Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Eşinin İlginç Aşk Hikâyesi

2.7bPAYLAŞIM

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron uluslararası basında oldukça popüler bir isim. 

Şimdi size bahsedeceğimiz mesele; gri takım elbiseli adamların hesaplanabilir değerleri ve acımasız gerçekleri üzerine değil; aşka, inanca ve sevgiye yönelik olacak. :) 

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve eşinin ilginç aşk hikayesine gelin hep birlikte bakalım.

Fransa'daki seçimleri önde götüren ve dünyanın sempatisini en fazla toplayan aday Emmanuel Macron, bir siyasetçiye göre oldukça genç, henüz 39 yaşında.

Oğlak burcu olan bu Fransız beyefendi, Maliye Bakanlığında uzun yıllar çalışmış olsa da aslında felsefe bölümü mezunu, müzikle ileri derecede ilgili, en büyük hobisi piyano çalmak olan bir sanatçı ruh!

Şu an seçimi kazanmasının sebebi de en büyük rakiplerinin ciddi anlamda ırkçı ve faşist görüşte olmaları...

Siyasete ilk kez 24 yaşında Sosyalist Parti'ye üye olarak başladı. Evet efendim, o bir solcu.

Özellikle son IŞİD saldırılarından sonra göçmen nefretinin ve İslamofobinin hızla yayıldığı Fransa'da Macron, ılımlı tavrıyla seçimi kazandı.

Irkçının, faşistin karşısında genç bir siyasetçi!

Fransa gibi Müslüman göçmen nüfusunun fazla olduğu ve son dönemde korkularla yüzleşmiş olan bir ülkede, böyle olumlu bir siyasetçinin birinciliği göğüslemesi elbette umut verici.

Lakin Macron'un tüm bunlar dışında, duygusal yanını, nasıl bir tutkulu aşık olduğunu ve sadakatini kanıtlayan bir mesele daha var: Evliliği!

Bu ilişkiyi "sıra dışı bir hikaye" tadına getiren detay ise, toplumun dayattığı alışılmış standartların ve hiyerarşinin olmaması: Macron'un karısı Brigitte, kocasından tam 24 yaş büyük.

Bu durum elbette ki karşıt görüşlü kesim ile medyanın ilgi odağı oldu. Sonuçta hala cinsiyetçi bir dünyada yaşıyoruz.

Macron'u, eşi Brigitte'nin kızına layık görenler bile çıktı. "Oğlu yaşında" iması defalarca yapıldı.

Oysa Fransa'nın eski cumhurbaşkanı Sarkozy ve eşi Carla Bruni arasındaki yaş farkı hiç de böyle garipsenmiyordu.

Hatta, tabir-i caizse Sarkozy'nin şanına şan katıyordu!

Günümüzde Donald Trump ve eşi Melania Trump arasındaki yaş farkı da, asla Macron ve eşininki kadar eleştiriye maruz kalmadı.

Sebebini zaten biliyoruz!

Oysa bu çifti sıra dışı ve hikayelerini de romantik yapan detay, sadece aralarındaki alışılmışın dışındaki yaş farkı değil!

Hollywood filmlerine konu olsa gişe rekorları kıracak ayarda bir hikayeleri var.

Brigitte ve Emmanuel Macron çifti, okulda tanıştı. Brigitte bir öğretmendi, Emmanuel de 15 yaşında bir öğrenci...

Üstüne üstlük, Brigitte evli ve üç çocuk sahibiydi!

"Emmanuel 17 yaşındayken bana 'Ne olursa olsun, seninle evleneceğim' demişti"

Emmanuel hocasına çok fena aşık oldu, lakin Brigitte bu genç oğlanı ciddiye dahi almadı! 

Yanlış yaptı! Zira Emmanuel Macron, yıllar boyunca aşık olduğu bu kadını unutmadı ve 25 yaşına geldiğinde onun karşısına yeniden çıktı.

