Elektriğe 1 Nisan'dan İtibaren Zam: 'Dövizde Yaşanan Artışlar Nedeniyle Yüzde 2,89 Artış İhtiyacı Hasıl Oldu'

 > -

Yılbaşında yüzde 8,8 oranındaki artışın ardından elektrik fiyatlarına yeni bir zam daha geldi. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, elektrik fiyatlarına 1 Nisan'dan geçerli olmak üzere ortalama yüzde 2,89 zam yapıldığını duyurdu.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, elektrik fiyatlarında ortalama yüzde 2,89 artış yapıldığını açıkladı. 

Elektrik fiyatlarının serbest piyasa koşullarında belirlendiğini ve dövizde yaşanan artışlar gibi unsurların bu maliyetleri etkilediğini belirten Yılmaz, "Son yaptığımız kurul toplantısında görevli tedarik şirketlerinden enerji temin eden tüketiciler için geçerli olan nihai fiyatlarda, 1 Nisan 2018 tarihinden itibaren uygulanmak üzere ortalama yüzde 2,89 artış ihtiyacı hasıl olduğunu gördük." dedi.

'Küçük, düzeyli fiyat artışları'

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre Yılmaz, elektrikte ortaya çıkan maliyet artışlarının biriktirilerek yıl sonunda toplu bir zam olarak yansıtılmasının doğru bir uygulama olmayacağına işaret ederek, "Bu durumdan hem vatandaşımız zarar görür hem de sektörümüz. İhtiyaç hasıl olması halinde küçük düzeyli bu tip fiyat artışlarını uygulamak hem tüketicimiz hem de sektörümüz için daha doğru olacaktır." diye konuştu.

Elektrik fiyatlarına en son 1 Ocak'ta yüzde 8,8 zam yapılmıştı 👇

'Yeni Elektrik Zammıyla Birlikte Dört Kişilik Bir Ailenin Faturası 100 Lirayı Aşacak' - onedio.com
'Yeni Elektrik Zammıyla Birlikte Dört Kişilik Bir Ailenin Faturası 100 Lirayı Aşacak' - onedio.com

📌 Elektriğe gelen zam sosyal medyanın da gündeminde⚡️

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Zamzam
Görüş Bildir