Erkeklerin Arabalardan Kadınları Islıkla ve Sözle Taciz Etmesinin Sıradanlaşması Hakkında Kadınların Söyleyecekleri Var!

964PAYLAŞIM

Buna nasıl alıştırdılar inanılır gibi değil!

Kaynak: https://twitter.com/bilgetayyaar

Bazen neyin taciz olduğunu ya da hangi taciz olayına nasıl tepki vereceğimizi kestiremiyoruz. Örneğin, yolda yürüyen kadınların arabaların içinden ıslıkla ya da sözle taciz edilmesi gibi. Bu tacize çoğu zaman ya normalleştirdiğimiz için ya da tacizin cezasız kalacağını bildiğimiz için tepkisiz kalıyoruz.

Twitter'dan Bilge de birçoğumuz gibi bu durumla sık sık karşılaşan bir kadın. Bu konuyla ilgili hem yaşadığı taciz olaylarını hem de düşüncelerini paylaştı. Daha sonra birçok kadın da ona destek vererek bu taciz türünün sıradan bir hale dönüşmesine isyan etti. 

@bilgetayyaar

@duyman

@pleasenobody

@beyzaauyan

@humeyraselda

@FEsral

@MehtapMMM

@edasasmaz

@pinarsular

Siz bu durumla ilgili ne düşünüyorsunuz? Durum çok rahatsız edici değil mi sizce de?

@jansederler

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Sorun erkek olmak değil, sorun tacizci olmak. Erkek olmak suç değildir. Kimseden cinsiyetimiz için özür dilemeyeceğiz. Niye biliyormusunuz? Çünkü suçlu değiliz. Birisine tecavüz eden, laf atan, öldüren kişi benimle aynı elbiseyi giydi ise benim suçum o herifle aynı elbiseyi giymek mi? Olum adam ciddi ciddi ''Erkek kadının düşmanıdır yazmış'' lan. 47 beğeni almış bide. Kimse kimsenin düşmanı değil.

isotlu-baklava

İlkokuldaydım taciz edildim, ortaokuldaydım taciz edildim, yanımda erkek arkadaşım varken otobüste taciz edildim, hamileydim yine otobüste taciz edildim. Hiçbirinde de üstümde şort, tayt, etek, dekolte yoktu. Olsaydı da kime ne tabi o ayrı bi mesele! Ama şu kendilerine erkek denilen küçük beyinli arkadaşlara nasıl anlatacağız acaba taciz edilen ne yapmış olursa olsun tacizi haketmez, suç tacizcinindir!

teterboro

BU DAVARLAR YÜZÜNDEN YOLDA KADIN GÖRDÜĞÜM ZAMAN YOL DEĞİŞTİRİR OLDUM. TEDİRGİN OLMASINLAR DİYE. OLAN BİZİM GİBİ MASUM ERKEKLERE OLDU..

deli.halit

Her kim ki çarşıda, pazarda,sokakta, sahilde kendi başına yürüyen bir kadına laf atacak kadar şerefsizse ben onun yedi sülalesini... elden geçireyim. Not: 43 yaşındayım ve bu yaşıma kadar hiç bir kadına laf atmadım atmamda! şerefsiz olmak çok kolay,maksat şerefiyle yaşayan insan olmak!

devilwasanangel

Bakma! Bakmayın! Tacizi meşrulaştırma! Tacizde tacizci suçludur!

Görüş Bildir