Dünyanın En İlginç ve Kanlı Festivallerinden Olan Phuket Vejetaryen Festivali'nden 13 Kare

359PAYLAŞIM

Bu yazımızda sizleri 9 Tanrı Festivali olarak da bilinen ve Güneydoğu Asya ülkelerinde gerçekleşen bir festivale götürüyoruz.

Kaynak: http://www.vice.com/read/photos-from-tha...

1. Festival her yıl Eylül-Ekim aylarında gerçekleştiriliyor ve 9 gün sürüyor.

2. Bu 9 gün boyunca 9 tanrının sırayla yeryüzüne inip dünyayı gözlemlediği düşünülüyor.

3. Festival süresince et yemek, içki içmek, hayvan ürünleri tüketmek, keskin kokulu baharat ya da yiyecek tüketmek, sevişmek, etrafa zararlı hareketlerde bulunmak yasak.

Bu şekilde 10 temel kural var.

4. Festivalin kökeni ise Çinlilere uzanıyor.

5. 1800'lerde Çinliler Phuket’e gelmişler ve bölgeden pek memnun kalmışlar.

6. Derken bir salgın hastalık ortaya çıkmış ve insanlar birer birer ölmeye başlamış.

Bunun üzerine Çinliler suçu kendilerinde görmüş ve bir nevi ''Tanrılara şükretmedik ve kızdılar'' demişler.

7. Sonrasında da her yıl hem şükretmek, hem de günahlarını affettirmek için belirlenen bir tarihte 9 Tanrı’yı çağırıp af dilemeye başlamışlar.

Bu ritüeller de yerlilerin ilgisini çekmiş ve onlar da kötü ruhları kovmak ve arınmak için diyeti ve ritüelleri uygulamaya başlamışlar.

8. Festival en çok yüzlerini şişleyenlerin fotoğraflarıyla anılıyor.

9. Bu ritüelin amacı, uygulanan vejetaryen diyetin inananları fiziksel ve zihinsel olarak ne kadar güçlü kıldığını göstermek.

10. Tabii diyeti uygulayan herkes bu yüz şişlemeyi yapmıyor.

11. Diyet yapanlar hafta boyunca adada beyaz giysiler içinde geziyor, bu onların diyette olduğunu gösteriyor.

12. Ayrıca sabah erken saatlerde tapınaklarda törenler düzenleniyor, dualar okunuyor.

13. Özetle festivalde bu tarz görüntülerle sık sık karşılaşabiliyorsunuz.

Bir gün gidip görmek ister misiniz, orası size kalmış...

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gunesliler

Tanrı/Allah/Rab... Dünyayı kurtarmak için dinleri gönderdi. Ve Dünyaya en çok zararı veren şeylerin başında gelen şey din. Kafanızda hiç deli sorular yok mu? Dinler dogmatiktir, Ama Bir din olan İslam dogmatikleşmeye karşıdır. Ne zaman bir soru çıkmaza girse, boşver düşünme denilir. "DÜŞÜN" , "Aklını Kullan" diyen Tanrı' ya mı karşı geliyorsun? ve bunu Kendisine yaklaşmaya çalışan adama söylüyorsun? Yoksa gerçekten o adama yol gösterecekken tıkandığında kaçış yolu mu bu? Neyse.. Dinimiz AMİN!

esengul-ozlem

Saçmalık ya

okhanos

5 teki pompa sokmuş

uglynakedguy

Dünyaya en çok zarar veren şeyler sıralansa,ilk sıraya dini koymamak aptallık olurdu heralde.Yüzyıllar öncesinde insanların inanmak için çok sebebi vardı.Ancak hala bu tarz şeylere inanarak 'radikalleşmek',büyük aptallık.Kendi halinde inanan, başkasına hiçbir zararı olmayan insanlar başımızın tacıdır. Önemli olan,dinden cesaret alıp başkasının hayatına karışmamak.Yoksa bana göre inanmak saçma da olsa, dinler, beraber yaşamaya engel değil.Etek giydiği için kadına tekme atan oç vb.çoğalmaması tek dileğimiz olmalı.Özellikle bizim gibi ülkeler dikkat etmeli buna.Polemik için yazmadım bunları.Tarih ortada.Dinlerin dolaylı ve doğru yoldan verdiği zararlar sır değil.Dine inanmayı saçma buluyor olmam da beni ilglendirir.Burada yazılanlara itiraz edip,bana hakaretamiz cevaplar verecekler minik birer ışid sempatizanıdır gözümde.Arap yarağı yemekten Türkçe'yi unutmadıysanız yazdıklarımda insani şekilde inancını yaşayanlara lafım yok.Anam babam da müslüman sonuçta.Başımın tacı ikisi de.Esen kalın.

Gizli Kullanıcı

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde yapılıyor sanırsam. Sarı binada da olabilir ama Manisa'dan bu kadar delisi çıkmaz.

Görüş Bildir