

Anayasa Mahkemesi Üyesi olan Engin Yıldırım dün yaptığı paylaşımda AYM binasını paylaşıp "Işıklar yanıyor" yazmıştı. Bu paylaşımda darbe iması yapıldığı iddia edilmişti. Yıldırım, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada yanlış anlaşıldığını söyleyip özür dilemişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir