Evlenmeye Ne Kadar Hazırsın?

788PAYLAŞIM

Hemen hemen herkesin aklında evlilikle ilgili sorular olur. Bu soruların büyük çoğunluğu evliliğe hazır olup olmamakla ilgilidir. Ancak bunu öğrenmek çok kolay!

Testi çöz, evliliğe ne kadar hazırsın öğren!

1. Cinsiyetini öğrenerek başlayalım.

Kadın
Erkek

2. Peki, kaç yaşındasın?

3. Evlilik hakkındaki temel görüşlerin neler peki?

4. Bu evlilik teklifi mekanlarından hangisi tam senlik?

5. Sence balayı için hangisi daha uygun?

Maldivler
Venedik
Bodrum
Phuket Adası

6. Senin de fikrini alalım: Boşanmaların artmasında en etkili durum ne sence?

Çevresel faktörler
Tahammülsüzlük
Sosyal medya
İletişim kopukluğu

7. Bu çiftlerden hangisi senin ideal birliktelik tanımına daha yakın?

8. Son olarak, evleneceğin kişide ilk aradığın özellik ne?

Para
Sadakat
Yakışıklı/güzel olması
Saygı

Evlilikle uzaktan yakından alakan yok!

Evlilik fikrinden bir hayli uzaksın! Kendini hazır hissetmemen bir yana, hayatındaki gerekli koşullar da henüz sağlanmamış durumda. Sen evliliğin verdiği sorumluluğa hazır değilsin. Yani anlaşılan o ki, evlilik düşüncesinden önce ulaşmak istediğin hedeflerin var. Hayatı keşfetmek ve hedeflerine ulaşmak senin için çok daha önemli. Önce onlar olsun, gerekli şartlar oluştuğunda evleneceğini biliyoruz!

Senin önünde uzuun bir yol var!

Sen evlilik fikrinden bir hayli uzaksın! Yani, aslına bakarsan evliliğe karşı değilsin ama, belli ki kendini bunun için pek hazır hissetmiyorsun. Belki maddi-manevi hazır değilsin; belki korkuyorsun ya da belki de kendinden bir türlü emin olamıyorsun. Sonuç itibariyle evlilik fikrinden oldukça uzaksın. Daha katılacağın çok eğlence, yaşayacağın çok şey var anlaşılan! Ne diyelim, kısmet bu işler!

Nasıl yani, sen hala evlenmedin mi?

Eğer hala bekarsan gerçekten çok şaşırırız. Sen evliliğe hazırsın, hatta hala bekarsan vaktin de geçiyor diyebiliriz! Ruh eşini bulamamaktan yakınıyorsan da gözlerini dört aç. Bir yerlerde seni beklediğinden eminiz! Sen de elini çabuk tut bizce. Bekarlık sana göre pek de sultanlık değil çünkü!

Evliliğe tam anlamıyla hazırsın!

Verdiğin cevaplara göre sen evliliği bir süredir düşünüyorsun. Kendini psikolojik ve mental olarak bu fikre hazırlamışsın. Hatta evlilik müessesesinin tam da sana göre olduğunu düşünüyorsun! Sana göre insan yalnız yaşamamalı ve hayatını biriyle paylaşmalı. Eğer hayatında kimse yoksa bir an evvel bulsan harika olur; yok zaten kalbin doluysa yüzükleri almak için fazla bekleme deriz! Düğün davetiyemizi bekliyoruz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
adekaj

hala evlenmesin mi diyor tee allahim yaa ne evlenmesi kardesim evlenecek kadsr dusmedik hala

neva.anac

evlilige tam anlamiyla hazirsin! hazirim cunku daha ortaokula gidiyorum aynen onediocum

Gizli Kullanıcı

Evlilikle uzaktan yakından alakan yok! Evlilik fikrinden bir hayli uzaksın! Kendini hazır hissetmemen bir yana, hayatındaki gerekli koşullar da henüz sağlanmamış durumda. Sen evliliğin verdiği sorumluluğa hazır değilsin. Yani anlaşılan o ki, evlilik düşüncesinden önce ulaşmak istediğin hedeflerin var. Hayatı keşfetmek ve hedeflerine ulaşmak senin için çok daha önemli. Önce onlar olsun, gerekli şartlar oluştuğunda evleneceğini biliyoruz!

ozlemari00

no married, no cry. Evlilikle uzaktan yakından alakan yok..

Gizli Kullanıcı

hazır 1 2 3 başla :D

Görüş Bildir