İşte bu defa; iki taraf da reşit, iki taraf da özgürdü. İstismar ya da manipülasyon yok; aradan geçen zamanla hakikatini de kanıtlamış, sınavını vermiş bir aşk vardı.

Sabredenin muradına ermesi misali, Emmanuel Macron beyefendi sabrının ve sağlamlığını sınadığı aşkının gururuyla aşık olduğu kadının yeniden karşısına çıktı ve ilişkiye başladılar.

"Yavaş yavaş, büyük bir sabırla tüm karşı koymalarımın üstesinden geldi."

Maliye, ekonomi, siyaset gibi alanlarda çalışmış bu adamın gizli aşkı sanat; o sanatın öğretmeni de Brigitte Trogneux...

Çift 2007 yılında evlendi. Brigitte Trogneux eşinin soyadını almadı; o günden beri asla ayrılmadılar ve her durumda onu desteklemeye devam etti.

Macron eşi ile arasındaki yaş farkını eleştiren ve hatta aşağılama malzemesi yapanlara nasıl mı cevap veriyor?

“Onu saklamadım. O benim hayatım. Her zaman da öyleydi” diyerek...

Fransa'nın yeni first lady'si olan 64 yaşındaki Brigitte hanımefendi bizce çok çok güzel ve çok zarif!

Çiftimize mutluluklar diliyoruz!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dafne-wahlberg

Hiç yakışmıyorlar hemde hiç macron çok hoş çok yakışıklı bir adam ve o kadın yanında çok ucuz duruyor ama ben kadronu en çok amerikanın first lady'si melania trump ile yakistiriyorum. Keşke bigun evlenseler hatta macron bi davette melaniaya bakıp onu öpmüştü aralarında farklı bir kimya var inşallah evlenirler ne diyim macronda o yaşlı karısını boşayıp melaniyle evlenir o yaşlı cadıda trumpla evlensin ikiside yaşıt daha çok uyuyorlar.

ayse-inci3

yasemin erbek kainatın efendisine adam diyemezsin sen kimsin aciz bir insansın haddini bil seni din düşmanı insanlar.....

mushka-shprintzik

Yok canım o iş öyle değil. Macron büyüyor da 25 yaşında yeniden çıkmıyor karşısına. Daha o yıllarda Macron'un ailesi öğreniyor ve kadından uzaklaştırmak için Paris'e yolluyorlar çocuğu. Hatta Bridget'e de diyorlarki "En azından 18 yaşına gelene kadar uzak dur." Lakin hatun kocayı boşayıp Macron'un peşinden Paris'e taşınıyor. Baya bildiğin istismar var yani. Benzeri durumlar sebebiyle hapiste olan insanlar biliyoruz. İş Fransa başkanı olunca bunu seçim kampanyası haline bile getirebiliyor. Bazıları da "Ayy ne romantiiik." diye alkışlıyor.

melike-demirel

bu dünyadaki en kötü şey kadın olmak !

angeliss

Yine özellikle erkeklerden gelen mide bulandırıcı yorumlar sanki kendileri 45 yaşına geldiğinde 20 yaşındaki kızlara ağızlarının sularını akıtmayacaklarmış gibi. İğrençsiniz. Peygamberimizin de ilk evliliği kendinden yaşça çok büyük olan Haticeyleydi. İçinizdeki pisliği akıtmadan iki kere düşünün.

hadije-hadije

hz muhammed hz hatice ile cocukken evlenmedi! macron kadının eşi varken daha cocukken cinsel ilişki yaşıyordu . macron eşi suan 67 .macron 42 yasında 25 yas var arada. cocuk istismarı diyoruz ya bunu hep erkekler yapmıyor . ayrıca kıyasladıgın insan bir peygamber ve senin inancına hakaret eden orospu cocuğunun teki! iğrenc olan sensin. ebru gundeş demet akalınında eşleri kendilerinden 10 12 yaş kucuk

Görüş Bildir