Endonezya'da Bir Köyün Sakinleri Kayıp Vatandaşı Dev Piton Yılanının Midesinde Buldu!

-

25 yaşındaki Akbar Salubiro Endonezya'da yaşadığı köyde palm yağı hasatına gitmişti. Fakat Akbar asla geriye dönemedi. Adamın arka bahçesinde dev bir yılan bulan arkadaşları ise Dailymail'in haberine göre gördükleri karşısında şok oldu. İddialara göre olay gecesinde adamın çığlıkları mahallede duyulmuştu.

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/news/article-...

7 metrelik dev piton yılanının içinden bir vatandaşın çıkarılması görgü tanıkları tarafından cep telefonlarıyla kaydedildi.

Pazar gününden beri kayıp olan Akbar Salubiro, Endonezya'nın Sulawesi adasında yaşıyordu ve komşu köye palm yağı hasatına gitmişti.

Fakat Akbar, evine geri dönmemişti ve endişeli arkadaşları onu aramaya başladı.

Ortaya çıkanlar ise korkunç oldu çünkü Akbar'ın cansız bedeni evinin arka bahçesindeki dev bir pitonun içinde bulundu.

Olayın detayları Akbar'ın komşusu Satriawan tarafından yerel haber kanallarına açıklandı.

Akbar'ın eşi Munu ise haftasonu boyunca evden uzakta olduğu için olayları yerel medyada yer aldıktan sonra öğrendi.

Köy muhtarı Salubiro Junaidi olayları şöyle açıkladı,

"Etraftaki vatandaşlar Akbar'ın ölü bulunduğu gece yakınlardaki palm yağı tarlasından çığlıklar duymuşlar. Yılan yakalandığında, Akbar'ın ayakkabıları açıkça karnından belli oluyordu. Orada bulunan köylülerden biri yılanı keserek açtı ve Akbar'ın cansız vücudu yılanın midesinden çıktı."

Bu tür piton yılanları kurbanlarını yutmadan önce boğarak öldürdükleri için Akbar'ın yılan tarafından yutulmadan önce hayatını kaybetmiş olduğu düşünülüyor.

Durumu hayretle izleyen köylüler olayları böyle kaydetti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
corpse-bride

çin ve hindistanı gariplikte kimse gecemez sanırım

salvador

babanın bekini yiyesice

kbrnrshn

ahahh babannem gibi konuştun

mustafa-yazicioglu

Bu bir ağlı piton. Konu insanın omuzları olunca yutamaz zannediliyor ama yutması imkansız değil. Fotoğraf ve videolarda hatalı bir şey de görünmüyor. Adamın kafası doğru konumda (yutmaya kafadan başlamış), yılanın mide zarı da doğru yerde, adamın yüzünün yılanın içten sırt kısmına denk gelmesi de yutarken adamın üzerinde sağa yada sola döndüğünü gösteriyor (omuzları için). Daha önce Malezya'da böyle bir olay yaşandı ve adamı yutarken orman bekçisi tarafından öldürüldü yılan. İnsan omzunun yılanın ağzına girmesinin tek yolu var, yılanın kafasını yan çevirmesi. Ortalama bir insanın omuz genişliği bunların ağızlarını açış açıları için hiçbir şey değil. Fotoğraflar da tam olarak da bunu yaptığı açıkça görülebiliyor.

aybuke1321

Üstat, engin bilgileriniz karşısında şaşkına dönmüş durumdayım. Haddimi aşarak sormak istiyorum; bu bilgi pınarının kaynağı nedir, yılan uzmanı mısınız? Saygılar...

mustafa-yazicioglu

Yok estağfurullah haddi aşmak ne kelime. National Geographic'in "İnsan Yiyen Yılan" belgeseli için sette ses departmanı olarak çalıştım ve ayrıca müziklerini yapan 3 müzisyenden biriydim. 3 yıl sürdü o proje ve dev yılanlar hakkında okumadığım kitap ve makale kalmamıştı. Cerrah titizliğinde anatomilerini anlatıp deri desenlerinden her birini ayırt edebilirim, neye gerekse artık :) Saygılar bizden.

Gizli Kullanıcı

Bayraklari Asiyoruz O zaman :D

mustafa-yazicioglu

:)) Teşekkür ederim inceliğin için ama hiç indirmesek keşke bayrakları, sürekli asılı kalmasını gerektirecek kadar gurur kaynağı var bizim ülkemizde tüm olumsuzluklara rağmen.

aybuke1321

Abi bu siz misiniz?

mustafa-yazicioglu

Evet (aramızda kalsın) :)

aybuke1321

Başüstüne :))

ronin_

Böyle araştıran bilgili insanlarımızın olması çok iyi :) Zira böyle hem okuyup araştıran aynı zamanda çalışan insanlara çok ihtiyacımız var. Saygılar..

alienca

gerçek olmadığını söyleyin zira kalbim buna dayanmayabilir

ozalp22

Soğuk terler...

Görüş Bildir