Görüş Bildir
Haberler
Diyanetin Ticareti: Tesbih Bin, Seccade 3 Bin 500 Lira

Diyanetin Ticareti: Tesbih Bin, Seccade 3 Bin 500 Lira

Diyanet İşleri Başkanlığı, resmi internet sitesinde, seccadeler tesbihler, sürahiler satışına başladı. En ucuz ürün bin 50 lira Vatandaş, “Diyanet milleti zengin sanıyor, pes doğrusu” dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Sözcü gazetesinden Deniz Ayhan'ın haberine göre, vatandaşın alım gücü pandemi ve yükselen döviz kurları nedeniyle günden güne düşerken, Diyanet İşleri Başkanlığı, başta lüks seccade olmak üzere ürün satışına başladı. Seccadeler, Türkiye Diyanet Vakfı'nın internet sitesinde 3 bin 500 TL'den satılıyor. Diyanet 2 bin 100 liraya kehribar tesbih, 2 bin 400 liraya Çeşm-i Bülbül İbrik ve Sürahi ile bardak da satıyor. Beykoz Cami Ayasofya objesine de bin 200 lira fiyat konuldu.

3 bin 500 TL'lik madalyon Uşak halı seccade

3 bin 500 TL'lik madalyon Uşak halı seccade

Türkiye Diyanet Vakfı'nın (TDV) internet sitesi üzerinden satılan 3 bin 500 TL'lik ‘Madalyon Kırmızı Uşak Halı Seccade' kırmızı, krem, lacivert ve mavi olmak üzere dört farklı renkte sunuluyor. Seccadelerin stokta olmaması halinde ortalama 30-40 günde yeni dokuma yapılarak satılacağı da belirtildi. Seccadeler için “Madalyonlu Uşak halıları, 16. yy içerisinde üretilmiştir. Uşak halılarındaki çok çeşitli zengin madalyon tipleri Türk ustaların hâkimiyet gücünü belli eder. Seccadeler ya da diğer ismiyle mihraplı halılar, kutsal mekan anlamıyla yüklüdür” ifadeleri yer aldı.

Çeşmi Bülbül İbrik ve 6 bardak 2 bin 400 TL

Çeşmi Bülbül İbrik ve 6 bardak 2 bin 400 TL

TDV'nin internet sitesinde ayrıca tesbihler de satışta bulunuyor. “Sarı renkli günlük kullanıma uygun damla kehribar” tesbih bin 50 ila 2 bin 100 lira fiyatları arasında satılıyor. Çeşmi Bülbül İbrik ve 6 bardak ise 2 bin 400 TL liraya satışa çıkarıldı. Çeşmi Bülbül Sürahi ve 6 bardak ise 2 bin TL'den satışa sunuldu. Beykoz Camı Ayasofya objesinin fiyatı ise bin 200 TL oldu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
44
36
26
19
7
1
1
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Bozkurt

Yılmaz Özdil'in 40 liralık alternatifi olmasına rağmen inatla kolesiyonluk kitabı üzerinden böğüren AKPutperestler burada mı? Bişi konuşcaz. :)

Hümeyra

diyanet işlerinin resmi sayfasına gir bakalım böyle bir şey var mı sonra konuşalım.

Söyledim gitti

Bırakın satsınlar yaw, belki devletten daha az bütçe alırlar böylece.

Resho

Diyanet İşleri Başkanlığının adı Mali İşler ve Dinden Soğutma Başkanlığı olarak değişmesi için hamle bekliyoruz.