Görüş Bildir
Haberler
DSÖ Uyardı: 'Aşılara Dirençli Yeni Varyantlar Ortaya Çıkabilir'

DSÖ Uyardı: 'Aşılara Dirençli Yeni Varyantlar Ortaya Çıkabilir'

DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, “Yeni varyantların önlemlerimizden kaçması, mevcut aşılara veya geçmiş enfeksiyonlara karşı tamamen dirençli hale gelmesi ve bununla birlikte aşı uyarlamalarını gerektirmesi mümkün” açıklamasını yaptı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), pandemi sırasında mevcut aşıları işe yaramaz hale getirebilecek yeni koronavirüs varyantlarının ortaya çıkabileceği konusunda uyarıda bulundu.

DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, Cenevre'de düzenlediği basın toplantısında, 'Bu pandemi uzadıkça, yeni varyantların önlemlerimizden kaçması, mevcut aşılara veya geçmiş enfeksiyonlara karşı tamamen dirençli hale gelmesi, aşı uyarlamalarını gerektirmesi mümkündür' dedi.

'Siyasi liderler hakkaniyeti baltaladı'

'Siyasi liderler hakkaniyeti baltaladı'

NTV'nin aktardığı habere göre, Ghebreyesus, ülkelere küresel tedarikleri iyileştirmek, Covid-19 aşılarına ve diğer önemli sağlık ekipmanlarına erişim sağlamak için birlikte çalışmaya yönelik sık sık tekrarladığı çağrılarını yineledi.

Genel Direktör, bazı siyasi liderlerin “hakkaniyeti baltaladığını ve yeni varyantların ortaya çıkması için ideal koşulları yarattığını” söyleyerek eleştirdi.

Ghebreyesus, 'Genellikle az sayıda insan tarafından yayılan yanlış bilgi ve dezenformasyon, bilimi ve hayat kurtaran sağlık araçlarına olan güveni baltalayan sürekli bir dikkat dağıtıcı olmuştur' dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
2
2
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
first_contact1

Luc Montagnier demişti