Görüş Bildir
Haberler
Eminönü'nde Balıkçıların Saldırısına Uğrayan Vatandaşa 25 Dikiş Atıldı: Çevrede Çalışan Hiçbir Güvenlik Kamerası Yokmuş

etiket Eminönü'nde Balıkçıların Saldırısına Uğrayan Vatandaşa 25 Dikiş Atıldı: Çevrede Çalışan Hiçbir Güvenlik Kamerası Yokmuş

İstanbul Eminönü’ndeki tarihi balıkçı teknelerinden birinde yemek yedikleri sırada garsonla tartışan Alkoç ailesi, yaklaşık 20 kişinin saldırısına uğradı. Enes Alkoç’un başı yarıldı. İstanbul’un en merkezi yerinde çalışır durumda tek bir kamera bulunamadı. Saldırganlar serbest bırakıldı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Kocaeli'nde yaşayan Abdullah Harun Alkoç, Muhammed Enes Alkoç, Ali Erdem Alkoç, Zeynep Alkoç ve Esra Alkoç pazar günü gezmek için İstanbul’a geldi. Akşam yemeği için Eminönü’ndeki tarihi balıkçı teknelerinden Kalyata-1 Barbaros’a giden Alkoç ailesi balık siparişi verdi. Bu sırada teknede çalışan Fatih Gündüz (19), iddialara göre masaları temizlerken birkaç defa Zeynep ve Esra Alkoç’a çarptı. Bunun üzerine Enes Alkoç, garsonu dikkatli olması konusunda uyardı.

Başını yardılar

Başını yardılar

Hürriyet'ten Fırat Alkaç'ın aktardığı bilgiye göre,yaşanan tartışmanın ardından üç erkek kardeş ile garson Fatih Gündüz karşı karşıya geldi. İddiaya göre teknede ve çevrede seyyar satıcılık yapan 20 kişi Alkoç kardeşlere saldırdı. Muhammed Enes Alkoç’un sert bir cisimle başına vuruldu. Kanlar içerisinde yerde kalan Alkoç’a önce ailesi, sonra olay yerine gelen ambulans ekipleri müdahale etti. Enes Alkoç’un başına 25 dikişi atıldı. Alkoç ailesi daha sonra Sirkeci Polis Merkezi’ne giderek şikâyetçi oldu.

Serbest bırakılan şüpheliler yeniden gözaltına alundı

Serbest bırakılan şüpheliler yeniden gözaltına alundı
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Polis, Fatih Gündüz ile kavgaya karıştığı iddia edilen 8 kişiyi gözaltına aldı. Gündüz, ifadesinde “Masaları silerken kalabalık nedeniyle karşı tarafa çarptım. Daha sonra küfür edip bana vurmaya çalıştılar” dedi. Şüpheliler ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Polis ekipleri çevredeki kameraları incelemeye aldı. Ancak bölgedeki kameraların çalışmadığı tespit edildi. Kavganın meydana geldiği balıkçı teknesinin kamerasının ise olay sırasında bozuk olduğu belirlendi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma devam ederken saldırganlar teşhis edilemediği için serbest bırakılan 8 kişiyi yeniden gözaltına aldı. Alkoç kardeşler teşhis için İstanbul’a çağırıldı.

"Olay yeri tutanağının tutulmadığını öğrendik"

"Olay yeri tutanağının tutulmadığını öğrendik"

Ali Erdem Alkoç, olaydan 4 gün sonra başından geçenleri sosyal medyada yayınladı. Alkoç, “Polisler 10 dakikalık yürüme mesafesindeki Sirkeci Karakolu’ndan en az 25 dakika sonra geldiler. 20 kişi tarafından saldırıya uğradığımızı ihbar etmemize rağmen sadece iki polis gelmişti. Polislerden 15 dakika sonra ambulans geldi. İşletmenin yetkilileri karakola gittiğimizde oradaydı. Polis aracılığıyla özür dileyip uzlaşmak istediklerini ilettiler. Özrü kabul etmeyince olay yeri tutanağının tutulmadığını öğrendik” dedi.

Emniyet: "Polisler ihbarın ardından 5-6 dakika içinde olay yerine gitti"

Emniyet: "Polisler ihbarın ardından 5-6 dakika içinde olay yerine gitti"

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden de olaya ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada ihbarı aldıkları andan yaklaşık 5-6 dakika sonra polislerin olay yerine gittiği belirtilerek 8 kişinin yakalandığı ve savcılık talimatıyla ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldığı ifade edildi. Emniyet güçlerinin Muhammed Enes Alkoç’u yaralayan şahsın kimliğinin belirlenmesi için çalışma yürüttükleri de belirtildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Tekne sahibi: "Yaşananlardan dolayı üzgünüz"

Tekne sahibi: "Yaşananlardan dolayı üzgünüz"

Balıkçı teknesinin sahibi Arif Hikmet İlke, yaşananlardan dolayı üzüntü duyduklarını belirterek garson Fatih Gündüz’ün işine son verdiklerini söyledi: 

“Tartışma sonrası garson Fatih Gündüz’ün çevredeki yakınları aileye müdahale etmiş. Bizim diğer çalışanlarımız kavgayı ayırmaya çalışmış. Çevredeki seyyar satıcıların Fatih Gündüz’ün yakınları olduğunu biliyoruz. Ben kendim şüpheliyi karakola götürdüm. Aileden özür diledik. Yaşananlar bizi çok üzdü.”

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
218
41
25
11
1
1
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

İstanbulda yaşayan hatta elin turisti bile bilir o bölgenin ne kadar yoğun ve işlek bir yer oldugunu .. Orayı gören bir kameranın olmaması sadece komediii.. ... Devamını Gör

Pickle Rick

Akşama kadar GBT yapan eşekler ne iş yapıyormuş. Bir kaç kişi toplaşın bak hemen nasıl geliyorlar 'siz ne ayaksınız?' diye. Gücünüz anca kendi halindeki vata... Devamını Gör

Tuna Karahan

Ülkede mafya hüküm sürüyor.