Erdoğan 'Yanlış Yapmışız' Dedi ve Ekledi: 'İstismar Yasası Kapsamında Zina Konusu da Yeniden Ele Alınmalı'

 > -

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, çocuklara yönelik cinsel istismar vakaları için yasa hazırlandığını belirterek, “Zina ile ilgili düzenlemeyi de yapmak suretiyle tacizler, vesaireler, bunları aynı kapsam içerisinde değerlendirmemiz lazım” dedi.

DHA'da yer alan habere göre, Erdoğan, TBMM'deki AKP grup toplantısının ardından gazetecilerin çocuk istismarları ile ilgili nasıl bir düzenleme yapılacağı sorusu üzerine, son Bakanlar Kurulu'nda bu konuyu ele aldıklarını, kurulan komisyonun bu konudaki çalışmaları başlattığını ve bu konudaki yasal düzenlemeyi hemen yapıp parlamentoya taşıyacaklarını ifade etti.

'Yanlış yapmışız'

Erdoğan, ayrıca zina konusunun da yeniden ele alınmasının isabetli olacağını söyleyerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çünkü bu toplumun manevi değerler noktasında farklı bir konumu var. Bizim AB sürecindeki bu konuda bir yanlışımız oldu. Zina ile ilgili düzenlemeyi de yapmak suretiyle, bu tacizleri vesaire belki de aynı kapsamda değerlendirmemiz lazım. Bu Türkiye'nin Batı ülkelerinin birçoğundan farklı konumda olduğunu gündeme getirmesi bakımından önemli."

Erdoğan: 'Bunlar zaten bizim daha önce yasal düzenlememiz içinde vardı'

Erdoğan, zinanın suç olması konusunun çok "tartışmalı" olduğunu hatırlatılarak, bunun kapsamının ne olacağının sorulması üzerine de şöyle konuştu: "Bu çok eski bir konu. Kapsamı geniş. Tartışılsın. Bunlar zaten bizim daha önce yasal düzenlememiz içinde vardı. Biz AB'nin talepleri doğrultusunda adım atmıştık, ama yanlış yapmışız."

Erdoğan 2004 yılındaki AB sürecinde 'Biz iktidardayken zina düzenlemesi bir daha gündeme gelmez' açıklamasını yapmıştı.

24 Eylül 2004'te Erdoğan, Avrupa Parlamentosu Başkanı Josep Borrell ile düzenlediği basın toplantısında, "zina düzenlemesi" ile ilgili olarak kendisine yöneltilen bir soruyu şöyle yanıtladı:

"Biz iktidardayken bir daha gündeme gelmez, ama bizden sonra ne olur, onu bilmem"

'Zina' açıklaması sonrası sosyal medyadan farklı yorumlar yapıldı...

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir