Duyduktan Sonra İyi ki 1950'lerde Yaşamamışım Dedirtecek Birbirinden Saçma 17 Flörtleşme Kuralı

-

Hangi devirde yaşıyoruz...

1. İlk adım:

İlk adımı atan kişiler tahmin edeceğiniz üzere erkekler oluyordu. Sadece hayat kadınları, erkeklere randevuya çıkma teklifinde bulunuyordu.

2. Karşılığın da olabildiğince çabuk olması gerekiyordu.

Eğer bir erkek size çıkma teklifinde bulunduysa kibar olmanız için cevabınızın çabuk olması gerekiyordu. Günümüzdeki online flörtleri düşündüğümüzde size yazan kişiyi görmezden gelerek cevap vermemekle aynı sayabiliriz.

3. Mazeret kabul etmiyoruz...

1950li yıllarda birisiyle buluşmamak için saçımı yıkamam gerekiyordan daha iyi mazeretlerinizin olması bekleniyordu.

4. Buluşmaya zamanında gitmek:

Buluşmaya giden kadınların asla geç kalmaması gerekiyordu. Flörtünüz sizi almaya geldiğinde gitmeye hazır bir şekilde beklemeniz lazımdı. Günümüzde de iki tarafın birbirine verdiği değeri göstermek için aynı şekilde davranması gerekiyor diyebiliriz sanki...

5. Aile ile tanışma...

Günümüzde, kız arkadaşınızın annesi ve babasıyla tanışmak bir ilişkide oldukça büyük bir adım olabilir. Fakat 50’lerde, kadınların flörtlerini ​​ilk önce aileleriyle tanıştırması gayet normal ve alışılmış bir şeydi.

6. Makyaj!

Buluşmaya gitmeden önce makyaj yapmanız beklenirken makyajsız bir şekilde insan içine çıkmanız HAYIR anlamına geliyordu.

7. Sipariş zamanı:

Sizi yemeğe çıkaran birine ne yemek istediğinizi söylemek kadınlara yakışır bir davranış olarak görülüyordu. Bu sayede yemeğe çıktığınız kişi sizin için sipariş verme fırsatını yakalamış oluyordu.

8. Sizce hesabı kim ödüyordu?

Tabii ki erkekler dediğinizi duyar gibi olduk...1950'lerde randevuya çıkan bir kadının hesabı ödemeye çalışması erkek için utanç verici sayılırdı. Tabi bunun masraflı olduğunu düşündüğümüzde hesabın ikiye bölünmesi çok daha mantıklı olabilir.

9. Sakın ertelemeyin!

Flörtleştiği kadına çıkma teklifini ertelemek bir erkeğin yapabileceği en kötü şeylerden bir tanesiydi.

10. Randevu için kapısına gitmek...

O zamanlarda teknolojinin çok da gelişmediğini düşünürsek kulağa mantıklı gelebilir. Randevuya çıktığınız kadını almak için arabanın kornasına basmak yerine evinin zilini çalarak geldiğinizi belirtmeniz gerekir.

11. Geri dönüş saati:

Buluşmaya gitmeden önce flörtünüzün ailesiyle tanışmanızın ardından özellikle ikinci randevuyu düşünüyorsanız kızlarını kaçta getirmeniz gerektiğini sormanız gerekiyordu. O zamanlarda olsaydık köstekli saatinizi yanınızda taşımanızı tavsiye edebilirdik.

12. Mont veya ceket giydirme kibarlığı...

Bir kadına karşı kibar olmak istiyorsanız ceketini giyerken veya çıkarırken yardımcı olmanız gerekirdi. Eğer partnerinizin yanında ceket yoksa kendinizinkini vermeniz size ekstra puan kazandırırdı.

13. Kadınlar önden...

Randevuya çıktığınız kişinin önündeki her kapıyı önce sizin açmanız ve onun önden buyurmasına izin vermeniz gerekirdi.

14. Adımlara dikkat!

Randevuya çıkan erkeğin kaldırımda yürürken yola yakın tarafta yürümesi şovalyelik sayılabilirdi.

15. Geldik yine para konusuna...

Randevuya çıkan her erkek zengin olmak zorunda değildi fakat partnerine hiçbir şey ödetmemesi için yanında yeteri kadar parası olması beklenirdi.

16. Öpüşmek yok!

Yani en azından ilk buluşmada...

17. Çiçek broşu:

Mezuniyet gecesinde partnerinize takacağınız çiçek broşunu evde unutmanız utanç verici olabilirdi.

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
smaban

iyi ki 2000lerdeyiz, internetten binlerce insanla flörtleş beğenmediğine tekmeyi bas. sevgilin varsa da sorun değil, online olarak daha iyisini bulabilirsin. en son yattığın 20 kişiyi boşver geleceğe bak. ah dur sevgili yaptım önceki flörtlerime gönderdiğim çıplak fotolarımı da sileyim de yeni sayfa açayım.

merzifonlu-bir-genc

Bir sevgilim olsun isterdim, o kadar güzel olsun ki ; tıpkı Cumhuriyetin ilk yılları gibi ..

Gizli Kullanıcı

ben çok güzel buluyorum ,o zamanlarda keşke olsaydım bana daha eğlenceli geliyor artı birde ilişkiler daha uzun süreli en önemli şeyleri dikkate alıyorlar, günümüzle aralarında çok büyük bir fark var o dönemlere aşığım ya❣

ba-dem

Şahsen hayatıma 1950'lerde başlasaymışım dedim ben, gayet güzel şeyler bunlar.Bu zamanda flört işleri daha karmaşık ve saçma.

se.de

keşke 1950'lerdeki gibi olsaydı şimdi de diyenlerdenim. Para mevzusu hariç tabi.

Görüş Bildir