Danimarka Suç İşleyen ve Sınır Dışı Edilmeyi Bekleyen Yabancıları 'Issız Bir Adaya' Gönderecek!

-

Danimarka hükumeti yabancı uyruklu suçluları 'ıssız bir adaya' sürgün edeceğini açıkladı. Yaklaşık 70 dönümlük bir araziye sahip olan Lindholm adası Danimarka ana karasından 1.5 mil mesafede bulunuyor. Sosyal medyayı karıştıran ve ülkenin göçmenler konusundaki tutumunu eleştiri yağmuruna tutturan bu gelişmeyi sizler için Metro'dan derledik.

Kaynak: https://metro.co.uk/2018/12/03/denmark-t...

Ülkenin ekonomi bakanı Kristian Jensen, adanın bir cezaevi olmadığını fakat adanın gidiş gelişlerinin kontrol altında tutulacağını açıkladı.

"Böylece bu insanlar üzerinde daha fazla kontrol sahibi olacağız ve nerede olduklarını takip edebileceğiz."

"Bir adada hareketiniz oldukça kısıtlıdır. Adada kalmak zorunda kalırsınız. Ülkemizden sınır dışı edilme cezası almış birçok göçmen hala suç işlemeye devam ediyor. Bunları kontrol altında tutmamızın hiçbir yolu yok."

Hükumetin bu önerisi, sağ görüşlü Danimarka Halk Partisi tarafından desteklendi. Parti resmi hesabından animasyon şeklinde hazırlanmış bir de video paylaştı.

Bu gelişmeler ve paylaşılan video ise sosyal medya üzerinde eleştiri aldı.

Videolu tweet'in açıklamasında şu sözler yer alıyor;

"Kovuldu. Suçlu yabancıların Danimarka'da yeri yok. Onlardan kurtulana kadar, onları Lindholm adasına taşıyoruz. Geceleri çıkış noktası merkezinde kalmak zorunda kalacaklar. 7-24 polis kontrolü bulunacak."

Politikacı Balder Mørk Andersen bu paylaşıma sert tepki verdi ve şöyle dedi;

"Bu iğrenç propoganda videonuz katıksız ırkçılıktır. Bunu suçlu yabancıların sınır dışı edilmesi gerektiğine katılmama rağmen söylüyorum."

Çevreci Alternatif Parti'den millet vekili Uffe Elbaek de bu yeni politikayı kınadı;

"Benim yönetmek istediğim yeşil hükumet, insanları bir ıssız adaya asla ve kat'iyen göndermez. İnsanlık dışı politikalar, benim sevdiğim Danimarka'dan çok daha farklı bir Danimarka yaratıyor."

Sosyal Liberal parti lideri ise şöyle dedi;

"Bu uydurma sembolik politikalar yeni sorunlar yaratacak ve herkese, yabancılar ve Danimarkalılar dahil herkese mal olacak."

Sosyal Demokrat Parti'den Mikael Smed'e göre bu uygulama 'sorunu bir yerden başka bir yere taşımaktan başka bir şey değil.'

'Çıkış noktası adası' adı verilecek olan uygulama 2022 yılı sonunda hazır olacak. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
minauderie

Hic insancil olmayan bir uygulama. Insanlari hapishaneye koyabilirsiniz ama issiz adaya koyamazsiniz. Bunlarin ikisi farkli seyler ve neden videoda yabanci insan diye Müslüman kiyafetleri giymis birisi var? Irkciligin daniskasi.

oznur-turan2

harika mükemmel ötesi hatta ne denebilir ki başka

bunedirya

Irkçı-ayrımcı-faşizan zihniyet şekil değiştirmiş, bizim faşistlerimiz de bunu beğenmiş.

ahsenh.

Suçlu profili neden bu şekilde betimlenmiş ? Irkçlığınızı sinkaf edeyim.

y.-o.

Irkçılık olduğuna katılmıyorum bu Danimarka veya her ülkenin en doğal hakkıdır; beğenmeyen varsa Danimarkalıların ülkesini terk eder ve kendi özgür(?) çukuruna geri döner. Kimse yabancıları Danimarka'da zorla tutmuyor.

Görüş Bildir