Dondurma Almaya Gitmişti: 17 Yaşındaki Gizem Akdağ, 9 Gün Sonra Jandarmanın Durdurduğu Minibüste Bulundu

 > 
38PAYLAŞIM

Aydın'ın Efeler ilçesindeki evinden 3 Ağustos günü dondurma almak için çıkan 17 yaşındaki Gizem Akdağ'dan bir daha haber alınamadı. Kızlarının hayatından endişe eden ailesi, polise ihbarda bulundu. Gizem'in bulunması için polis çalışma başlatırken, aile de sokak sokak dolaştı. Polis yaptığı çalışmada Gizem'le aynı gün kaybolan bir gencin bilgisine ulaştı. Kaçırılma şüphesi ile alarma geçen polis ve jandarma, Söke-Milas karayolu üzerinde uygulama yaptı. Gizem Akdağ, 9 gün sonra aynı yaştaki G.G. ile birlikte jandarmanın uygulama noktasında durdurduğu yolcu minibüsünde bulundu.

Gizem Akdağ, 3 Ağustos günü saat 15.00 sıralarında bakkaldan dondurma almak için Ata Mahallesi'ndeki evlerinden çıktı.

DHA'nın haberine göre, Gizem Akdağ, 3 Ağustos günü saat 15.00 sıralarında bakkaldan dondurma almak içim Ata Mahallesi'ndeki evlerinden çıktı. Ancak, aradan uzun süre geçmesine rağmen eve dönmedi. Ailesi, endişeye kapılarak önce bakkalda ardından da gidebileceği yerlerde Gizem'i aradı. Aramalarından sonuç alamayan aile, polis ve jandarmaya kayıp başvurusunda bulundu. Aradan 9 gün geçmesine rağmen Gizem'in izine rastlanmadı.

Aramalarından sonuç alamayan aile, polis ve jandarmaya kayıp başvurusunda bulundu.

DHA'nın aktardığı bilgiye göre, aradan 9 gün geçmesine rağmen Gizem'in izine rastlanmadı.

Öte yandan abi Akdağ, kardeşinin borderline kişilik bozukluğu rahatsızlığı olduğunu belirtti.

Ağabey Sercan Akdağ, "Gizem 9 günden beri kayıp. Her yerde arıyoruz. Ama şu ana kadar hiçbir haber alamadık. Aramalarımız devam ediyor. Hayatından endişe ediyoruz. Bulan ve görenlerin insanlık namına en yakın polis ve jandarma karakoluna haber vermelerini istiyoruz" dedi.

Aynı gün kaçırılan genç şüphesi

Kardeşinin hayatından endişe eden ağabeyi Sercan Akdağ, kişilik bozukluğu rahatsızlığı olan kardeşini sokak sokak gezerek aradı. Öte yandan, ağabey Sercan Akdağ, bir süre önce kardeşi Gizem ile bir gencin mesajlaştığını ve aynı dönemde kaybolmalarıyla ilgili, "Gizem 9 günden beri kayıp. Her yerde arıyoruz. Ama şu ana kadar hiçbir haber alamadık. Hayatından endişe ediyoruz. Daha önceleri kız kardeşim ile mesajlaşan ve onu rahatsız eden G.G. de aynı gün kaybolmuş. Kardeşim kaybolduktan sonra polis şüpheliler üzerinde yaptığı araştırmada G.G.'nin annesinin ifadesine başvurdu. Anne polise genç kızın kaybolmasının 5'inci gününde verdiği ifadede, oğlunun da aynı tarihlerde ortadan kaybolduğunu ve nerede olduğunu bilmediğini söylemiş. Biz de bazı görgü tanıklarından yola çıkarak kardeşimi G.G.'nin kaçırdığı şüphesi üzerinde duruyoruz. Çünkü daha önce de kardeşimi takip ederek arkadaşlık kurmaya çalışarak rahatsızlık vermişti. İnşallah kısa zamanda kardeşime kavuşurum" dedi.

Kimlik kontrolü sırasında fark edildi

Her yerde aranan Gizem Akdağ'ın kaçırıldığı şüphesi ile alarma geçen polis ve jandarma ekipleri, dün saat 21.30 sıralarında Söke-Milas karayolu üzerinde uygulama yaptı. Söke ilçesine giden bir yolcu minibüsünü durduran ekipler, yolculara yaptıkları kimlik kontrolünde Akdağ ve G.G.'nin (17) minibüste olduğunu tespit etti. Kayıp kız ve onu kaçırdığı ileri sürülen genç jandarma karakoluna götürüldü.

Dio İçerik Altı Banner
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir