Deprem Vergilerinin Nereye Gittiğini Soran Ünlü Sosyal Medya Fenomeni Reynmen, İnanılmaz Tepkilerle Linç Edildi!

260PAYLAŞIM

Şu aralar insanlar birbirlerini linçleyecek yer arıyorlar!

Tüm Türkiye'yi derin bir üzüntüye boğan İzmir depreminin ardından insanlar şunu soruyor: "Deprem vergileri nerede?"

"Bu yıkılan binaları yapanların hesabını kim soracak?"

"Adalet nerede?"

"Neden hala bir şey yapılmıyor?"

👇

Adalet İstiyoruz, Hesap Sorulsun İstiyoruz! Depremde Yıkılan Binaların Sorumlularına Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor - onedio.com
Adalet İstiyoruz, Hesap Sorulsun İstiyoruz! Depremde Yıkılan Binaların Sorumlularına Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor - onedio.com

Bu isimlerden biri de sosyal medya fenomeni Reynmen'di.

twitter.com

Sırf bu soruyu sorduğu için linç edildi.

Aslında herkesin sorması gereken soruyu sorduğu için...

twitter.com

Nasıl tepkiler mi aldı dersiniz...

twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com

Bu gelen tepkilerin ardından da şöyle bir açıklama yaptı Reynmen:

twitter.com
twitter.com

Siz ne diyorsunuz bu olaya?

Aşağıda buluşalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
pazartesi

Ohoo hala bunu mu soruyorsunuz? Diğer tüm vergiler neredeyse orada 😆😆😆

_oishii_

bu ülkenin bakanı bangır bangır imar affı çıkartıp duruyor arpası kesildikçe.. sen çürük binaları, dere yatağındaki binaları, izin verilenden yüksek katlı binaları yap fakat uygun bi miktar verirsen aramızda hallederiz de müteahhİT'e, ondan sonra devlet elinden geleni yaptı, imar affı ne demek ? imar affı bu demek işte o zaman neden bu aflar boncuk gibi dağıtılırken çıkarmıyoruz sesimizi !

reshontheway

Deprem için yapılan yardımları ve önlemleri deprem olup bittikten sonra verilen mobilya yardımı ya da dikilen yeni apartmalarla olduğunu sanan embesil ordusuna neyi anlatıyorsunuz ki?

optsyn

Çalıyor ama yapıyor diyen, uzaya 5 şeritli yol yaptığına inanan, kendi anasını orospu eden, karısını tayyibe peşkeş çeken, 2 paket makarnaya şerefini, geleceğini satan, sırf yanında nemalanıyor diye her türlü haksızlığa, hırsızlığa dilsiz şeytan gibi susan sonra kendisine yol verilip siktir çekilince akp şöyle yaptı, böyle yaptı diye konuşmaya başlayan, torpille bir yerlere gelen vasıfsız, liyakatsız, cehalet kokan, mide bulandıran bu kitlenin sesini çıkaranlara karşı yaptığı bu linç girişimine şaşırmıyorum. Umarım o kurduğunuz temeli bozuk ve karşılıklı çıkar ilişkisine dayalı imparatorluğunuz en kısa zamanda çöker ve hepiniz altında kalırsınız. Nokta !

zubeyde-erdemir

Arkadaşlar,ısrarla anlamadığınız bir gerçek var.Bakırköy,Güngören ve Bahçelievler'in %60 ve üstü 7.0 üstü bir depremle yıkılacak şeklinde lanse ediliyor.Ancak evsahipleri çoğu zaman tek bir emekli çok bilmiş tarafından evlerini kentsel dönüşüme veremiyorlar.Merter'de bu yıl 10.yılı dolacak olan kentsel dönüşüm için yıkılmış bir bina tek bir çok bilmiş bunak yüzünden mahkemelik olduğundan yapılamadı.İnşaat yıkıntısıyla olduğu gibi duruyor tam 10 yıldır.Onca insan hala kiralar da,ne beddualar ediyolar. Kısacası devlet her türlü desteği veriyor.Olay vicdansız memurlarda,iki çaya bir 500 TL'ye tav olan şerefsizlerin paraya mı ihtiyacı var.Ancak her halükarda içimizdeki mal hırsından yine kendimize yapıyoruz.

reshontheway

Zübeyde ne saçmalıyorsun Allah aşkına? Devlet olay bittikten sonra onca can mal zararı olduktan sonra yeni site dikmiş ne önemi var. Biz halk suçsuz demiyoruz. Toplanma alanlarından, imar aflarına, hemen sonrasında yardım dilenmekten, 20 sene olmasına rağmen halen önemlerin yetersiz olmasına kadar devlet sorumludur. Oturduğun yerden en önemlisi YAŞAMADAN böyle savunmak kolay. Ne zaman başına gelir o zaman bunları anlarsın.

