Görüş Bildir
Haberler
Davutoğlu Açıkladı: Savunma Sanayiinde 6 Milyar Dolarlık Projeye Onay

Davutoğlu Açıkladı: Savunma Sanayiinde 6 Milyar Dolarlık Projeye Onay

Batuhan
09.03.2016 - 13:49 Son Güncelleme: 09.03.2016 - 13:58

Başbakan Davutoğlu, savunma sanayiinde yerli üretime ağırlık vereceklerini belirterek, 'Bugün ele aldığımız projeler bağlamında toplamda 5,9 milyar dolarlık yeni projelere onay verdik. Bunun 4,5 milyar doları yerli üretim şeklinde' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Savunma Sanayii Müsteşarlığındaki Savunma Sanayii İcra Kurulu Toplantısı'nın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, savunma sanayiinde yerli üretime ağırlık vereceklerini söyledi.

Davutoğlu, 'Bugün ele aldığımız projeler bağlamında toplamda 5,9 milyar dolarlık yeni projelere onay verdik. Bunun 4,5 milyar doları yerli üretim şeklinde' dedi.

Milli piyade tüfeğinin seri üretimine bu yıl içinde geçileceğini belirten Başbakan Davutoğlu, silahlı insansız hava aracı yapımı konusunda da önemli bir aşamaya gelindiğini bildirdi.

HDP'lilerin dokunulmazlık dosyalarının Meclis'e sunulması

HDP'lilerin dokunulmazlık dosyalarının Meclis'e sunulması

HDP'lilerin dokunulmazlık dosyalarının Meclis'e sunulmasına ilişkin Davutoğlu, şunları söyledi:

'Meclis kürsüsünden herkes fikrini açıkça ifade etme özgürlüğüne sahiptir ama kürsü dokunulmazlığının istismar edilerek maşeri vicdanı, toplumumuzun temel değerlerini ve özellikle son dönemde terörle verilen mücadelede ortaya çıkan ortak vicdanı rahatsız eden ve teröristleri kutsayan, yapılan eylemleri mazur gören, 29 canımızı kaybettiğimiz saldırıdan sonra dahi bu tavrını sürdürenlerin tutumlarının dokunulmazlık içinde değerlendirilmesi mümkün değil. Bu çerçevede istişarelerimizi sürdürüyoruz. Meclis Başkanımızla da bu konuyu görüşeceğim ve bazı temaslarımız da olacak.'

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
55
10
8
2
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
İbrahim Külekci

Tayyip amca damadına bakıyor :D

Nikola Tesla

tam akit haberi

itsasin

savaşa para aktarmak 21yy da .

ynsemrebagiban

Düşman kapına gelse sen zaten direk domalıp beklersin senden böyle bir yorum görünce hiç şaşırmadım.