Gonca Vuslateri'nin "Devlet Makamlarına Düşmanlığım Olamaz" Açıklaması Gündeme Oturdu

11PAYLAŞIM

Gonca Vuslateri'nin hastane sürecinde yaşadıkları çok zordu. Evde kötü bir kaza yaşadıktan sonraki iyileşme sürecini anlatırken söylemiş bu sözleri. Ne diyorsunuz bu işe?

Gonca Vuslateri, geçtiğimiz aylarda Covid 19 rahatsızlığı sebebiyle evde tedavisi devam ederken bir talihsizlik daha yaşamıştı.

Yatağa koyduğu kaynar su yanlışlıkla üzerine dökülünce bacağı ağır bir şekilde yanmış ve acile kaldırılmıştı.

Hastanedeki tedavisi yaklaşık 35 gün süren oyuncu zorlu bir sürecin ardından sağlığına kavuştu. O günlerde yaşadıklarını Sabah Gazetesi yazarı Tuba Kalçık'a anlatan Vuslateri, röportajdaki şu sözleriyle gündem oldu.

"Türkiye müdahalelerde, tedavilerde çok iyi bir sağlık sistemine sahip. Covid 19 sürecinde de bunu gördüm. Yurt dışında acilde 6-7 saat bekleyebilirsiniz. Bizde bu konuda çok hızlı müdahale ediliyor. Acile giriş yaptıktan sonra hemen operasyona girdim. "

"Muhalif bir sanatçı olarak algılanıyorsunuz. Kendinizi muhalif olarak tanımlıyor musunuz?"

"Yanlış bir algı. Asla muhalif olarak görmüyorum kendimi. Etiketlerin ve kalıpların ardına saklanmam. Her zaman söylerim; sanatçının sokağı olmaz. Ben bir mahalleye ya da bir kesime ait değilim.
Sanatçı lokomotif bir zaman dilimi içerisinde insanların kendileriyle bağ kurabileceği hikayeler anlatır. Halkın her kesiminden insanla temas içindeyim.
Onların hikayelerini anlatıyoruz. İdeolojik farklılıklarım olabilir ama makamsal düşmanlığım olamaz. Son on yıldır toplumsal olarak gerilimler yaşadık. Bu gerilim beni çok üzüyor, artık bitirmeliyiz. Benim kimseyle bir derdim yok. Her gazeteye, her televizyona da röportaj veririm. Ortak değerlerde buluşmaktır benim için önemli olan, bu ülke hepimizin. Beğenmediğim ya da rahatsız olduğum bir şey olursa da sosyal medyamda özgürce bunu paylaşıyorum."

Gonca Vuslateri'ne sosyal medyadan gelen tepkilerin bir kısmı şöyle:

twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
melih-ugur-oktar

zaten sabah gazetesine röportaj vermiş gerisini okumasakta olur

pazartesi

Makama zaten düşman olamazsın. Terörist misin aq

adamolunlan

İyi şükür. Artık bu yanığın buruşuk bedenini ulu orta görmek zorunda kalmayacağız.

kendineassassin

Mevcut sağlık sistemini bizzat o kahraman sağlıkçılarımız bile övmez, hele covid meslek hastalığı sayılıp istifâ ve emeklilik hakları geri verilmedikçe; pandemiden önce de fazla olan iş yüklerini henüz saymıyoruz bile..

kaan-ergen

ee işte insanda zeka olmayınca gidip özelde tedavi olup sağlık sistemini över.

Görüş Bildir