zubeyde-erdemir

99 depremini yaşadım Resho arkadaşım.Boş yapmadan önce karşındakinin ne yaşadığını bilmeden saygı duyarak konuş lütfen.Devleti sorumlu olmadığı yönünde bir beyanım olmadı farkındaysan.Ancak yapılan tüm röportajlar da insanlar bina yönetimlerinin gereken önemi vermediğini söyledi tekrar tekrar.Biraz olsun önceliğin kendi canımız olması gerektiğinin farkına varamayan insanlar yüzünden çürük raporlu binalar da oturanlara neden yorum yapamıyoruz.Lütfen YAŞAMADAN yorum yapanlardan biri de sen olma.Ben YAŞADIM çünkü.

reshontheway

Bana bilmeden konuşma diyorsun aynısını sen yapıyorsun. Ne biliyorsun o insanlara da yorum yapmadığımızı. Çürük raporlu binalar varsa gerekirse zorla yıkacakın. Devletin bir şeyleri nasıl zorla yaptırabildiğini yıllardır görüyoruz değil mi? Sen insanları mağdur etmeden o binaları yık ve onların yaşayabileceği imkanları yarat bak nasıl çıkıyorlar. Senin HER TÜRLÜ desteği veriyor kelimelerine verilmiş bir cevaptı o. Hayır arkadaşım Devlet vermiyor. Olup bittikten sonra insanların SADECE zararlarını biraz olsun karşılamak için yapılan yardımlar HER TÜRLÜ demek değildir. Bak orada aslında yapması gerekip de yapmadığı bir sürü şey yazmışım. Önergeleri bile reddettiler. 99 depremini ben de yaşadım öncesindeki Adana'yı da sonrasındaki Bingöl'ü de ve son olarak dolaylı da olsa Elazığ'ı da. Hepsinde sorun aynı. Denetimsizlik, İmar Affı, Çürük Yapılar vs... Bu kadar şey var ken her türlü diyebiliyorsan sen o yaşadığın depremden zerre sonuç çıkarmamışsın

zubeyde-erdemir

Resho dostum,ilk olarak şunu söyleyeyim.Seninle aynı şekilde düşünmüyorum.Devletin zorlayıcılığı yaşam alanlarına müdahale gerektirmez,ayrıca evinden kiraya çıkan insanlara verilen destekler küçümsenecek rakamlar değildi bundan 3 sene önce.Her neyse elbette hatalar var,ancak bu salt sorunu görmemize engel olmamalı.İnsanların açgözlülüğünü yönlendirebilmeliyiz. Şimdi o müteahhitlere saydıran çoğu insan kendi 30 yıllık binalarından sırf inat için çıkmıyor.Dediğim gibi devlet kimseyi kolundan tutup zorla evini yeniden yapacağız demez,diyemez.

reshontheway

Bunu savunarak suça ortak oluyorsun demektir iyi o zaman. Bina yıkılmak üzere olsun ama sırf içindekiler çıkmka istemiyor diye devlet karışmasın öyle mi? arkadaşım bence Kentsel Dönüşümü bir incele. Çıkmak istemeyen insanların bir çoğu bedelinin çok çok altında ödemeler ve allahın dağında siteler sunulduğu için çıkmak istemiyor kimse canını sokakta bulmadı ve aynı şeylere takılıyorsun sadece. Bak orada devletin o evlerin o hale gelmesindeki rolünü anlatıyorum , imar affı diyorum, avmler toplanma alanları diyorum, yaşam alanı bırakmaması diyorum, kaçak yapılaşmaya müdahale edilmemesi diyorum çıt yok.

reshontheway

Senin daha önceki yorumlarını da hatırlıyorum. Sen dünya yansa hükümetine laf söyletmezsin (Devlet diye anlatma çünkü senin asıl derdin hükümet) şU an iktidar farklı olsa sen bu yazdıklarımızı yazardın. Bunlar aklı başında bir insanın şikayet ettiği konular. Yani 20 senede bu kadar insan öldü. Üstüne 2020'de dünyada onca depremde ölen sayısından daha fazlası tek bir depremde ülkemizde öldü. Ama halen devlet her türlü destek olıuyor diyorsun. Pes!

zubeyde-erdemir

Evet İktidar yanlısıyım,evet çok haklısın :/

Görüş Bildir