Eşinizden Cinsel Yolla Bulaşan Bir Hastalık Kapsaydınız Tepkiniz Ne Olurdu?

6PAYLAŞIM

Eşiniz ya da sevgilinizden cinsel yolla bulaşan bir hastalık kaptığınızı öğrenseydiniz, tepkiniz nasıl olurdu?

Kesinlikle ayrılırdım. Bunun kabul edilebilir bir tarafı yok.
Emin değilim, ne yapacağımı kestiremiyorum.
Onunla olmaya devam ederdim. Herkes hata yapabilir.
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
janset-cataltug

2 ve 3. seçeneklerden birini işaretleyenlerin, ciddi ciddi soruyu anlamadıklarını düşünüyorum. Çünkü başka bir açıklaması olamaz.

dieseocho

Arkadaşım Enfeksiyon doktoru ve bu konu hakkında söylediği kadarıyla; Türkiye’de 5 yıl öncesine göre %800 kadar artış gözleniyormuş. Bulaşma oldupunda ilaç kullanımı hayatının sonuna kadar sürüyor. İlaç kullanan kişinin bulaştırıcılığı ilaçlar tarafından kontrole alınıyor. Bu hastalığa sahip kişinin cocuğu sağlıklı olarak hayata gözlerini açabiliyor. Hayatını diğer insanlar gibi 70-80 yaşına kadar yaşabiliyor. Haricinde İngilizlerin geliştirdiği bir hap varmış. Onu kullandığında karşı tarafa bulaştırma ihtimali %99,99 a kadar düşebiliyormuş. Bu hastalık ile mücadele eden’e Allah kolaylık versin.

deen-tharkuho

HIV dışında çaresi olmayan hastalık yok şayet HIV ise bu hastalığı nereden kaptığını ve bana neden söylemediğini sorgulardım muhtemelen boşamazdım ama hayatı zindan ederdim

ebehatun

Ben sağlık çalışanıyım bize sürekli bulaşıcı hastalığı olan insanlar geliyor düzenli olarak kontrollerimizi yaptırıyoruz ve korunmaya da dikkat ediyoruz ama diyelim ki oldu eşim benden boşanacak mı yani ?

bizdenizseveriz

boşanırdım sanırım çünkü hayatında o olduğu sürece hastalığı atlatlma olasılığın çok düşük

Görüş Bildir