Ersoy Dede'nin '5 Yaşında Bir Çocuk Ebeveyni Yanında Olmaksızın Sokakta Ne Yapıyormuş' İfadesi Sosyal Medyanın Gündeminde

 > 
405PAYLAŞIM

Star gazetesi yazarı Ersoy Dede, İstanbul'un Küçükçekmece ilçesinde 5 yaşındaki bir kız çocuğunun istismara uğramasıyla ilgili kaleme aldığı köşe yazısında kullandığı '5 yaşında bir çocuk ebeveyni yanında olmaksızın (görüş açısı dışında) sokakta ne yapıyormuş' sorusunu da sorsun birisi." ifadesi sosyal medyanın gündemine oturdu.

Ersoy Dede'nin 'Sapık sapıktır biz biraz kendimizi sorgulayalım artık!' başlıklı yazısı tepki topladı.

Dede'nin yazısındaki ilgili bölüm şu şekilde

"’Caydırıcı cezalar’ tartışması da boş bir tartışma. Yani bugün mevcut yasalar ne derse desin 5 yaşında bir çocuğa cinsel saldırıda bulunan bir adamın başına ne geleceğini herkes biliyor. Daha caydırıcı ne olabilir ki? Siz o ruh halinde birinin, saldırıdan sonra alacağı cezayı hesaplayarak mı hareket ettiğine inanıyorsunuz? Bak kardeşim. Bunlar, dostlar alış-verişte görsün hesabı işler. Enerjimizi çocuklarımızı korumaya yönlendirelim. Hep birlikte; saldırgana, yasalara, cezalara vesaireye ver yansın edelim, kabul. Ama ilaç için “5 yaşında bir çocuk ebeveyni yanında olmaksızın (görüş açısı dışında) sokakta ne yapıyormuş” sorusunu da sorsun birisi."

Bu ifade, birçok sosyal medya kullanıcısından tepki topladı.

Ersoy Dede, tepkilerin ardından Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

Küçükçekmece'de yaşanan cinsel saldırı, ülke gündemine oturmuştu. Saldırının ardından zanlı yakalanarak tutuklandı. 👇

Küçükçekmece'de Çocuğa Cinsel Saldırı: Zanlı Tutuklandı - onedio.com
Küçükçekmece'de Çocuğa Cinsel Saldırı: Zanlı Tutuklandı - onedio.com

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir