Görüş Bildir

Ekvador Devlet Başkanı Moreno: 'Keşke Daha İyi Bir Halkım Olsaydı'

Anasayfa > Gündem

Miami'de kendi ülkesi ve Kolombiya'daki olayları değerlendiren Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno, halkının kendisinden şikayetçi olduğunu söyledi, kendisi de halkından memnun olmadığını belirtti.

BirGün'de yer alan habere göre, Miami'de Demokrasiyi Savunma Forumunda konuşan Ekvador Devlet Başkanı Moreno, halkını beğenmediğini söyledi. Konuşması sırasında, bir vatandaşının kendisine 'Keşke daha iyi bir başkanımız olsaydı' dediğini, kendisinin de 'Keşke benim de daha iyi bir halkım olsaydı' diye cevap verdiğini aktardı.

"Eylemlerin arkasında Maduro var"

"Eylemlerin arkasında Maduro var"

Lenin Moreno, 2017'den beri Ekvador devlet başkanlığı yapıyor. Sosyal demokrat ittifakın liderliğini yapan Moreno, kıtada da sol iktidarlara karşı ABD müttefiki ülkelerle beraber hareket ediyor.

Moreno, Kolombiya'da 24 kişinin polis saldırılarında hayatını kaybettiği eylemler için de Venezuela devlet başkanı Maduro'yu suçladı. Protestoların hedefinde olan Kolombiya devlet başkanı Ivan Duque ile telefon görüşmesi yaptığını söyleyen Moreno, 24 kişinin ölümünden sorumlu Duque'ye herhangi bir eleştiride bulunmazken, eylemler için de Maduro'nun müdahalesi yorumunda bulundu.

Ayrıca bakınız👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
9
5
3
2
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Dark osman

Ozaman halkı siktir et tekbaşına yaşa dalyrrk..seni o halk getirdi oraya şimdi onlarımı beğenmiyorsun göt