Et Kokusundan Dolayı Komşularını Dava Etmişti: Avustralya'da Vegan Kadının Evinin Önünde Binlerce Kişi Barbekü Partisi Yapacak

 > 
1.5bPAYLAŞIM

Avustralya'da Facebook üzerinden organize olan yaklaşık 2 bin kişi, barbekü yapan komşusuna dava açan vegan kadının evinin önünde toplanıp et pişirecek. Komşusuna dava açan Cilla Carden ise, "Bu, et yiyenler ve yemeyenler arasında bir tartışma değil. Asıl sorun iki komşunun anlaşmazlıkları" dedi.

Sputnik Türkçe'nin aktardığı habere göre, Batı Avustralya eyaletinin başkenti Perth'de yaşayan Cilla Carden isimli kadın, geçen haftalarda bahçesinde sık sık barbekü yapan komşularından şikayetçi oldu.

"Bahçeye ne zaman çıksam balık kokusu alıyorum"

Carden, Vu ailesinin aşırı barbekü dumanından rahatsız olduğunu ve et kokusu yüzünden kendi bahçesini gönlünce kullanamadığını belirterek komşuları hakkında dava açtı.

Ayrıca komşularının çocuklarının sesinden de rahatsız olduğunu şikayet dosyasına ekleyen Carden "Bahçeye ne zaman çıksam balık kokusu alıyorum" dedi.

"Cilla'nın eski bir geleneği mahvetmesine izin vermeyin"

Olayın mahallede konuşulmaya başlaması ve sosyal medyada yer almasının ardından Facebook'ta Carden'a karşı çıkan kişilerce bir grup oluşturuldu. Sayfanın açıklamasında "Cilla'nın eski bir geleneği mahvetmesine izin vermeyin, Barbekü için bize katılın ve Cilla Carden'ın çatalına domuz takmasına yardım edin" ifadeleri yazıldı.

2 bin kişi katılacağını belirtti

Yaklaşık 2 bin kişi Carden'ın evinin önünde düzenlenecek barbekü etkinliğine katılacağını belirtirken, 6 bin kişi de 'Gitmeyi düşünüyorum' seçeneğini işaretledi.

"Barbekü ile bir sorunum yok"

Independent'da yer alan habere göre, Carden etkinlikle birlikle 'işin çığrından çıktığını' belirterek "Et yiyen insanlara saygı duyuyorum. Barbekü ile bir sorunum yok. Bu, et yiyenler ve yemeyenler arasında bir tartışma değil. Asıl sorun iki komşunun anlaşmazlıkları" diye konuştu.

"Barbeküye katılanlar ceza alabilir"

Carden'ın avukatı John Hammond ise söz konusu etkinliğe katılmayı düşünenlere "Eve güvenlik kameraları takılacak. Barbeküye katılanlar ceza alabilir" uyarısında bulundu.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir