Galatasaray Lisesi'ne Fenerbahçeli Müdür Atanmasına Kulüpten Tepki: 'Camiamızı Derinden Yaralamıştır'

 > 
72PAYLAŞIM

Galatasaray Lisesi'ne Fenerbahçeli kimliği ile bilinen Prof. Dr. Vahdettin Engin'in müdür olarak atanması, Galatasaray Spor Kulübü'nün tepkisine neden oldu.

Kulüpten yapılan açıklamada, "Galatasaray Lisemize rakip takım taraftarı bir kişinin müdür olarak atanması camiamızı derinden yaralamıştır." ifadesi yer aldı.

Galatasaray Lisesi'ne müdür olarak atanan Engin, kulübün doğal yönetim kurulu üyesi oldu

Independent Türkiye'nin haberine göre, Galatasaray Spor Kulübü'nün temellerinin atıldığı Galatasaray Lisesi'ne Fenerbahçeli Prof. Dr. Vahdettin Engin'in atanması hem Galatasaraylı taraftarların, hem de kulübün tepkisine neden oldu.

Galatasaray Spor Kulübü'nden atamayla ilgili resmi açıklama geldi: 'Bu atama geleneklerimize aykırı'

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kurucumuz olmasından onur ve gurur duyduğumuz, bununla her zaman iftihar ettiğimiz Galatasaray Lisemize rakip takım taraftarı bir kişinin müdür olarak atanması camiamızı derinden yaralamıştır.

Başka renklere gönül vermiş bir kişinin, Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu'nun sembolik de olsa doğal üyesi olması kabul edilemez.

Geleneklerimize aykırı olan bu atamanın camiamızın beklentilerine uygun bir şekilde düzeltilmesini bekliyoruz.

Galatasaray Lisesi mezunu Engin, atama kararından önce 'Bu bir spor müsabakası değil, eğitim meselesi' demişti

Sıkı bir Fenerbahçe taraftarı olan Galatasaray Lisesi mezunu tarihçi Prof. Dr. Vahdettin Engin, atama kararından önce şu açıklamayı yapmıştı:

''Galatasaray Lisesi benim yuvam, ben orada 8 yıl okudum. Ülkemizin göz bebeği okullarından biri. Orada görev almak benim için büyük bir onur. Ben mektepli Galatasaraylıyım. İmkan olursa okuluma hizmet etmek isterim. Süreç olumlu işlerse tayin gerçekleşecek. Başka bir kulüp taraftarı olmak başka bir şey. Bu bir spor müsabakası değil, eğitim meselesi. Görev almak için fırsat olursa büyük bir mutluluk duyarım.''

Sosyal medyada Galatasaray'ın açıklamasını destekleyenler olduğu kadar, eleştirenler de vardı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir