Evinizin Havasını Şıp Diye Değiştirecek 15 Havalı Dekorasyon Önerisi

-

Evin dekorasyonunu değiştirmek her zaman zor olmaz. Sadece gözümüzde büyüttüğümüz için bize zor gelir. Aslında minik değişikliklerle evi değiştirmek oldukça kolaydır!

1. Tebeşir tahtası ile eski günlere geri dönebiliriz!

Tebeşirli tahta her odanın havasını yumuşatan etkenlerdendir. Mesela mutfaktaki kolonlardan birinin bir kısmını tebeşirli tahta boyası ile boyayıp üzerine günlük ihtiyaçlarınızı ya da günlük hatırlanması gerekenleri yazabilirsiniz.

2. Şarap mantarlarını çöpe atmak yerine değerlendirebilirsiniz

Özellikle karışan kolyeleri düzene sokmak için size gereken şeylerden biri şişe mantarları. Mantarları değişik renklere boyayarak bir çitanın üzerine yapıştırın ve duvara asın. Hem değişik bir dekor hem de kolyelerinizin derli toplu durma garantisi olacaktır.

3. Minik dokunuşlar fazlaca şeye neden olabilir!

Evdeki saksıları değiştirebilir ya da parlak renklere boyayabilirsiniz.

4. Komidininiz yok diye üzülmeyin!

Evdeki eski sehpaları yeniden değerlendirmek aslında çok kolay! Tek yapmanız gereken sehpanızı ikiye kesip dilediğiniz renge boyamak sonradan yatağınızın başucuna sabitleyerek komidin olarak kullanabilirsiniz.

5. Tüylü tüylü bir lambaya ne dersiniz?

Evin aydınlatması en pahalı olanlardan biri. Bu sefer aydınlatmayı kendiniz yapabilirsiniz. Fotoğraftaki gibi türlü bir avize/lamba evinizin havasını hemen değiştirecek cinsten!

6. Duvarlar boş kalmamalı!

Havalı evlerin bir diğer adımı da duvarlarda güzel şeylerin olmasıdır. Dilediğiniz bir fotoğrafı A0 kağıda bastırıp tablo haline getirebilirsiniz.

7. Evdeki raflar boş kalmasın derseniz...

Evde öylece sıradan eski duran raflarınızı da canlandırabilirsiniz. Tek yapmanız gereken uygun fiyata alabileceğiniz metaller bunları rafların altına koyup odanızı renklendirebilirsiniz.

8. Yatak başlığınız yoksa perdeler yardıma koşar!

Perde kumaşı ya da dilediğiniz kumaşları metal süslü bir çubuğa asarak değişik bir hava yaratabilirsiniz. Üstelik bu sayede odanız daha geniş gözükecektir!

9. Aynanız sandığınızdan daha havalı olabilir!

Özellikle girişteki aynayı değiştirmek isterseniz artık kullanmadığınız CD'lerinizi değerlendirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken dış çerçevesine kırık CD parçalarını yapıştırmak.

10. Kocaman harfler her zaman güzel bir seçenektir!

Evinizin havasını değiştirmek için ilk yapmanız gereken mottonuzu belirten bir kelime bulmanız. Sonraki adım ise çok kolay, straforlardan harfleri kesip süsleyerek asabilirsiniz.

11. Evde masa yoksa biz yaparız!

Evet belki de en minnoş fikir bu. Eğer evde masanız yoksa o zaman kendiniz yapabilirsiniz. Şablonlarla duvara bir sehpa deseni çıkarıp üzerine bir sunta koyarak sehpa efekti verebilirsiniz.

12. Okuma köşesi hem rahat hem sessiz olmalı...

Eğer yalnız yaşıyorsanız kendiniz için mükemmel bir köşe yapabilirsiniz. Kafanızı boşaltmak ve rahat rahat kitap okumak için bir cibinlik ve birkaç rahat yastık işinizi görecektir. 

Eğer çocuklarınız varsa bu fikir onların kitap okuma alışkanlığını da pozitif olarak etkileyecektir.

13. Kapıdaki paspasın böylesine kullanışlı olacağını düşünmezdiniz!

Kapıdaki paspasların desenleri güzeldir ama hiçbir yerde kullanılmazlar. İşte bu algıyı yıkıyoruz. Suntalara ya da mukavvalara kapıdaki paspasın izini çıkararak kendi sanat eserlerinizi yaratabilirsiniz.

14. Evdeki odaları belirlemeye ne dersiniz?

Tıpkı sokaktaki gibi evde kimin odası olduğunu misafirlere belli edebilirsiniz. Minik levhalara dilediğiniz komiklikleri yazmak evinize eğlenceli bir hava katacaktır.

15. Raflar yoksa çerçeveler var!

Eski çerçeveleri kolayca raf yapabilirsiniz. Böylelikle sıradan olmayan raflarınızla evinize değişik bir hava katmış olacaksınız!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dekopano.com

Beğeneceğiniz fikirler ve dekoratif ürünler https://dekopano.com 'da da mevcut

heywassup

gereksiz ben ihtiyaç duymuyorum dekorasyonda minimalizm

Gizli Kullanıcı

#7 o raflar o şekil satılıyor zaten. O metaller rafın ayakları. Üçünü köşeye monteleyip şekil yapmış, kör boşluğu değerlendirmiş eleman.

ela-ay1

9 numaradan yaptım çok güzel oldu cd den bol ne var

d.mugiwara

bir gün

Başlıklar

KitapŞarapminnoş
Görüş Bildir