Garsonlar Gardiyan, Müşteriler Mahkûm: Yalova'daki Sıra Dışı Konseptli Kafeye Gençlerden Yoğun İlgi

 > 
603PAYLAŞIM

Yalova'da bir kafe alışılmışın dışında bir konsept ile hizmete başladı. İlk bakış normal bir kafeyi andırsa da içerideki işleyiş epey farklı. Çünkü burada garsonlar gardiyan, müşteriler ise mahkûm.

Haft Coffee isimli mekan geçtiğimiz ay Yalova'da açıldı ve gençlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Müşterilerin çektirdiği fotoğraflar sosyal medyada paylaşılınca kafenin popülaritesi de arttı.

İşletme, kısa sürede ilk franchising'i Bursa Görükle'ye verdi.

'Kahveden çok duygu ve bir hikâye satma peşindeyiz.'

Konseptle ilgili bilgi veren işletme ortağı Canhür Aktuğlu, "Haft, kelime anlamı olarak 'tutuklu' demek. Almanca kökenli bir kelimedir. Bizim buradaki hikâyemiz de bunun üzerine kuruludur. Kahve satıyoruz fakat kahveden daha çok duygu, daha çok bir hikâye satma peşindeyiz. Bunu da kısa sürede çok iyi bir şekilde gerçekleştirdiğimize inanıyorum." dedi.

Aktuğlu amaçlarının aynı zamanda özgürlük arayan herkes için yeni bir kaçış noktası yaratmak olduğunu belirtiyor.

İnsanlara birkaç saatliğine de olsa kendisini özgür hissedebilecekleri bir ortam yaratma amacı içersinde olduklarını söyleyen Aktuğlu, "Bir marka yaratmak amacıyla yola çıktık. Bu markamız, özgürlüklerimizin her gün giderek kısıtlandığı, hayallerimizin küçüldüğü, fikirlerimizin zihinlerimize hapsolmak zorunda kaldığı bir dünyada doğdu. Amacımız, cinsiyet ayrımı yapmadan, özgürlük arayan herkes için yeni bir kaçış noktası olmak. İnsanlara birkaç saatliğine de olsa kendisini özgür hissedebilecekleri bir alan sağlamak. Bizim için en büyük özgürlük, istediğin an bir fincan kahve eşliğinde sevdiklerinle vakit geçirebilmektir" dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir