Esenler Otogarı'nın Otoparkının İSPARK'a Devrine İlişkin Durdurma Kararı Kaldırıldı

 > 
41PAYLAŞIM

İstanbul 3. İdare Mahkemesi, Esenler Otogarı'nın otoparkının İSPARK'a devriyle ilgili yürütmeyi durdurma kararını kaldırdı.

İBB Meclisi'nin 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nı İSPARK'a devretmesi yönündeki kararının ardından, Uluslararası Trakya ve Anadolu Otobüsçüler Derneği ile Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş.'ye 3 gün içinde otogarı tahliye etmeleri için karar gönderdi.

Mahkeme İBB'ye yedi gün süre vermişti

Bunun üzerine 18 Temmuz'da dernek ve şirket avukatları yürütmenin durdurulması için İstanbul 3. İdare Mahkemesi'ne başvurdu. Mahkeme yürütmeyi durdurarak dava konusu işlemin sebebi ve yasal dayanağına ilişkin belgelerin kendilerine ulaştırılması için İBB'ye 7 gün süre vermişti.

Esenler Otogarı Otoparkının İSPARK'a Devri Mahkeme Kararıyla Durduruldu - onedio.com
Esenler Otogarı Otoparkının İSPARK'a Devri Mahkeme Kararıyla Durduruldu - onedio.com

Davanın incelenmeksizin reddine hükmedildi

İşlemleri tamamlayan İBB'nin başvurusunu değerlendiren İstanbul 3. İdare Mahkemesi, Uluslararası Trakya ve Anadolu Otobüsçüleri Derneği ve Avrasya Terminal İşletmeleri Anonim Şirketi tarafından büyükşehir belediyesi aleyhine açılan davanın incelenmeksizin reddine karar verdi.

Şirket avukatları 30 gün içinde İstanbul Bölge İdare Mahkemesi'ne itirazda bulunabilecek.

Yüksek teknoloji merkezi yapılacak

İmamoğlu, daha önce yaptığı açıklamada otogarı yüksek teknoloji merkezi yapacaklarını duyurmuştu:

"Hem Harem'i hem de Esenler'i şehir dışına taşıyacağımız için hızlıca Esenler Otogarı'nı, şehrin kalbinde, metro ulaşımı olan aynı zamanda İstanbul'un en yeşil vadilerinden biri olan alanın hızlıca taşınma ve dönüşmesini yapıp, yüksek teknoloji merkezine dönüştüreceğiz."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir