Görüş Bildir
Haberler
Gözaltına Alınıp Serbest Bırakılan Rapçi Murda'dan Açıklama Geldi

Gözaltına Alınıp Serbest Bırakılan Rapçi Murda'dan Açıklama Geldi

Deniz Gök
21.10.2021 - 21:16 Son Güncelleme: 23.10.2021 - 21:39

Şarkılarında uyuşturucu kullanımını özendirdiği iddiasıyla gözaltına alınıp serbest bırakılan rapçi 'Murda' Twitter'dan bir açıklama yaparak gözaltı sürecinde yaşadıklarını anlattı. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, 'Murda' olarak bilinen Hollanda vatandaşı şarkıcı Önder Doğan'ın 'Duman', 'Pahalı' ve 'Eh Baba' isimli şarkılarında yer alan bazı ifadelerin uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımını özendirdiği ileri sürüldü.

Hazırlanan iddianamede, Türk Ceza Kanunu'nun 190/2 maddesi uyarınca “Uyuşturucu madde kullandırmaya özendirmek” suçundan Doğan için 5 yıldan 10 yıla kadar hapis istendi.

İddianame kabul edilirse Önder Doğan, önümüzdeki günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak.

Havalimanında gözaltına alınmıştı 👇

Murda, önceki gün Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Türkiye'ye giriş yaptıktan sonra hakkındaki yakalama kararı uyarınca gözaltına alınmıştı. Savcılığa çıkarılan Önder Doğan, yurt dışına çıkış yasağı konularak serbest bırakılmıştı.

Doğan savcılığa verdiği ifadesinde, 'İki tane 'Duman' isimli şarkım var. Türkiye'de söylediğim 'Duman' adlı şarkım, suçlamanın olduğu şarkım değil. 'Pahalı' ve 'Eh Baba' şarkıları da benim. Hollanda'da yetiştim. Oranın kültürüyle yetiştim. Orada bu maddelerin kullanımı serbest. O yüzden burada böyle olduğunu düşünmedim. Rap şarkıları sokak jargonuna yakındır. Arada çok ince bir nüans vardır. Hiç kimseyi suça özendirmek maksadıyla söylenmiş değildir” demişti.

Öte yandan Önder Doğan'ın hakkında konulan yurtdışı yasağına karşı itirazda bulunduğu öğrenildi.

Murda, yaşananlarla ilgili Twitter üzerinden bir açıklama yaptı 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
47
17
13
8
3
2
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Hazreti Deist

Venezuella'dan uyuşturucu getirenlere,Brezilya'daki özel jetinde 1.5 ton kokain yakalatanlara karşı kör,sağır,dilsiz sistem !

Semih Karakaş

zaten ticaretini yapana ceza yok sadece özenti olarak gösterene var sikerim böyle sistemi

Ece Özge Çetin

Yeğenleri kilolara yakalanınca içici canım bişey değil diyip saldığını hala unutmadık reyizin.